Úzkosť

misiak

baabika je to asi preto ze mas ten zivot ako z rozpravky.to iste citim aj ja.mame peniaze,stastie,lasku,zdravie a zrazu toto.
velakrat sa pytam preco ale uz som zrejme nasiel odpoved.
jedno ti mozem zarucit,bude to ok.ale kedypresne to neviem.
pekny vecer.

bond 2001

Ahoj baabika a mne zostalo zle vobchode stala som vrade zrazu som dostala bolesti do krizov a panika bola na svete. No mna to preslo ako som dosla domov ,ale uz to nebolo ono zacala sa mi tocievat hlava,zacala som sa sledovat a vypestovala som si v sebe strach .Teraz mavam vseliake blbe pocity kazdy den ma boli volaco ine ,ale dufam ze to prejde lebo fakt tuto mrchu nastartuje stres.Aj ja mam dobreho manzela, dvoch zlatich chlapcov, postavili sme si novy dom aj ja sa pytam preco???? Ale boli aj stresy ktore umna vybuchnu takymto sposobom .Mna to doteraz preslo ale po 3-4 rokoch sa mi to vracia asi podla toho v akom strese zijem, tak aj teraz dufam ze ma to prejde ale je to tazke,ale v prvom rade moja musime strasne bojovat. adka

baabika

A ešte podotým, že u mňa to netrvá 15 minút, ale keď mi príde zle, tak mi je zle aj 5-6 dní vkuse a aj keď mi nie je úplne zle, tak nie som na 100% ten človek, čo som bola predtým.

baabika

Ahojte, už dlhší čas čítam veci a príbehy, čo tu píšete, myslím, že trpím problémami ako vy a začína to byť veľmi obmedzujúce:(Začalo sa to v jeden októbrový deň, keď mi z ničoho nič prišlo v obchode strašne zle, pocit na odpadnutie, srdce tĺklo a podobne. Rýchlo som si zobrala taxík a išla domov s tým, že to bola určite iba reakcia na prebdenú noc predtým a tiež na požitie alkoholu. Bohužiaľ, do večera to neprešlo a ja už som myslela, že je môj posledný deň, utekali sme na pohotovosť. Tam bol starý lekár(už asi na dôchodku), povedal, že to mám stresom, pichol mi injekciu a predpísal Neurol.Neverila som tomu, že to mám z psychiky, veď mi bolo tak strašne zle,tak nasledovali krvné testy, ktoré dopadli na výbornú, návšteva gynekológa, či mi neškodí HAk, EKG, ale všetko mám vporiadku.Dnes som si bola kúpiť aj tú knihu, čo odporúčate od Davida Servana-Scheibera, tak si ju preštudujem. Som zúfalá:( Mám strach ísť do nákupných centier, pretože ma tam prepadne panika a ja nemôžem na nič iné myslieť ako na to, že odpadnem, že ma bolí hlava a podobne, veď to napokon poznáte.Idem sa z toho občas až zblázniť. Inak ten Neurol som ani nezačala brať, neviem, ja nechcem brať antidepresíva, chcem sa z toho dostať nejako sama. Inak to nechápem, konečne mám v živote všetko, čo som chcela mať. Mám 21, úspešne som spravila štátnice na výške a pokračujem ďalej, mám najlepšieho priateľa na celom svete a pokoj v rodine a teraz toto:( Inak minulý rok týždeň pred Vianocami som prekonala rozchod po 5 rokoch, ktorý sa ťahal skoro rok, myslíte, že to môže byť aj tým? A že to doľahlo až po roku? ja neviem:( je mi zo všetkého smutno, ale snažím sa bojovať a nevzdávať sa, aj ked to je tak strašne ťažké:(

misiak

ako nieje pravda ze lieky ako su anxiolitokum neliecia,inak by na trhu neboli.
tiez som proti nim ale ked je clovek na dne tak pomozu(dal som si ho len raz)
nieje dobre ich uzivat ale ked clovek nema na vyber?
poviem presny priklad.
ALKOHOL! nije zdravy to vie kazdy ale ma presne taky isty ucinok ako anxiolitikum.tj neurol,lexik,xanax a pod.
uvolni ta ale len na kratku dobu tj.4.hod a potom je cloveku este horsie.
je to presne to iste.
sunie dakujem za opytanie darceky boli fajn,aj ked na vianoce som take emocie necakal(a vlastne aj cakal)
katka to co si prezivala na vianoce je uplne normalne.to ze si si myslela ze prave vtedy bude pokoj je omyl.
kamarat robi na zachranke a hovoril ze najviac samovrazd je prave na vianoce.
vtedy sa v cloveku zvysia emocie.
rozpisal som sa ale uz musim ist na navstevu :)
inak namiesto neurolu odporucujem 1dl tatranskeho caju.
fakt pomaha.
pekny vecer :D

sunie

ja to tiez tak vnimam. mozes sa citit dlhsie uplne fajn ale nikdy nevies kedy sa ti choroba vrati. ja sa s tym snazim nejako naucit zit a vzdy si poviem ked je zle ze budu aj dobre dni a to mi pomoze :D

katarína27

ahojte, neviem či si na mňa ešte pamätáte, ale bolo obdobie, kedy som sem zavítala a veľmi ste mi pomohli. nejako sa mi z toho na čas podarilo dostať s tým, že som sa cítila naozaj dobre. ale tieto vianoce - no hrôza. všetko to sa vrátilo, úzkosť ako hrom. a zrovna vianoce. čas, na ktorý som sa najviac tešila, že konečne budem v kľude, v pokoji, žiadne starosti, len pekne všetko prežívať a hlavne budem s rodinou. omyl. vyčítam si, že som pokazila náladu a sviatky všetkým naokolo. dnes už je našťastie lepšie, ale to čo bolo, bolo hnusné. nič to, skúsim sa pozviechať a ísť ďalej, veď nie každý deň svieti slniečko. kiežby toto všetko raz prešlo, keby sa dala moja pamäť úplne vymazať a začať so všetkým odznova. lenže bojím sa toho čo bude. len, aby nebolo horšie. je toto skuočne choroba na celý život, ktorá príde aj po následnom zotavení sa? aspoň ja to tak vnímam. keď už je dobre, teším sa, že všetko je zažehnané, bum, všetko je razom späť. no nič, nebudem vám tu prispievať negatívnymi reakcami, keď vy sa tiež snažíte usmievať. tak milí moji, prajem vám krásne dníky, užite si ich, bez nervov, bez strachu, úzkosti a všetkých podobných príznakov. držte sa!!

sunie

Dada aj ked clovek vie z coho to ma a co to vyvolava dalej, neda sa vzdy tomu vyhnut aby ti bolo lepsie. lebo stres mas vsade. ak mas nervy v praci mozes zmenit, ale tiez nemas garanciu ze to na novom mieste bude bez stresu, no nie? a si stale v jednom kole. skor ide o to naucit sa stres lepsie spracovat a zvladnut. taki ludia od ktorych sa vsetko odraza a nepripustaju si problemy ich vlastne ani nemaju a uz vobec ich nebudu trapit taketo stavy.

sunie

presne tak, kazdy liek je svinstvo. ale keby ze mi mal pomoct tak ho zjem aj s krabicou lebo ja taketo stavy zazivat nemienim, uz som si za tie roky uzila uzkosti a depresii tak akurat dost. mne lexaurin velmi pomaha, beriem ho len ked na mna pride panika, supnem jednu tabletku a za chvilu som ok.
misiak ako, vysviatkovany, vydarcekovany?

dada

ahojte vsetci.ako sa mate?misiak citala som tvoje prispevky a myslim si ze vo vela veciach mas pravdu.co sa tyka toho neurolu,ja som ho brala vyse roka,a ziaden uspech,ba co viac bolo mi horsie.ale lieky su len na utlmenie ale vsetko je v nas,a zavisi to od nas ako sa s tym popasujeme.hlavne su pozitivne myslienky,ale niekedy sa to neda.treba hladat pricinu preco to vzniklo.ja som prezila deno denne vela stresov,a takto sa to odzrkadlilo.ale myslim si ze pricinu som nasla a respektivne dovod,a ten musim vyriesit a viem,ze sa mi aspom o 50% ulavi,len to musim zvladnut.a tak si hovorim ze hlavu hore,ako to prislo tak to musi aj odist,alebo sa musim naucit s tym zit,aj ked je to velmi tazke.psychika je mrcha choroba,ale snazim sa s tym popasovat.vsetci co sme tu,sme urcite nieco prekonali a po case sa nam to ukazalo v tejto podobe.preto Vam vsetkym zo srdca prajem v NOVOM ROKU 2009 hlavne pevne zdravie,ktore sa neda nicim nahradit,kopec stastia a to ostatne hlavne dobre veci,nech pridu same!!!DADA