Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

adorinka

Ahoj Katka 0123, to čo prežívaš pozná takmer každý z nás v tejto sekcii fóra. jednoznačne vyhľadaj pomoc psychiatra. neboj sa, existujú štátny lekári a nikto sa o tom nemusí dozvedieť. Psychiater ti predpíše tabletky na zmiernenie ťažkostí, ale nevylieči ťa to, to musíš zvládnuť sama. Zajtra na tej oslave sa snaž ostať kľudná a nemysli na to, že by sa mohlo niečo stať. Mne v takýchto situáciách strašne pomáha keď začnem pomaly a zhlboka dýchať do brucha a veľmi pomaličky vydychujem ústami. Ver, že sa to dá robiť j tak, že si to nikto nevšimne a skutočne to pomáha. Ale určite neotáľaj s tou návštevou lekára, môže to byť len nejaká prechodná úzkosť, ale aj nejaká forma panickej poruchy. Ale neboj, dá sa to prekonať a aj ty budeš normálne fungovať vo svojom živote.

Katka0123

Ahojte, tiez by som chcela napisat nieco, co ma trapi uz dlhsi cas.
Najprv som si to vysvetlovala ako neustalu nervozitu zo skoly a tak.. ale to ze stale pocitujem tlaky za hrudnou kostou asi nie je obycajna nervozita. Viem ze ide o uzkost, a zacalo mi to zhruba pred mesiacom, ale uz aj predtym sa so mnou zacalo diat nieco zvlastne, proste zrazu nemozem jest pred druhymi ludmi, v skole napr. Vzdy sa mi strasne potia ruky a som nervozna a ked sa ma niekto nieco spyta, aj uplne normalnu vec tak ma zacne palit v zaludku, zacnem sa cervenat, co je pre mna uplna hroza a trapas, pretoze viem ze ti druhi si to na mne hned vsimnu a ja sa citim uplne mizerne potom a vzdy mam strach ze sa to zopakuje. A ta uzkost u mna pretrvava vacsinou cely den, hlavne ked som v skole, ani sa poriadne uz nemozem rozpravat so spoluziakmi aj ked sa snazim na to nemyslet a uvolnit sa, tak to proste nejde :(( Ked sa poriadne zahlbim do nejakej cinnosti tak chvilu mam klud pretoze na to nemyslim ale ked prestanem tak to prichadza znova. A ja uz si neviem pomoct, zajtra mam ist priatelovi na rodinnu oslavu narodenin a obed a mam z toho uz teraz strach, nemozem sa mu vyhovorit, je to chore, asi pred 5-6 mesiacmi mi este nic take nebolo, kludne som jedla s ostatnymi, rozpravala sa atd. a teraz je to cim dalej tym horsie. Nemozem to ani nikomu povedat, hned by si pomysleli ze mi sibe.. a neviem ako sa dostat k psychiatrovi, ani neviem ci sa tam plati,ak ano, to by bol pre mna drahy spas. Ja naozaj neviem co mam robit:(( Ak mate niekto dobre rady ci skusenosti piste prosim. Nici ma to. DAKUJEM

ninik

Cony _ ahoj, ja som brala seroxat asi rok a pol, doktorka mi predpisala tabletku rano a vecer, ale ja som brala len polku rano..asi 2 roky...celkom som sa citila ok, urcite sa ju neboj vysadit, ja som to zvladla sama.z polky som si dala polku, cize stvrtku, z tej potom polku a trvalo to cele asi tak 2 tyzdne..jedine jedenden, aj to asi tak 2 hodiny mi bolo dost zle, ale som to prezila, neboj :) inak su to hnusne lieky, co sa tyka navyku....konecne mi bolo dobre...fakt, ze pol roka....pred par tyzdnami mi umrela babka..od vtedy trpim uzkostou a fakt mam strach aj z toho, ze mam ist spat....napriklad aj teraz...kupila som si inak volnopredajny Saframyl, celkom mi pomohol..ale tak skus si davat neurol, ale isto byt tebou ten seroxat neberem...zajdi za doktorkou, ona ti ho pomoze vysadit.nic sa neboj :) ja sa chystam tiez na vysterenie, koli tej uzkosti..su to strasne hnusne stavy..dakedy mam pocit, ze idem zomriet :(((

sad20

cony tie lieky velmi nepomahaju najviac pomaha ked si casto v spolocnosti a ked nieco vzdy robis skus zmenit zivotny styl

cony

Ahoj, som tu nova, prave som vcera pisala aj do temy depresia, ale skusam aj tu,neviem kde to je zivsie. Budem rada ak sa tu spolu podrzime a pomozeme si. Tiez trpim uzkostou a teraz je to horsie. Trva to uz presne dva roky. Beriem seroxat pol tablety denne uz pol roka, predtym rok a pol som brala celu tabletku, skusala som prestat, ale nemam odvahu a teraz ked je mi horsie, uz vobec.
Rada by som zasla na terapiu, ak s tym mate niekto skusenosti napiste prosim ako to vsetko funguje, ako sa tam dostanem, ci treba doporucenie, alebo tak. Dakujem.

rena23

Ahojte, objavila som super knihu: Albert Ellis - Trénink emocí, Portál, Praha 2010. Myslím, že je pre nás všetkých ako stvorená - píše sa v nej, ako zmeniť negatívne postoje a emócie, a tak s nadhľadom zvládať každodenné problémy. Jednoznačne odporúčam! :-)

dievcatkoTT

rena23, ano ano, dychove cvicenia su fajn..ja chodim na jogu uz asi 2 - 3 mesiace a teda som spokojna a uvolnena hlavne :) clovek len musi chciet :)
a sad20, je mi velmi luto, ze mas az take stavy, ale urcite to raz bude ok :) hlavne treba nebojovat s tymi navalmi a ono to casom ustane a budes sa citit uplne normalne..aj ked ktovie co je v skutocnosti normalne ci ten stav uzkosti alebo bez.. :)

sad20

dievcatkoTT, ja mam panicke uzkosti, uz 3 mesiac doktorka my dala neurol teraz my ho vysadza mam asi abstinencne priznaky lebo zvknem mat teraz uzkosti lieky my dala preto aby som vobec dokazal zacat chodit medzi ludi, cinnosti.

rena23

dievcatko, mas pravdu, to tu este nikto nespominal, ale mne psychiater uz na prvom sedeni povedal, ze uzkost sa spaja s plytkym dychanim, co sposobuje nedokyslicenie mozgu, tym aj centra strachu a tym sa uzkosti zhorsuju. Ked to zacina, casto mi stacia aj dychove cvicenia, s jogou mam tiez velmi dobre skusenosti. :-)

dievcatkoTT

sad20, dakujem za radu :) snazim sa byt stale medzi ludmi, ale tak niekedy kazdy potrebuje byt chvilu sam..ty mas uz ako dlho uzkostne stavy?aj nieco beries na to??bol/a si u doktora?
ja to mavam tak sem-tam, ono zacala som "nebojovat" s tymi myslienkami a s tym stavom co pride..chodim na jogu a ked citim ze nieco sa deje, tak necham nech tie myslienky odplavaju..a teraz mi je celkom fajn..ale nechcem to zakriknut hehe..zasa su tu uprsane dni, tak dfm, ze to nepride znova..a inak vrelo odporucam jogu!!!!! je to fakt velmi dobra vec a hlavne dychanim sa naozaj "rozdychat" vsetko :))))))) hlavne treba chciet :))) dzte sa lidicky :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk