Úzkosť

misiak

tanicka ako hovorim,to slovo lahko som mozno prehnal,ale podstata je ze sa to da.
urcite zazil peklo aj kamarat za tie mesiace ale uz je 2.roky OK.akurat minule uplne vysadil lieky tak dostal zachvat,ale to bol jediny.tak ich dal naspat a vsetko je ok.
su ovela horsie veci ako nejaka PP.
PP je len neskutocny stav s ktorym sa dozijes aj 200 rokov lebo v skutocnosti si zdrava.
horsie by bolo mat nevyliecitelnu chorobu,pri ktorej ti oznamia par mesiacov zivota.
tomu hovorim problem a tragedia.
je tisic pohladov s ktorych sa da na to pozerat.
z jedneho pohladu je to nic a z druheho je to tazka choroba.
tak si vyberte pohlad :)

tatiana26

Miško a ako to, že mne lieky druhýkrát nezabrali? To veru nie je pravda, že zaberú aj druhý aj tretí aj ôsmykrát... Kachita, to ma mrzí s tým sluchom, uf, tak tebe sa z toho točí hlava nie z PP? Moja....

tatiana26

Juj Kachita moja, ja som ti ten mail sľúbila a nenapísala... napíšeš mi ešte raz tú adresu prosím ťa? Začalo sa mi to vracať v malých náznakoch, ktoré sa občas zjavili. Z ničoho nič sa mi tak brutálne zatočila hlava, ale len na pár sekúnd... alebo príšerná únava... alebo krátka derealizácia... ale prešlo to. Potom som odpadla s ihlou v ruke pred jedným vyšetrením a vtedy sa to spustilo brutálne, od toho okamihu som bola zase v pekle...viac v maily, ale nesľubujem, že to zvládnem dnes, lebo sa mi už oči zatváraju:)

misiak

kachita nestras :)
dufam ze PP nikdy nezazijem.uz tym cim som presiel bolo peklo.vsetko to bolo len z nevedomosti a strachu ze som nevedel co to je.
fyzicky mi nikdy nebolo zle,takze PP to nieje,ale nejaka uzkostna porucha to je(teda dufam ze bola )
naozaj kazdemu pomaha nieco ine,preto si treba dat nejake heslo ako kachita a pojde to.na zaciatok je dobre nejake hesielko :)
inak kachita som rad ze uz aj lieky zacinaju zaberat.
ked zabrali raz zaberu aj druhy krat ako som ti povedal.
vidis ze neklamem :)

Kachita

No, zdravotne problemy visia dvoch zakladnych bodoch, aspon tie co ma najviac kvaria. Ja mam stredne tazku poruchu sluchu,(strata od 40 do 70 percent) a vyhliadky nie su priaznive. Popri tom mam neustale hucanie v usiach, ktore obcas sposobuje, ze kazdy sluchovy vnem, teda to co pocujem, ma boli a sposobuje zavraty vo vnutri hlavy. A druhy problem je chrbtica, co nie je mozno az taky problem, ale velmi sa obavam. Ale jeden doktor mi povedal, ze sa nemusim obavat, tak sa snazim neobavat. A je pravda, ze uz sa citim ovela lepsie v tomto.

tatiana26

MIŠKO som si úplne istá, že Miloš sa s PP nenaučil žiť ľahko... lebo ľahký život s ňou nikdy nie je a nebude... ale dá sa s ňou žiť dosť dobre...ale určite nie ľahko... a ten kamoš, za tie 4 mesiace, vieš akým peklom musel prejsť? To sa nedá popísať tomu, kto to nezažil

misiak

tanicka,ale da sa zit s PP lahko.naozaj.
par krat som ti spominal kamarata co sa skoro zadusil v noci.vzdy isiel na pohotovost a pichli mu apaurin inak by to bol jeho koniec.aspon tak to popisoval.
4 mesiace bol na pn.teraz zije uplne v pohode,bavi sa,obcas si vypije,berie ma autom ked niekam potrebujem,a funguje na polke velaxinu co je uz doslova placebo.naucil sa s tym zit a naozaj mal kriticke stavy.mozno to slovo lahko som prehnal,ale pojde to.a zaklad je to ze cim dalej tym je to lahsie,lebo vies co ocakavat.vela ludi zije uplne normalne s pp,samozrejme aj vdaka liekom,ale nemaju najmensi problem.
v prvom rade tomu musis verit a ak uveris tomu ze lieky zaber tak aj zaberu.viem ze na taketo recicky co hovorim mas vlastny nazor,lebo si toho vela prezila a si velmi silna zena.
ale presne ako som napisal v sprave predtym.nieje PP ako PP.
niekto komu raz za cas pride zle ma velky predpoklad na uplne vyliecenie,resp zitie bez liekov.
ludia sme individualny.niekto sa v noci zobudi na to ze mu rychlo bije srdce,otoci sa na druhy bok a povie si kaslat na to idem spat ved snad sa zobudim :)
a su tipy ludi co spanikaria a potom nastane problem.
asi tolko.
ved nemusime mat stale robnake nazory :D
priklad Milos.pozri ako sa vysporiadal s PP.myslis ze sa s nou nenaucil zit lahko?mne pripada ze hej :)

Kachita

Tatianka, ja sa pamatam, ked som zacinala bojovat s PP a nevedela som este ze ju mam, aka som bola unavena, nevedela som ani zit, len by som spala a mala som strach ze vobec nevladzem, ani zit, ani ist niekam ani nic.
Zmenit zivot je dost tazke, mozno niekedy ide o zmenenie postojov ale aj tie sa menia casom, den po dni. Je to dlhy boj. Mas pravdu.
PP ma rozne stupne zavaznosti, mozno to, co ma misiak, je velmi lahka forma a ma len pociatocne priznaky. Ale samotnu PP v plnej krase si asi este nevychutnal.
Tatianka, a ako si fungovala, ked si bola tie mesiace iba doma? Ako sa ti to spustilo? Zo dna na den? Alebo postupne?

tatiana26

KACHITA toto by sme si mali dať ako heslo tohto fóra, fakt veeeľmi výstižné a presné: "ked cuvnes co i len o krok, PP ti ukradne vsetko co jej ustupis"

tatiana26

KACHITA zase mi hovoríš z duše...akoby som seba čítala pred nejakým časom... Ak sa smiem spýtať, aké máš zdravotné problémy? Počúvaj ma, ja som tiež trpela dlho tým, že mám SM, strašne som sa zdepkovala, neskutočne som sa psychicky sama dávala dole... samozrejme, že ju nemám, bola som 3x na všetkých vyšetreniach kým som bola ochotná uveriť, že naozaj, naozaj je to celé negatívne