Úzkosť

katkaxxx

baby moje, vsetkym vam dakujem, citala som vsetko ale mam strasne nestihacky kvoli uceniu tak sa ozvem az zajtra, zatial sa majte a myslim ze sme si dnes velmi prijemne pokecali :)

katkaxxx

baby moje, vsetkym vam dakujem, citala som vsetko ale mam strasne nestihacky kvoli uceniu tak sa ozvem az zajtra, zatial sa majte a myslim ze sme si dnes velmi prijemne pokecali :)

monika99

NENI NAD CIM PANIKARIT..JA FUTR STRESUJEM SOM TOTIZTO NEUROTIK...JEDINE CO SOM DOKAZALA PRI TEJTO NEMOCI JE ZE SI UVEDOMUJEM ZE JE TO LEN V HLAVE ALE NIEKEDY KED MI JE SPATNE TAK PREMYSLAM ZE CO KED TO NIE JE UZKOST CO KED MI JE NIECO INE ALE POTOM TO PRIPISEM UZKOSTI A TAK VLASTNE SOM RELATIVNE STALE ZDRAVA A BUDEM AZ DO STAROBY-FURT TO BUDE UZKOST PREDSA..

jujula

tati, 100 bodov za tvoj prispevok, sa tu nad nim usmievam a ako velmi ti rozumiem, hihi:)))) a inak ja som na tom rovnako, ja mam rano najslabsi apetit, tiez nikdy neranajkujem, ale nerobi mi problem jest aj o jednej v noci a to robievam dost casto. a niekedy aj este neskor:))) a este aj to slovo co napisala tati, ze chceme byt dokonale, no tak to UPLNE SUHLASIM!!

jujula

tak uz som tu:))) tak este k tomu predchadzajucemu prispevku. viem co je to, ked tebou lomcuju hormony, o tom mi ani nemusis hovorit:))) vtedy sa ja sama nespoznavam, hrozne co sa so mnou deje. vzdy si poviem, ze treba pockat, kym sa to znormalizuje a potom bude opat dobre. takze teraz vsetko co sa deje si povedz, ze je len a len kvoli hormonom, co aj je pravda, cize ty si v tom nevinne!:))) no a inak je to tak, ze kazdy ma nejaky ten taziskovy bod, z ktoreho to jednak vsetko vychadza, ale tiez na ktorom sa mu to zvykne prejavovat. niekto ma vela fyzickych, niekto zas psychickych priznakov. a niekedy je to pekna zmeska aj toho, aj toho. citam, ze ty si nemala najlepsie zazemie co sa tyka rodiny a preto je celkom pochopitelne co teraz prezivas. podla mna celkovo my, ale v podstate vsetci, potrebuju mat v niekom oporu, lebo potom je zivot lahsi a hlavne krajsi. a celkovo vie cloveka upokojit, ked vie, ze sa moze na niekoho obratit. ale na druhej strane by si mal clovek uvedomit, ze je bytost sama o sebe, silna, mocna, ktora si vie poradit aj sama. samozrejme, ze ked mas pri sebe ludi, tak je to ine, ale skus si schvalne predstavit, ze si sama a ze jednoducho ty si schopna aj takto sama fungovat. ano, si, som si ista, aj ked mozno teraz pochybujes. neviem ci ma chapes, ale mohlo by ti to pomoct. no a samozrejme je uplne super, ze mas milujuceho a chapaveho partnera, tak ked na teba pride nejaky ten stav, tak si normalne povedz, ze mam priatela /prip. aj nejaku kamaratku alebo mozno aj niekoho z rodiny komu naozaj doverujes/, ktory pri mne stoji a ktory mi pomoze, tak nemam dovod sa bat. vzdy sa najde niekto kto by ti pomohol, mozno aj kamaratka, mozno aj niekto od koho by si to necakala, ale vedz, ze keby sa dialo cokolvek a potrebovala by si pomoc, urcite by si ju niekde v okoli nasla. ale to uz hovorim o takych krajnych pripadoch, ty mas predsa priatela, v ktorom mas svoju oporu:)) cize si skus realne takto oddovodnit preco sa NEmusis bat. a ked pises o dietatku, tak ked si zalozis rodinu, tak nadobudnes krasne rodinne zazemie!:)) ale inak rozumiem tvojim myslienkam, vies co vsetko vie vyprodukovat niekedy moja hlava? no to by bolo na taky riadny fantasy film, uplny trhak by z toho vznikol, normalne skoda, ze to niekedy nezapisujem co vsetko ja viem riesit a co vsetko mi vie prist na rozum:)) a ja viem, ze"normalnych" ludi taketo myslienky asi ani nenapadnu /ale zas co my vieme, mozno inych prepadaju este strasnenie, to len my im do hlavy nevidime/, ale tak my si zas mozeme povedat, ze sme v tomto vynimocne a mat az takuto predstavivot a fantaziu, tak to je normalne nadanie!:))) a inak niekedy sa mi osvedcilo stopovanie myslienok, proste, ked pride nejaka fakt o nicom myslienka, tak si poviem STOP, nechcem sa tebou zapodievat, nechcem to teraz riesit a rychlo sa snazim prepnut na nieco prijemnejsie. sice niekedy su take vtierave, ze to nepomoze, ale velakrat to uz pomohlo,tak aspon za pokus to stoji:) a ako si na tom s ucenim? naucila si sa dnes nieco, darilo sa? drz palce teda, aby si to mala cim skor za sebou a potom hrrrr k odmenam!:)))
a dakujem za rady, presne toto sa snazim robit, ale nic z toho si nemozem vychutnat, lebo stale to hnusne napatie vo mne je. a uz mam z toho fakt nervy:))) akoze keby to aspon pomaly odoznievalo, ale stale je to rovnake. pritom fakt ziaden stres, nic neriesim, bolo to take fajn obdobie a teraz toto mi to cele narusi. kludne si chcem dajme tomu citat, ale tie priznaky ma z toho kludu vyvadzaju prec! alebo aj teraz, kludne som na nete ako inokedy, vsetko je ok, ale ako tu sedim, tak normalne citim v hrudi to srdce tak sialene bit, citim ako mi pulzuje tepna na krku, celkovy diskomfort, no sialene. a aj som si relaxaciu robila a proste nic, stale rovnake. a najhorsie je to v noci, lebo vtedy to tak strasne intenzivne citim,ze mi poriadne dlho trva kym vobec zaspim, plus mavam hrozne sny, rano sa budim s rovnakym busenim ako ked zaspavam, cize uz som z toho fakt unavena! ako nemam to prvykrat, vzdy po stresovom obdobi to tak mavam, len teraz ma stve, ze si nie som vedoma z coho by to mohlo byt. ako to uz mi je jedno, ale nic si neprajem viac ako, aby to pomaly odislo, lebo takto si nemozem nic vychutnavat, uplne ma to obtazuje! jaj, ked si predstavim zasa ten pokoj, ak toto odozneje, ze ako mozem vsetko robit s pokojom, ked ma to nebud evyrusovat, no uplna idylka:))) tak uz len dufam, ze coskoro sa jej dockam...

katkaxxx

baby mne uz je tak zle z tej skusky ze uz mi asi preskoci kazdu chvilu :D totalne ma brucho boli, pod chvilou nejaky naval nervov alebo placu, raz mi bolo aj totalne na vracanie, potom sa zase bojim ze tu skusku nespravim, atd atd a popritom mi vkuse v pozadi hlavy bezia nejake nezmysly, fantazmagorie a neviem co vsetko :) najnovsie popri uceni riesim naraz ze vlastne ked budem tehotna tak co ked budem nahodou dostavat panicke ataky a budem skodit babatku.. proste vkuseeeee dnes nejake hovadiny, veci s ktorymi som bola davno zmierena ma teraz v mysli strasia a tak podobne a popritom sa uciiiim :D nie ze by som sa na tom az tak smiala ale uz si fakt pripadam ako slahnuta dnes, normala hysterka :) si poviem ze no na tych strachoch dovtedy kym budem tehotna popracujem, to odstranim, no ale co ked budem mat tie fyzicke priznaky a budem stresovat babatko? no proste chapete, ja namiesto toho aby som sa sustredila na ucenie tak rozoberam svoje buduce hypoteticke tehotenstvo ktore pride niekedy mozno o 5 rokov :D :D poooooooooc

tati - ta druha polovica co pises - ako keby si mi z hlavy myslienky vybrala :D :D preeeeeeeesne to iste som mavala/mavam - ta schizofrenia a ine poruchy ma uz presli, ale mavam este to presne co pises ze ked mi napadne na par sekund nahodou ze idiotsky zivot alebo nieco podobne tak sa tiez zacnem panicky bat ze co ked nahodou necitim zmysel zivota alebo mam depresiu a pod... juuuuuuuj, to si presne vystihla... a inak sa tiez zaradujem do klubu tych vychrtlych ktore jedia co im hrdlo raci a stale to na nich nevidno...

tati

caute baby,tak ja kym som studovala nic mi nebolo a preto nenormalne obdivujem katku a drzim palce na kazdu skusku ;-)))mne to zacalo z podobnych dovodov ako monike,ze som 4 roky chodila s niekym,kto mi zivot len komplikoval a stale sme sa hadali, no nebola som schopna ho opustit,az pokial ma pri nom nezacalo napinat na vracanie ;-)))a preto sa niekedy teraz bojim,ze ak to stale mam,co ak je to preto,lebo aj tento partner nie je 'ten pravy' a potom si zase hovorim,ze ked ho opustim,co ak to budem mat aj s kazdym dalsim a ani nemusia byt taki chapavi ako je tento...inak ja tiez papam vecer,casto aj v noci a vsetci sa cuduju ako je mozne,ze som taka chuda...tusim mame okrem uzkosti aj spolocne stravovacie navyky!a katka,presne viem o com hovoris...tiez si myslim,ze nemozem mat ziadny pocit,ktory sa vymyka z normalu,lebo ak dostanem pocit,ze zivot je rutina a nema zmysel,hned zacnem panikarit,ze mi zacina depresia, ak ma napadnu hlupe myslienky typu postavit sa v praci a zakricat,ze vsetci su somari,tak sa hned zlaknem,ze co ked mam hranicnu poruchu osobnosti a ked na mna pride uzkost tak si este pridam strach,lebo si nahovorim,ze co ked mi zacina schizofrenia ;-))) a pritom ked sa pozriem na kolegov alebo kamaratov,tak ti su ovela viac naladovejsi a na prvy pohlad 'divnejsi' ako ja...toto je nas problem.chceme byt dokonale ;-)))

monika99

DOBRA RADA JE USPORIADAT SI ZIVOT..JA SOM DLHO ZILA TEDA 6 ROKOV S NIEKYM S KYM SOM PODVEDOME VEDELA ZE TO NIE JE TO PRAVE..TAKZE STALE NEISTOTA,BLUDNY KRUH A ESTE NEJAK MI KLESLO SEBAVEDOMIE A BALA SOM SA ZE NEZVLADNEM SAMA VSETKO PLATIT A TAK... JA TOTIZ PLATIM BABY 900 EUR MESACNE !! TO JE BEZ JEDLA A TAK DALEJ..ALE OD APRILA TO TAK NEJAK VSETKO ZVLADAM..DA SA TO LEN SA NETREBA BAT ZMENY..A Z ZO ZENATEHO MILENCA JE PARTNER S KTORYM SA MI SKVELE ZIJE...

monika99

AHOJKY..TO NAPINANIE NEMA S JEDLOM NIC SPOLECNEHO..NEPNE MA TREBARS V KUPELNI CI NA CHODBE ALE LEN RANO..JA PAPAM RADA AJ KED KAZDY SI MYSLI ZE MAM MINIMALNE ANOREXIU PRETOZE VAZIM 48 KIL PRI VYSKE 170 CM..ALE JA JEM TIEZ AJ V NOCI A JA TO NEJAK NERIESIM..PAR KRAT MA NAPLO TAK ZE SOM SA RANO POZVRACALA-TEDA SKOR LEN NEJAKE TIE STAVY,VODA..ZA NEDLHO ODCHADZAM NA DOVOLENKU S NOVYM PRIATELOM TAK SNAD SI TO UZIJEME..TROCHA SA BOJIM ABY MA TO TAM NECHYTLO...JA OSOBNE NEMAM STRACH S NOVYCH MIEST ALE V POSLEDNEJ DOBE BOLO TOHO NA MNA MOC A AKO SOM SA TU UZ RAZ ZMIENILA ZE KED MAM MOC KLUDU TAK ZRAZU NASKAKUJE POCIT UZKOSTI..MNE ASI STRES VYHOVUJE ALEBO CO...A INAK TIEZ MAM VYSKU ALE BABY MNA SKOLA NIKDY NESTRESOVALA-TO NEPOZNAM..MOC SOM SA PO PRAVDE NA VYSKE NEUCILA ALE S DOBROU NALADOU A HUMOROM SOM VZDY SKUSKY UROBILA..A SKONCILA SOM S PRIEMEROM 1,9 - NIE SPATNE...