Úzkosť

kleopatrak

NINIK Neurol je navykovy vsetky benzodiazepiny su navykove okrem Buspironu ,ale Buspiron je taky benzodiazepin ,ze ho treba brat ako AD viac tyzdnou a potom zacne posobit a co sa tyka seroxetu neviem preco si ho vysadila tak skoro je davno zname ,ze nazaciatku brania AD sa uzkost zvysuje ,ale to sa do 2,3 tyzdnou upravi ...neni to neziaduci ucinok ,ale normalny stav ,ktory vznika pri nasadeni AD ...a AD aj lieco co Neurol nelieci Neurol len stahuje uzkost a Frontin je to iste po 2,3 mesiacoch kazdodenneho uzivania vznika zavislost ...neviem odkial mas ,ze na benzodiazepin nevznika zavislost ..Seroxat je zo skupiny SSRI zvysuje serotonin latku co uzkostlivym ludom chyba ,,.ja beriem Alventu a tiez sa mi na zaciatku uzkosti zhorsili no teraz to uz je lepsie citim sa lepsie mam lepsiu naladu uzkost uz nie je taka velka ako bola pred nebranim AD ...mam aj neurol,ale tomu sa radsej vyhybam obcas si ho dam to je tak 3 krat do mesiaca niekedy ani cely mesiac nic ,,.mam radsej rivotril

magnum

tieto a podobné problémy,emočné stresové záťaže je dobré vyšetriť na elektroakupunktúrnom prístrojí.Výsledkom spravidla býva silne oslabený imunitný systém dôsledkom čoho vznika veľa rôzných nemocí ako odoziev oslabených orgánov.Kontaktujte terapeutickú ambulanciu v Čadci 0905325352.

rena23

ninik, Frontin a Neurol rozhodne nie su slabucke lieky!!! Je to poriadne svinstvo! Patria medzi benzodiazepíny, ktore su silne navykove a maju kvantum neziaducich ucinkov. Okrem toho neriesia problem (uzkost), len zmiernuju priznaky. Katka, urcite ich neber!

ninik

Katka - skus nech ti obvodna predpise Neurol, alebo Frontin, su to slabucke lieky na ukludnenie, neublizia a nebudes na nich zavisla,mpraveze budes ok, ja ich tiez beriem a fakt sa citim za posledny tyzden ok.neboj sa a hlavne sa nestresuj zo skoly !!!! drzim palce

Katka0123

Ja som z maleho mesta a pokial viem tak je tu len jedna ambulancia psychiatra, aj ked neviem ci sukromna alebo statna. Ak sukromna tak nemam kam ist :( A vela som sa docitala, ze ludom psychiater naordinoval lieky na uzkost a tie to este viac zhorsovali, ja nechcem brat ziadne lieky toho typu, a ak uz by som brala, tak chcem aby pomohli. Mam len 18, za chvilu maturujem, a tieto pocity robia zo mna trosku :( Na hodinach sa nemozem na nic sustredit, vkuse sa potim, nervozna som.. je to naozaj hrozne. Preco musi take nieco vobec existovat... nejake psychicke poruchy, ved to clovek nema vobec chut zit :(((

Katka0123

Ja som z maleho mesta a pokial viem tak je tu len jedna ambulancia psychiatra, aj ked neviem ci sukromna alebo statna. Ak sukromna tak nemam kam ist :( A vela som sa docitala, ze ludom psychiater naordinoval lieky na uzkost a tie to este viac zhorsovali, ja nechcem brat ziadne lieky toho typu, a ak uz by som brala, tak chcem aby pomohli. Mam len 18, za chvilu maturujem, a tieto pocity robia zo mna trosku :( Na hodinach sa nemozem na nic sustredit, vkuse sa potim, nervozna som.. je to naozaj hrozne. Preco musi take nieco vobec existovat... nejake psychicke poruchy, ved to clovek nema vobec chut zit :(((

ninik

inak povedane- clovek je jedna velka chemicka tovaren, ktorej ked daco chyba, tak sa to odzrkadli na zdravi...treba len hladat,kombinovat, riesit a hlavne sa nevzdavat...
ja som bola na to vysetreni u psych.povedala, ze mam panicku poruchu a dala mi zasa seroxat.len kedze som ho dlhsie nebrala, tak mi uz chybal a nebola som na jeho ucinky pripravena.po troch dnoch brania sa mi diagnoza zhhorsila, dosli neziaduce ucinky a fakt som sa v piatok citila, ze umrem, alebo sa mi daco sta...tak som to vysadila, sla za obvodnou na injekckiu na ukludnenie a zbytok dna mi bolo krasne...proste je to o tom, ze daco v nas chyba, alebo je toho malo a potom mame tie nechutne stavy..jasom teda ten seroxat vysadila a berem x enne Frontin..sise nie som 100%, dokonca ani 70%, ale tak citim sa isto lepsie a snazim sa dako zamestnavat....chodit viac von medzi ludi, lebo uz ani top sa mi nechcel a obvodna ma za to pekne zjazdila, ze to je velmi dolezite...lebo inak sa cely den doma len nudim a myslim na kraviny a strasne sa sledujem.tak nebojte sa, dame sa dako do poriadku !!!! treba v to verit a hlavne pozitivne myslenie je polovci uspechu !! a verte,. ze naozaj je to pravda..mne momentalne odosiel manzel na mesiac prec do prace, tak som dnes tiez pekne na dne, uz som si aj poplakala,ale tak snazim sa dako na to nemysliet....sice zasa sa blizi moj ,,oblubeny vecer,, vecery fakt nemusim...ale ked zaspim, uz je dobre...a rano sa budim ok, ale potom zacnem stresovat a je mi zle.takze pozitivne myslenie a bude lepsie :))))

adorinka

Ahoj Katka 0123, to čo prežívaš pozná takmer každý z nás v tejto sekcii fóra. jednoznačne vyhľadaj pomoc psychiatra. neboj sa, existujú štátny lekári a nikto sa o tom nemusí dozvedieť. Psychiater ti predpíše tabletky na zmiernenie ťažkostí, ale nevylieči ťa to, to musíš zvládnuť sama. Zajtra na tej oslave sa snaž ostať kľudná a nemysli na to, že by sa mohlo niečo stať. Mne v takýchto situáciách strašne pomáha keď začnem pomaly a zhlboka dýchať do brucha a veľmi pomaličky vydychujem ústami. Ver, že sa to dá robiť j tak, že si to nikto nevšimne a skutočne to pomáha. Ale určite neotáľaj s tou návštevou lekára, môže to byť len nejaká prechodná úzkosť, ale aj nejaká forma panickej poruchy. Ale neboj, dá sa to prekonať a aj ty budeš normálne fungovať vo svojom živote.

Katka0123

Ahojte, tiez by som chcela napisat nieco, co ma trapi uz dlhsi cas.
Najprv som si to vysvetlovala ako neustalu nervozitu zo skoly a tak.. ale to ze stale pocitujem tlaky za hrudnou kostou asi nie je obycajna nervozita. Viem ze ide o uzkost, a zacalo mi to zhruba pred mesiacom, ale uz aj predtym sa so mnou zacalo diat nieco zvlastne, proste zrazu nemozem jest pred druhymi ludmi, v skole napr. Vzdy sa mi strasne potia ruky a som nervozna a ked sa ma niekto nieco spyta, aj uplne normalnu vec tak ma zacne palit v zaludku, zacnem sa cervenat, co je pre mna uplna hroza a trapas, pretoze viem ze ti druhi si to na mne hned vsimnu a ja sa citim uplne mizerne potom a vzdy mam strach ze sa to zopakuje. A ta uzkost u mna pretrvava vacsinou cely den, hlavne ked som v skole, ani sa poriadne uz nemozem rozpravat so spoluziakmi aj ked sa snazim na to nemyslet a uvolnit sa, tak to proste nejde :(( Ked sa poriadne zahlbim do nejakej cinnosti tak chvilu mam klud pretoze na to nemyslim ale ked prestanem tak to prichadza znova. A ja uz si neviem pomoct, zajtra mam ist priatelovi na rodinnu oslavu narodenin a obed a mam z toho uz teraz strach, nemozem sa mu vyhovorit, je to chore, asi pred 5-6 mesiacmi mi este nic take nebolo, kludne som jedla s ostatnymi, rozpravala sa atd. a teraz je to cim dalej tym horsie. Nemozem to ani nikomu povedat, hned by si pomysleli ze mi sibe.. a neviem ako sa dostat k psychiatrovi, ani neviem ci sa tam plati,ak ano, to by bol pre mna drahy spas. Ja naozaj neviem co mam robit:(( Ak mate niekto dobre rady ci skusenosti piste prosim. Nici ma to. DAKUJEM

ninik

Cony _ ahoj, ja som brala seroxat asi rok a pol, doktorka mi predpisala tabletku rano a vecer, ale ja som brala len polku rano..asi 2 roky...celkom som sa citila ok, urcite sa ju neboj vysadit, ja som to zvladla sama.z polky som si dala polku, cize stvrtku, z tej potom polku a trvalo to cele asi tak 2 tyzdne..jedine jedenden, aj to asi tak 2 hodiny mi bolo dost zle, ale som to prezila, neboj :) inak su to hnusne lieky, co sa tyka navyku....konecne mi bolo dobre...fakt, ze pol roka....pred par tyzdnami mi umrela babka..od vtedy trpim uzkostou a fakt mam strach aj z toho, ze mam ist spat....napriklad aj teraz...kupila som si inak volnopredajny Saframyl, celkom mi pomohol..ale tak skus si davat neurol, ale isto byt tebou ten seroxat neberem...zajdi za doktorkou, ona ti ho pomoze vysadit.nic sa neboj :) ja sa chystam tiez na vysterenie, koli tej uzkosti..su to strasne hnusne stavy..dakedy mam pocit, ze idem zomriet :(((