Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tatiana26

Matúš, tak to pochybujem, že by si bol u psychiatra a že psychiatri majú toľko času... nebol to psychoterapeut? A povedz meno :)

tatiana26

Katka ja si s dereálkou poradiť neviem...to je najhoršie, čo z úzkosti poznám...preto do seba tlačím AD a preto sa ich bojím vysadiť...absolútne neviem, čo na to funguje a skúšala som x vecí ... dobre si pamätáš... to obdobie, to bolo moje životné peklo ... ak by som to mala zažiť ešte raz, tak radšej budem celý život tie lieky tlačiť...

Kuko kurnííík, ja sa neviem k tomu dokopať, to ja už dávno v hlave také riešim... kedysi som fičala na stacionárnom bicykli, to mi pomáhalo by som povedala...takže ten šport určite

Matus111491

katkaxxx

Nejakú literatúru už mám. Tú knihu od Praška, ktorú som sem aj postoval. Ale môžeš poradiť aj tie knihy v angličtine, ak by si bola taká dobrá :) Tak čo sa psychoterapie týka, mám ju aj od tohoto nového lekára, ale aj od psychologičky. Ale rozmýšľam, že sa zverím iba lekárovi, pretože sa v niektorých veciach rozchádzajú... Lieky som skúšal, ale mal som z nich halucinácie a viacnásobne mi zhoršili stav. Tak som to vysadil, nedokázal som vydržať. Pravdupovediac som čakal, že dnes dostanem iné... Ja tou pliagou trpím už rok. Predtým som bol celkovo ustráchanejšie dieťa, ale naplno mi to rozvinuli moje zdravotné problémy, alkohol a marihuana v kombinácii. Takže sa snažím meniť myslenie, len niekedy, ak aj niečo "vybudujem" a dostanem silný panický záchvat, tak sa to celé zrúca a musím začať odznova... Ale ide z teba veľa pozitívnej energie, ďakujem za povzbudenie :) Tiež verím tomu, že bude už len lepšie. Myslím, že to kope do zadku asi každého, kto má s týmto skúsenosti ;)

katkaxxx

Matus urcite ti pomoze, uzkostne problemy sa daju velmi dobre riesit vseobecne.. urcite si zadovaz aj literaturu a pracuj popri tom v sukromi - su na to rozne take "programy" na ktore sa nastavis.. mozem ti poradit 2 dobre knihy v anglictine ak chces, tie som si kupila a su super.. psychoterapia je tiez strasne dolezita podla mna.. mna by v zivote z tych mojich veci nedostali lieky, samozrejme niekedy su ziaduce na prekonanie toho najhorsieho - aby clovek mohol na sebe zacat pracovat, to je jasne. ale zobrat lieky a mysliet si ze je clovek za vodou je nezmysel. pokial clovek nepopracuje na zvladani tych stavov, celkovej zivotosprave, atd atd tak sa to vrati. velmi ti drzim palce, ja sa na toto cele pozeram celkovo velmi pozitivne, sme jednoducho vsetci velmi citlivi ludia, ktori sa navyse v zivote stretli s nie priaznivymi okolnostami a preto mame taketo problemy... uz som to tu pisala velakrat ze ked sa zbavim tohto mojho problemu co mam teraz - ked mu pridem na koren, tak ja budem asi ten najstastnejsi clovek na planete :) ja mam celkovo velmi rada zivot, strasne sa z neho tesim (mozno az moc :)) ) a preto ked dostanem takyto problem ako mam teraz tak ma to dobre kopne do zadku v prenesenom vyzname :)

Matus111491

katkaxxx

Ja som to mal podobné s týmto lekárom. Presne ako píšeš. Bol som u neho asi hodinu a pol a rozprávali sme sa... Povedal by som, že to bolo viac ako psychoterapia... A žiadne, že kontrola za mesiac alebo keď vám dôjdu lieky. Pekne za týždeň. Tak som zvedavý, čo z toho bude. Ale povzbudila si ma, že si napísala, že ti taký lekár pomohol. :) Dúfam, že aj mne pomôže...

Matus111491

katkaxxx

Ja som to mal podobné s týmto lekárom. Presne ako píšeš. Bol som u neho asi hodinu a pol a rozprávali sme sa... Povedal by som, že to bolo viac ako psychoterapia... A žiadne, že kontrola za mesiac alebo keď vám dôjdu lieky. Pekne za týždeň. Tak som zvedavý, čo z toho bude. Ale povzbudila si ma, že si napísala, že ti taký lekár pomohol. :) Dúfam, že aj mne pomôže...

Matus111491

katkaxxx

katkaxxx

Matus mam presne tu istu skusenost.. najprv som bola u lekara ktory mi povedal ze mam panicku poruchu a ze ked chcem mi predpise lieky. to bolo vsetko co mi k tomu bol ochotny pomoct. potom som nastastie cez znamost sa dostala ku inemu psychiatrovi, ktory robi aj kogn.-behavioralnu terapiu a ta mi dost pomohla. tiez mi dal diagnozu generalizovana uzkostna poruchu - ale s tym ze mam v podstate elementy aj mnohych dalsich uzkostnych poruch.. lieky mi nepredpisal ziadne, riesili sme to terapiou a aj sa podarilo, drvivej vacsiny priznakov som sa zbavila, bojujem uz len s tymto jednym, ktory som tu opisovala - ale to tiez naposledy bolo pred rokom a 2ma mesiacmi co som mala tento problem, mimo toho uplne v pohode.. treba mat aj stastie aby clovek natrafil na dobreho psychiatra.. tak ako aj ini lekari vam niektori vyhovuju a niektori nie, tak tak je to aj s psychiatrami..

Matus111491

Derealizácia je mrcha. Ja nad ňou bojujem tak, že si ju skrátka nevšímam :) Inak,ak tu spomínate beh, tak už piatym rokom aktívne behávam, čo mi pomáha aj pri úzkosti. Ak by ste chceli nejaké plány pre začiatočníkov, tak môžem poskytnúť. Prípadne, ak ste niekde z TN alebo okolia, tak môžme si niečo zabehnúť spolu :) Inak dnes mi lekár upravil diagnózu z panickej poruchy na generalizovanú úzkostnú poruchu s panickými záchvatmi. A kupodivu je to prvý lekár, ktorý ma počúval a neodbil ma hneď liekmi za 5 minút...

Matus111491

Derealizácia je mrcha. Ja nad ňou bojujem tak, že si ju skrátka nevšímam :) Inak,ak tu spomínate beh, tak už piatym rokom aktívne behávam, čo mi pomáha aj pri úzkosti. Ak by ste chceli nejaké plány pre začiatočníkov, tak môžem poskytnúť. Prípadne, ak ste niekde z TN alebo okolia, tak môžme si niečo zabehnúť spolu :) Inak dnes mi lekár upravil diagnózu z panickej poruchy na generalizovanú úzkostnú poruchu s panickými záchvatmi. A kupodivu je to prvý lekár, ktorý ma počúval a neodbil ma hneď liekmi za 5 minút...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.