Úzkosť

tatiana26

TATI ja mám :) ale sa na to liečim a nemá to nijaký vplyv na môj stav by som povedala... a môj endokrinológ pripisuje z tých stavov na vrub štítnej žlaze len tú únavu...a ešte mám aj anémiu, tak aj z tej to môže byť... ale tie stavy celkovo ee...ale to je jedno s druhým, človek, čo má narušenú psychiku, tak má narušených x dalších vecí, lebo to celé spolu súvisí, šak to je jedno telo, navzájom sa to ovplyvňuje atď...

tati

caute,tak predsa len sa s tou nasou uzkostou da nieco robit!ked som si precitala prispevky od vas vsetkych co ste sem chodili pred par rokmi,tak vsetci sa mame lepsie v porovnani s tym ako sme sa citili v minulosti ;-))) ja viem,ze som asi prilis nedockava,ale ja uz by som chcela byt uplne v poriadku a nikdy viac sa uz necitit zle.katka ty si spominala,ze rana su najhorsie pretoze mame nedostatok serotoninu...da sa s tym nieco robit okrem antidepresiv?nejake ranne cvicenie alebo vyzivovy doplnok?ja som si teraz kupila antistresovy caj s st.worth,tak uvidim ako to na mna bude posobit.moja cinska akupunkturistka tvrdi,ze yang a yin su v nerovnovahe,tak ma kazdy tyzden napicha a ja cakam na zazrak...fakt uz neviem co si vymyslim po tomto ;-)))a ze ja mam uzkost preto,lebo mi nefunguje stitna zlaza,a tak neprodukuje dostatocne mnozstvo hormonov,aby zasobili moje nervy...ale ked idem ku endokrinologicke a popisem jej svoje stavy,tak ta mi tvrdi,ze to so stitnou zlazou nema nic spolocne a posiela ma ku psychiatrovi...je tu niekto z vas co ma hypothyroidismus?

Roman72

zuzana12345: Zvycajne sa robi test na tetaniu na neurologii EMG, laicky povedane napichnu ti dve ihlicky do ruky, ruku ti stiahnu ako ked sa meria tlak a pristroj zisti. No vysledok tohto vysetrenia skresluje ak clovek uziva magnezium. Cize ak beries magnezium, mozes mat tetaniu ale test dopadne negativne. A podobne vyzera aj hyperventilacny test len pri tom musis hlboko dychat. Na oboch som bol a vzdy boli negativne, a pritom mam chronicku hyperventilaciu (t.z. ze dycham plytsie a castejsie, avsak mne nikdy netrpne nic), ktoru mi zistili z testu na krvne plyny a telove ph, ktore mam jemne zvysenie (to z tej hyperventilacie).

Roman72

zuzana12345: Zvycajne sa robi test na tetaniu na neurologii EMG, laicky povedane napichnu ti dve ihlicky do ruky, ruku ti stiahnu ako ked sa meria tlak a pristroj zisti. No vysledok tohto vysetrenia skresluje ak clovek uziva magnezium. Cize ak beries magnezium, mozes mat tetaniu ale test dopadne negativne. A podobne vyzera aj hyperventilacny test len pri tom musis hlboko dychat. Na oboch som bol a vzdy boli negativne, a pritom mam chronicku hyperventilaciu (t.z. ze dycham plytsie a castejsie, avsak mne nikdy netrpne nic), ktoru mi zistili z testu na krvne plyny a telove ph, ktore mam jemne zvysenie (to z tej hyperventilacie).

monika99

CAUKO...TANI takze byvate spolu uz dva mesiace?? no u nas sa to uz schyluje k spolocnemu byvaniu,neviem trochu sa obavam toho ale zase co mozem stratit,no nie?? co slovek neskusi nemoze vediet...on este nie je rozvedeny ale spolu dlho neziju len obyvaju spolocne barak..vcera aj dneska jeho zeny doma robila sceny-strasne na mna utoci ale ja som jej manzela neprebrala-to ona mu este minuly rok navrhla rozvod a vsetok cas travila bez neho aj dovolenky...asi zenska jesitnost..neviem co bude vyvadzat ked dojde k tomu dnu ked sa ku mne bude stahovat..som teda zvedava ako to cele bude fungovat..ja robim cez den a on v noci..ja uz nevarim rok,a od kedy byvam sama som si celkom zvykla..ale som zamilovana tak to snad zvladnem..byvaly mi uz nastastie nerobi sceny,relativne mam klud,len by to chcelo vypadnut niekam na dofcu..zmenit na chvilu prostredie..este stale citim taky tlak alebo co,a toho kludu sa fakt bojim..AD cka neuzivam uz ani nepamatam-neurol len pre istotu mam v kabelke,ja som zostala verna guajacuranu a to nie je Ad-cko..ja zase spat nemozem,teda niekedy spim dobre ale vecsinou nie a potom tie kruhy pod ocami-uz mi to lezie na nervy..nechcem brat nic na spanie-neviem ci by som si s tym pomohla..ale minule jak som mala sviatok som popijala vino a slivku a to som spala jak mimino,ale na druhy den som citila uzkost-nic moc pocit..tak sa drzte a bojujte-je to len v hlave,pamatajte..

rena23

Neviem, co dnes tak zmatkujem, tiez blby den, chcela som napisat s Bambulkou... :-) Barbie sem nechodi, ta je spokojna s Kenom. :-D Este raz prepac.

tatiana26

čaute...ja zíííram...koľko starých známych sa sem vracia...to čo je za obdobie toto?? MONIKA to čo, šak to aj ja toto tak mám... akurát, že my už spolu bývame 2 mesiace, zatiaľ si myslím, že sme obidvaja dosť výrazne spokojní a čo sa týka rodinného života, tak sa sťažovať nemôžem... aj vzťah zvládam, aj dieťa, aj prácu, niekedy aj domácnosť :) ale stále mám pocit, že je to málo, že nežijem ako iní...stále som unavená, to je asi najhorší problém... miestami ma chytí slabosť, ale to hlavne z únavy alebo hladu a točenie hlavy, či derealizácie sú už ojedinelé prejavy našťastie...takže v podstate je všetko fajn, ale keby bolo lepšie, čo sa môjho stavu týka, tak by som to určite uvítala...ja sa v podstate celý deň prekonávam, aby som neišla spať...niektoré tu píšete, že nemôžete spávať, ja zas zaspím hocikedy hocikde a prespím tvrdým spánkom hodiny a hodiny a zobudím sa rovnako unavená...

ale všetci ste tu bez liekov, len ja po tom mojom 10 mesačnom pekle a vystriedaní 3 antidepresív, kým mi jedny ako tak zabrali, mám veľké obavy ich vysadiť...stále si viem na to obdobie živo spomennúť a naháňa mi to hrôzu...