Úzkosť

marcelina78

Na tom internom bol mlady dementny lekar, ktory ked vstupil do ambulancie ani nepodravil, ani ked som ho pozdravila napokon ja, pozrel na mna jak na magora, akoze co tam robim a nakazal sestre ten Cardilan mi pichnut,vravla som mu ze beriem AD 5. den, povedal, ze to nemam z liekov, ale z tej choroby samotnej a to bolo vsetko, magor tomu ani nerozumie.. ani na mna nekukol,komunikovala som so sestrou,uzas, niektori nasi lekari...

marcelina78

43 na pohotovosti ma poslali na interne, akoze na EKG, brali krv, vsetko o.k., dala som si v noci aj frontin, to je ako xanax 0,25 ale akurat ma to uspavalo , ale spat sa nedalo, lebo ta uzkost ma zvierala a to busenie srdca a rychly tep nedovolili zaspat. Ja som pred 6 rokmi brala pol roka Citalec na PP, teraz mam uzkosti a viac depresie, vtedy pred rokmi som spavala ako dudok, nemala som nejake neziaduce ucinky velke ako teraz, preto mi ich lekar predpisal znova, je to len 5. den, ludia pisu ze prchadzali peklom na zaciatku niektori, ale toto moze byt prejav aj samotnej depresie, neviem, ved ja beriem len polku z 1/4 tablety 20 mg. lebo stvrtka mi spoosbovala silne pocity na zvracanie, chcela som dnes nasadit uz riadne stvrtku a potom polku ako mi lekar kazal, no bojim sa...

43

marcelina ja osobne si myslim,že nemaš dobre AD to za prve a za druhe ti asi zle skombinovalo to čo si si dala na ten žaludok,lebo pri vacsine AD sa nesmie velmi vel aliekov uživať. na pohotovosti ti aj niečo vysvetlili?
mas aj nejake lieky na upokojenie?neurol lexaurin alebo pod?
a aky si mala ten tep ked si mala taky velmi nizky tlak?

marcelina78

Tak ja mam dnes "vyborny den" , vecer som mala cudne tlaky v hlave a bolo mi zle od zaludka, mozno tazka vecera, dala som si nieco na vytravenie, zaludku sa polepsilo, ale prisla na mna taka strasna uzkost , celu noc mi zvieralo cele telo, nemohla som spat, srdce busilo , tep ako po kilometrovom behu, stazene dychanie, rano som utekala na pohotovost, tlak 75/50, ostatne vsetko ok, pichli mi nejaky Cardilan a poslali domov, neda sa povedat, zeby bolo lepsie, najradsej by som si sla pospat ,ale nemozem aki oka zazmurit, takze ma caka tazky den, bojim sa noci, ze pride to iste a budem tam, kde som bola v lete v tych najhorsich stavoch, otras, kedy uz toto skonci.....

marcelina78

Dianka mam Citalec 20 mg, zatial beriem stvrtku, ale aj to sa mi zda sila, mam aj ja tie zavrate akoby som bola opita, otupena, poobede to prejde, ale celkovo sa citim tak, akoby mi odpojili kabel, nic neprezivam, ani uzkost, ani radost, nic, mozno je to len priznak tej depresie, nie samotnych liekov, neviem...

43

ja ho beriem tiež na noc a na začiatku som mala 1 mg a k tomu aj AD a pri zachvatoch uzkosti lexaurin.
vobec sa nemusis bat.
a dobre spavaš?

43

dianka ale ten xanax SR je trochu iny ako obycajny xanax.
ja ho mam tiež predpisany.
pred tym ked som si dala 0,25 xanax tak som bol ahned ukludnena ale tento SR je s dlhodobym učinkom a s pomaly uvolnucou latkou,čiže on tak neučinkuje .
nie je to taky ako rychl apomoc ked ti pride uzkost alebo panicky atak,to by ti nepomohlo.
teda mne nie,ja to mam vyskušane a nemusis si ho delit .či mas pocit ,že ti silno zabera?

Dianka7

Marcelinka a ake lieky beries ty??Ked ides napr von necitis také závraty akoby si bola opitá??:-(Lebo ja stále ,velmi dufam z lieky zberu:-((

marcelina78

Dianka, tak uz len musim e preckat par dni, snad to zaberie tie AD, nechcem vyvolavat lekarovi, ze mam zavrate a na vracanie mi je, ked vsade citam, ze takmer kazdy to mal 1-3 tyzdne tak...

Dianka7

Dakujem Marcelina:-)Xanax mám vzdy pri sebe aj v kabelke ,lebo niekedy pridu na mna také strasne pocity:-((((Ale vzdy si dám len polovicku,no nie kazdy den.AD beriem tak ako urcil lekár.