Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

katkaxxx

kachita, dakujem :) aj ja velmi dufam ze sa mi to podari.. my mame dvoch psikov u rodicov, ale ja som sa musela odstahovat k babke, takze s nimi az tak nie som.. o par mesiacov asi budeme byvat s priatelom (ak sa nebudem prilis bat urobit toto rozhodnutie, lebo si neviem predstavit co by na to babka povedala) - on totiz kupil byt a prave sa ma dostavat tak do 3och mesiacov. aj on by chcel psika, len podla toho co hovoril by nechcel do noveho bytu zobrat psika aby sa to vsetko ponicilo :( ja ho chapem z tohto pohladu.. ale ked..pomoct takemu krasnemu malemu zivotu je cennejsie ako nabytok. ale nebudem ho do toho tlacit. dufam vsak ze postupne zmeni nazor. 80 eur - fuha tak pod slovom "drahy" som si nemyslela ze sa skryva az takto vela eur... kachita obdivujem tvoju bojovnost a odhodlanie, zelam ti nech pekne napredujes a nech sa to len lepsi. a pekny vikend v smizanoch ;)

kachitaa

katka, tak zobrat si psika by bolo velmi krasne a slachetne a urcite by to aj tebe tvojej uzkosti pomohlo, ver mi. ja mam havku, trosku nervoznu terierku ale uz sa skludnila a je to jedno zlate zvieratko. havka z utulku by som aj ja chcela casom, predsa len tie duse odtial su take vdacne a niet nad bastardika, moja zivotna skusenost vravi ze niet lepsieho psa ako miesance. tak budem drzat palce aby si este mohla toho havka si zobrat. budem na teba mysliet
dakujem za povzbudenie, v spanielsku sa za jedno sedenie plati kolo 80 eur, a kedze ma psychiatricka povzbudila aby som to robila sama, tak to skusim a asi si tu knihu radsej kupim skor ako mi ju vypredaju. a skusim nadabit na niekoho kto sa tomu venuje aby som mala nejakeho vodcu, ak by sa dalo.
ja som este na slovensku a este nejaky ten cas pobudnem, davam sa do poriadku, hladam aj pracu a informujem sa. pretoze casom by som sa rada na svk vratila, to je moj sen- psychologicka mi ale poradila pockat na kludnejsie obdobie aby som si zbytocne este viac neublizila.
teraz idem na vikend do slovenskeho raja, velmi sa tesim. takze sa odmlcim.
mam teraz trosku tazsie stavy, ale ono to este kolise, musim sa dostat do pohody. verim tomu ze to dosiahnem. musim.
tak sa mi drz moja. pa

katkaxxxx

ako casto chodim na terapiu? to je rozne.. zo zaciatku to bolo castejsie, bud kazdy tyzden alebo kazdy druhy, teraz je to tak kazdy treti, dokonca teraz som bola naposledy 22.decembra a termin mam 22.januara... ale myslim ze taky standard je raz za dva tyzdne, aj ked mne to pride aj dost malo.. tak ale terapia nie je vsetko, treba sa tomu venovat aj mimo terapie, dostanes vzdy nejaku ulohu na ten medzicas medzi terapiami :)

katkaxxxx

tak vyskusaj najprv sama a ak pojde tak super a ak nie, tak skus s odbornikom ak sa bude dat.. no pokial viem, tu na slovensku je to zadarmo, teda aspon ja to zadarmo mam. mam sa celkom fajn, nepoviem ze uzasne, ale celkom fajn :) paniky ma celkom obchadzaju, ale tradicne mi meska menzes ako kazdy mesiac, zatial meska 5 dni, tak som taka trochu nervoznejsia sem tam a trapia ma pre zmenu same take zivotne veci - rozoberam rozne krutosti na zemi a to preco sa deju a ako tomu mozem zabranit a tak. take mierne psycho :)) a mam jeden sen ktory by som velmi chcela aby sa mi splnil - chcela by som si zobrat psika z utulku, aj nejakeho handicapovaneho kludne. neviem proste prezit pohlad na tuto stranku a nesnazit sa aspon trochu pomoct... www.psiadusa.sk lenze neviem ci sa mi to splni, lebo okolnosti to zatial velmi nedovoluju :( a zajtra by som chcela ist s priatelom vyvencit psiky do utulku, nech im aspon trosku takto pomozem :) ty si este na slovensku?

kachitaa

dakujem katka, ta kniha je velmo draha a preto sa zdravham. v spanielsku tu kbt nepreplacaju a stoji to velmi vela. a psychiatricka ma povzbudila ze som dost inteligentna na to aby som si to robila sama a takto napredovala. tak by som sa rada na to hodila a chcela som nejaky nazor od tretej osoby.
neviem presne o co ide ale velmi rada sa na nieco take dam. musim napredovat lebo inak sa to lahko vrati.
ako sa ti inak posledne dari?

katkaxxxx

kachita - ja chodim na kognitivno-behavioralnu terapiu.. asi sa da na nej pracovat aj s knihou, ale vies ako to je... to je ako ked si napr nutena chodit do skoly na prednasky, robit ulohy atd, tak si akoby v tom tempe a lepsie tie veci zvladas a ked na tie prednasky nemusis chodit lebo su nepovinne,tak je tazsie donutit sa doma ucit.. ale tak kazdemu to moze vyhovovat inak :)

kachitaa

ahojte, tak ja som dnes bola u psychologicky, velmi som spokojna a vela sme si pokecali a velmi sa tesim na nase dalsie stretnutie.
dalsia katka sa k nam pridala :) raz som citala, ze samotne meno ovplyvnuje nas, katky, ze sme trosku depresivnejsie a uzkostnejsie. co je na tom pravdy, netusim, ale je nas tu dost :)
monika, nezavidim ti ten boj s byrokraciou, ale zvladnes to a hlavne mas v sebe "drive" , vnutornu silu a vies co chces. ja som moju havku cipovala a bola tiez relativne spokojna ale zaknucala kusok, takze mas odvazneho havinka :)
Tatianka, davno som o tebe nic nepocula, ako si nazivas? Mas sa ok?
Ozvi sa dakedy, ak si najdes chvilku.
Chcela by som sa spytat ci niekto praktizuje s Kognitivno behavioralnu terapiu??? Praktizuje ju niekto pomocou knizky alebo sa to moze iba za pomoci doktora??? Za akukolvek informaciu budem vdacna.
Este sa s vami chcem podelit o jeden trik, mne totiz funguje. Ak mate uzkost a ste zhrbeny a skrizite si pri sede nohy a ruky, nutte sa ich uvolnit a v ziadnom pripade ich neskrizit. Takto telo vysiela signal do mozgu ze sa citite fajn a postupne sa citite lepsie aj ked to ochranne nutkanie skrizit ruky a mat ich tesne na tele budete spociatku citit. Drzte sa.

katkaxxxx

caute vsetky katky a ostatni :) dufam ze sa dnes mate lepsie :) monika, drzim palce, mna by tiez na tvojom mieste islo porazit...

monik9

v pondelok to vybavim hned rano,mala som dneska ale kedze zamrzla ta voda tak som musela zostat doma,je strasne zima vonku....vcera sme dali zacipovat nasho hava,drzal sa ani nemukol a veterinar hovoril ze aj pitbul zaknucal pri cipovani,ze to boli,nas ten neciti nic...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk