Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

katkaxxx

ahojte, tak sa hlasim ze 90% z toho je uz prec :) bola som u psychiatra na konzultacii a vysledok je "akutna stresova porucha", mala som dost vela a dost dramatickych zazitkov za posledny rok, mam toho dost vela a toto je vysledok.. hlavne ze je to uz zda sa za mnou...
Jujulka, dakujem, potesil ma tvoj prispevok :) k tomu co pises - no nemozes cakat ze sa to zrazu vylieci a uz to nikdy nepride.. ono je to skor tak (aspon ja mam pocit) ze na tom clovek vie velmi pracovat, do takych 90% sa daju priznaky eliminovat postupnou pracou na svojej psychike a sposobe zivota, z vlastnej skusenosti viem ze sa mnohe veci daju zvladnut... co sa tyka tych fyzickych veci.. viem co je to buchanie srdca, viem co je to zle dychanie, tocenie hlavy atd, no akosi tieto stavy uz nezazivam... myslim si ze to bude hlavne tym ze som sa vyrovnala sama so sebou, popracovala na specifickych uzkostiach a myslienkovych pochodoch atd.. nie je tiez dobre sa k tej uzkosti stavat stylom ze ju musim "vyliecit" a uz nikdy nepride.. ona s najvacsou pravdepodobnostou aj po velkych pokrokoch a prelieceniach pride, ale pride len v situaciach kedy sme napr pod tlakom alebo dlhodobym stresom a pod. a pride skor v malej forme a velmi zriedka.. tak nejako si predstavujem typickeho "vylieceneho" cloveka z uzkosti :) Nechcem teraz posobit negativisticky, niekde som citala ze sa da uzkost aj vyliecit, ale ked vychadzame z reality, tak si myslim ze ten scenar co som opisala je pri praci na samom sebe taky najrealnejsi.. predsalen vsetci co sme tu na tomto fore mame nieco spolocne - sme velmi citlivi ludia. uz len samotna tato vlastnost nam "sposobuje" ze pri vacsom strese alebo tlaku sme nachylnejsi na odozvu nasej psychiky.. ked si vsak predstavite ze na sebe budete makat, relaxovat, sportovat, eliminovat stres, dopriat si oddych, zaluby atd.. plus samozrejme kto potrebuje netreba sa bat aj ADciek ako kratkodobejsej barlicky.. naucila som sa aj jednu vec.. vzdy som bola striktne proti tabletkam ako takym, za zivot som si doteraz dala dokopy asi 8 x lexaurin 1.5ku (z toho 5x za posl. 10 dni :D :D ) a aj po rozhovore so psychiatrom som si uvedomila ze ked ma clovek raz za cas zly den v zmysle ze mu uzkost brani normalnemu fungovaniu tak je prenho ovela mensie "zlo" dat si radsej napr ten lexaurin na upokojenie ako nechat trpiet srdce, zaludok atd tym naporom psychiky.. pokial si to clovek da sem-tam, raz za cas tak mu to nemoze ublizit.. netreba sa za kazdych okolnosti hrat na hrdinu a vsetko "zvladat" bez tabletiek.. - to pisem hlavne pre Romana.
Zuzi a ty mas momentalne ake konkr. prejavy?
Bublinka - napis kludne sem, hadam si tu opat trochu viac rozbehneme tu diskusiu.. pamatam stare "zlate" casy ked sme tu pisali niekolkokrat denne.. aj mne to vtedy urcite pomohlo :)

Teraz som jaka mudra ked uz sa citim ok co? :D aj druhym radit budem :D :D :D
dobru noc! :)

Roman72

Zuzana12345: ja som tiez z toho obdobia, mne tieto stavy zacali koncom r. 2008. A spustac ? Mam niekolko tipov, zrejme mix vsetkeho, pracoval som ako manager v nadnarodnej spolocnosti, vztahy s jednou kolegynou boli neunosne, do toho sa zmenilo aj top vedenie, mamlas, moj nadriadeny prijal bez mna mne podriadeneho, znameho, dostaval sa do problematiky cez tristvrte roka, mna uz z neho nervovalo, nakoniec som skoncil v nemocnici s vyssim tlakom kde mi kadejake lieky nadzgali, po peenke mi sef povedal, aby som si dal vypoved zo zdrav. dovodov a to som bol prvy krat na pn za sedem rokov, strasna zloba vo mne, nakopena zlost, narusenia zabehnuteho zivota, prijmu, doma dve deti, hypoteka na krku a to vsetko spolu ma dorazilo, zacali moje problemy ... v podstate doposial, tabletkam odolavam, no posledne mesiace je to horsie, spatne sa mi dycha, pocit ze neviem sa nadychnut alebo vydychnut, pocit dusenia, lapem po dychu ... no strasne.

zuzana12345

bublinka keby mi bol pred pár rokmi niekto povedal že raz nedokážem ovládať svoju psychiku tak ho vysmejem.Doteraz neviem čo bolo spúšťačom len to jednoducho prišlo.Nik kto tento stav nezažil to nedokáže pochopiť,ty sa môžeš vyrozprávať on ťa vypočuje ale je mu to cudzie tak ako mne v minulosti.2-3 roky dozadu bývalo na tomto fóre oveľa viac ľudí písavali sme si každý deň a mne osobne to veľmi pomohlo.Ja som dlho nevedela čo mi vlastne je až tu som sa to dozvedela.Najviac ma mrzí že nech robím čo robím vždy sa to skôr či neskôr vráti a ja to nedokážem ovplyvniť.Skoro dva roky som mala relatívny kľud a teraz od jesene som ako na hojdačke raz hore raz dole.Ono je fajn si takto písať s ľuďmi čo sa cítia rovnako ako ty.Deprimujúce je že takýchto ľudí pribúda stále viac a sú čoraz mladší.

Bublinka_23

škoda, že nie je nejaká stránka vytvorená osobitne pre túto tému (teda neviem o takej)...potrebovala by som sa porozprávať s niekým, kto je na tom rovnako alebo podobne ako ja (ako vidím je vás dosť) lebo by mi asi nepomohlo zdôverovať sa niekomu kto netuší, že nejaká úzkostná "porucha" existuje...

jujula

ahoj Katka :) citam ta tu a velmi by som ti chcela nejako pomoct. vcera som ti napisala dlhy prispevok, ale sa mi ho nepodarilo odoslat, bolo uz velmi vela hodin a ja som nemala silu ho napisat opat. teraz vsak pozeram najnovsi prispevok a velmi sa tesim, ze sa ti polepsilo, super sprava!! :) urcite to uz pojde len k lepsiemu, nebudes sa uz vracat k tomu zlemu, teraz smeruje cesta nahor :) a vies z coho ta ta uzkost tak chytila? mala si na to nejaky dovod, nieco ta tazilo alebo tak? skus porozmyslat..
u mna je to tak, ze byva aj vynikajuco, aj dobre, byva aj horsie a aj vlemi zle. nuz, zivot je jedna sinusoida, snazim sa to tak brat, nemoze byt stale len dobre :) tak isto poznam aj stavy, ked je clovek velmi zle, kto nezazije, nepochopi. som rada, ze pises, ze tebe sa vela z tych neprijemnych stavov podarilo zvladat. uvidis, ze aj toto vycibris a bude dobree :) ja v tomto este nie som nejaka zbehla, ale snazim sa. ale castokrat je to take zvlastne, ze ma vie chytit uplne stres z veci, ktore obycajne zvladam. alebo su sitaucie pre mna nejake dolezite, z ktorych som uplne vyhukana uz niekolko tyzdnov dopredu a dovtedy kym to nepride a neskonci sa zvacsa ten stres este stupnuje a nie vzdy sa mi to podari dat pod kontrolu. proste ma ovladne a ja som vtedy dost bezmocna a ani fyzicke priznaky neviem nijako potlacit, no. ty taketo veci uz zvladas? ale toto konkretne nedefinujem uzkost, uzkost je to co si popisala ty a ktore som si odzila na vlastnej kozi, uplne si to opisala vlastne za mna. ale vies co ma soklo? ze sa vam tu tie stavy vracaju z nicoho nic / teda aspon tak ste tu pisali. to preco? ja som ratala s tym, ze ked si usporiadam zivot, ked zrusim vsetko co ma doteraz stresovalo, zacnem pracovat na mysleni a tak, tak to proste prejde, ze sa to uz nevrati. alebo ano? tak Katka, nech uz je to u teba len lepsie, prajem ti len tie pekne dni uz!!!!!!!!! :)

Roman72

Všetkým nám prajem, aby bolo len a len dobre a žiadne tieto "blbé" stavy. Aby sme žili normálne ako predtým.

katkaxxx

no baby nechcem to zakriknut ale uz to bolo dnes ovela lepsie... akoby 80% toho odislo.. dufam ze uz to bude prec.. ako som prisla domov tak sa mi to trochu pripomenula - kondiciovany mozog ako Pavlovove psy :) prostredie v ktorom som naposledy mala strach mi vyvolalo trochu strach ale nie je to nic nezvladnutelne.. inak som sa citila kupodivu dobre cele poobedie aj vecer, hadam to uz odozneje.. :)

katkaxxx

ahoj Zuzka, vdaka za opytanie no ja v skole v pohode, az na to ze teraz sa mi vobec neda na ucenie sustredit :( ja som mala hrozne stresujuci rok, strasne vela rodinnych problemov a roznych situacii.. no fakt som takmer nemala problemy a teraz ma to hrozne draplo :( ako som uz pisala viackrat, vsetko viem zvladat co som nevedela predtym - pocity paniky, pocity na odpadnutie, rozne take tie panicke chvilkove strachy, zle dychanie atd atd, to vsetko mam za sebou a uz s tym nemam problem ale s cim problem mam je to co ma draplo teraz.. proste idiotske pocity, namiesto vacsiny emocii dostanem uzkost a strasne sa bojim ze to bude uz cely zivot tak a ze nikdy nebudem moct normalne fungovat a ze nevydrzim zit atd atd, normalne som zacyklena v tych starostiach a zaroven si to vycitam a neviem sa s tym zmierit ze mam taketo pocity.. no, ono to vacsinou chyti cloveka ked je v klude.. mna to zase zvykne chytit na jar, neviem preco.. a ty sa ako citis? co ta trapi?

zuzana12345

ahoj Katuška už sem ani nechodím len občas pozriem čo je tu nové a dnes som našla tvoj príspevok.Je mi ľúto že sa necítiš dobre ja som si za ten čas tiež prešla kadečím.Raz mám pocit že už som úplne ok a inokedy umieram aj tri dni.Rok som bola nezamestnaná a nič mi nebolo dosť prekvapujúce lebo som vôbec nerozmýšľala nad tým kde si tu robotu zoženiem ako som začala robiť už sa zase cítim blbo,pritom mám super robotu,zodpovedám si len sama za seba a som veľmi spokojná,ja mám stále pocit,že mňa to chytí vždy vtedy keď mám z niečoho radosť a som v kľude,nikdy nie keď je niekde chaos.Ja už asi celý život ostanem na magnéziu,teraz mám trošku nervy dcéra bude maturovať ale inak sa sťažovať nemôžem a ty ako v škole?

katkaxxx

jaj tati to mas pravdu, aj mne ked je dobre tak sa mi da radit druhym :) ono zalezi od toho v akej forme clovek tu uzkost citi.. chvilkove zachvaty paniky, zle dychanie, pocity na odpadnutie atd.. mam pocit ze toto vsetko sa da zvladnut.. ale byt uz 9ty den v stave ako by si bola pod totalnym stresom, v hroznom napati a neschopnosti citit veci normalne ale namiesto nich pocitit uzkost a mat strach ze uz sa z toho nevyhrabes alebo si to vycitat ze "som v takomto stave" juuuuuuj to je hrozne :(( to iba ja som taka krava ze si to vycitam? stale sa porovnavam s "normalnymi" ludmi a mam pocit ze som horsia za to ze mam taketo problemy :(

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk