Úzkosť

hortenzia313

Ahojte chcela by som sa opýtať či niekto z Vás má skúsenosti s užívaním lieku TIAPRIDAL. Aké máte pocity, kedy ste začali pociťovať jeho účinnok?

katkaxxx

Monika na toto je odbornicka tati.... :) ten usmev samozrejme neberte nijak zlomyselne, to je len usmev nad tym aka delba prace tu funguje :)) dobru noc!

monika99

ahojky...zvraciate aj vy od uzkosti alebo vas napina na zvracanie?? tak toto je moj najnovsi prejav uzkosti-zvraciam...alebo ma aspon napina na zvracanie hlavne rano...nic prijemne,predtym som to nemala ale v poslednej dobe som presla velkym stresom takze moje nervy dostali zabrat...snad sa to zase ukludni...

katkaxxx

este by som chcela zareagovat na prispevok od Hortenzia..

poznam tie pocity na odpadnutie atd a najlepsi recept aky existuje je povedat si ze sa mi jednoducho nema co stat.. co je aj pravda... pokial nezacne priatelka rychlo dychat - hyperventilovat, tak nemoze odpadnut - mne sa to uz stalo takze viem ake je to neprijemne... nie je zle pre istotu si so sebou z tohto dovodu nosit sacok a v pripade ze sa to stane dychat do sacku.. ja som raz takto odpadla ale nejak som si potom z toho uz nerobila velku hlavu, nenosim so sebou nic v pripade "co ked", vzdy keby sa to trochu objavilo tak jednoducho si povedat nema sa mi co stat, su to len nervy a nijak ma to neohrozuje. viac ti poradit neviem.. samozrejme su pripady kedysu tieto priznaky take silne ze je to nutne riesit antidepresivami v kombinacii s relaxaciami atd atd, na toto by myslim najlepsie vedela poradit Tana ktora tiez chodi sem na forum.

a este jednu velmi dolezitu vec som ti chcela povedat - stoj pri priatelke, to najdolezitejsie co clovek potrebuje ked ma taketo problemy je opora.. ja na oporu v rodine nemam moc stastie, mam ale obrovske stastie ze mam priatela, bez ktoreho netusim ako by som mnohe veci zvladla. stoj pri nej, davaj jej lasku a pocit ze na to nie je sama a ze to prekona. velmi vam drzim palce

katkaxxx

normalne ste ma rozosmiali, akoby som o sebe citala :D :D :D

ja som bola hlavne pred casom hrozna v tomto smere, bala som sa strasne kazdej psych. choroby, nemohla som o tom ani citat ani to pocut atd... to iste mam so samovrazdami - mam z nich panicky strach.. kedysi aj smrti som sa strasne bala alebo "nadprirodzenych veci", ked som niekoho pocula o tom napr hovorit tak sa mi hned roztocila hlava a doslo mi zle :) ale uz mi z toho ostalo len malicko nastastie.. resp. dlhu dobu co som bola takmer uplne ok tak som z toho nemala v podstate nic a teraz ako som taka citlivejsia zase tak sa mi to obcas objavi - vid. vcerajsok :)

a viete z coho mam este strach? ja si nedovolim pocitit nejaky taky pocit ze napr. nieco na ten styl ako ked si clovek povie ze uz mam vsetkeho plne zuby, idiotsky zivot, najradsej by som sa na vsetko vykaslala alebo si predstavit tak ciste len v hneve ze na 1 sekundu ze keby som tu tak nebola! ale chapete nie v zmysle ze chcem umriet alebo co ale ciste z hnevu ked napr clovek ma chut hodit nieco o zem ale nehodi lebo vie ze by sa to rozbilo a ze mu na tej veci zalezi :) chapete co myslim? ja si napr takyto pocit nedovolim absolutne pocitit lebo sa bojim ze to znamena ze nechcem zit alebo ze si nevazim zivot :) celkovo v tomto kontexte niekedy sa aj bojim napr pocitit ze som smutna kvoli niecomu lebo sa bojim ze co ked to znamena ze mi zivot nerobi radost alebo co :) ja mam nejaku taku cudnu predstavu ze len vtedy je clovek ok ked sa vkuse z niecoho raduje :D :D :D

katkaxxx

normalne ste ma rozosmiali, akoby som o sebe citala :D :D :D

ja som bola hlavne pred casom hrozna v tomto smere, bala som sa strasne kazdej psych. choroby, nemohla som o tom ani citat ani to pocut atd... to iste mam so samovrazdami - mam z nich panicky strach.. kedysi aj smrti som sa strasne bala alebo "nadprirodzenych veci", ked som niekoho pocula o tom napr hovorit tak sa mi hned roztocila hlava a doslo mi zle :) ale uz mi z toho ostalo len malicko nastastie.. resp. dlhu dobu co som bola takmer uplne ok tak som z toho nemala v podstate nic a teraz ako som taka citlivejsia zase tak sa mi to obcas objavi - vid. vcerajsok :)

a viete z coho mam este strach? ja si nedovolim pocitit nejaky taky pocit ze napr. nieco na ten styl ako ked si clovek povie ze uz mam vsetkeho plne zuby, idiotsky zivot, najradsej by som sa na vsetko vykaslala alebo si predstavit tak ciste len v hneve ze na 1 sekundu ze keby som tu tak nebola! ale chapete nie v zmysle ze chcem umriet alebo co ale ciste z hnevu ked napr clovek ma chut hodit nieco o zem ale nehodi lebo vie ze by sa to rozbilo a ze mu na tej veci zalezi :) chapete co myslim? ja si napr takyto pocit nedovolim absolutne pocitit lebo sa bojim ze to znamena ze nechcem zit alebo ze si nevazim zivot :) celkovo v tomto kontexte niekedy sa aj bojim napr pocitit ze som smutna kvoli niecomu lebo sa bojim ze co ked to znamena ze mi zivot nerobi radost alebo co :) ja mam nejaku taku cudnu predstavu ze len vtedy je clovek ok ked sa vkuse z niecoho raduje :D :D :D

radana21

malo tam byt-jej mama je na psych.
a dalej ze som jej povedala ze je to ako chripka,tiez sa to da vyliecit a treba to tak brat!

radana21

no presne iveta bartosova ja som zacala citat ale nedocitala som,lebo som sa toho strasne zlakla a celkovo aj ked pozerame spravy doma ked davaju uputavku ze co tam bude a ak je tam cosi take ako nej.choroba psych.radsej vstanem a odidem....nerobi mi to dobre,vzdy sa zlaknem tak radsej pred tym zdrhnem....
kamoska mi vcera povedala ze mam maminu na psych.cela som sa v tej chvili roztriasla....a donutila som sa mysliet na nieco ine...no potom som si povedala-spamataj sa a zacala som cosi tarat ze je to normalne a ze jej tam pomozu...ved to nie je chripka;)
nemam rada taketo sytuacie...
zistila som ze za posledne dni mavam take mensie stavy strachu nic extremne ale byvaju casto dokonca pred chvilou pri zehleni mi prislo nejak blbo....ale zas to z nicoho nic skonci....
jaaaaj uz sa tesim domov na sk a k doktorke nech tam cosi so mnou robia....

Matus111491

katkaxxx
Áno, poznám to veľmi dobre :) Pred týždňom naša suseda ochorela na schizofréniu a brali ju lekári s pomocou polície v putách, lebo ubližovala ľuďom okolo seba. Mama mi celá vystrašená volala (nebol som doma) a mňa hrôza skoro dostala do kolien... Pretože schizofrénia je veľký strašiak pre panikárov. Teda aspoň u mňa a pár známych s diagnózou PP to tak je. A vlastne čokoľvek psychiatrického...

Inak som tu dlho nebol. Ako sa vám darí? Mne posledné tri týždne geniálne. Našiel som si brigádu, športujem, bol som až do dnešného dňa bez úzkosti a paniky :( No dnes ma to chytilo z osobných problémov. Pevne verím, že ak si ich vyriešim, tak sa dám opäť dohormady :) Tak pekný deň prajem, nech sa darí...

katkaxxx

ahojte baby, ako sa mate?
ja som taka sprosta, viete co sa mi stalo? som citala taky clanok o Ivete Bartosovej ze ju museli zobrat na psychiatriu v nejakom hroznom hysterickom zachvate a ze je tam priviazana o postel ci co a proste tak ma to cele vystrasilo ze mi doslo z toho blbo a az na odpadnutie.. stava sa vam obcas nieco podobne? ja ked sa niecoho takto zlaknem poriadne tak som cela roztrasena a dostanem pocit na odpadnutie.. ah a zase mam strasne zaseknutu chrbticu, musim s tym nieco robit, to sa mi stava casto cez skuskove..