Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

rena23

Myself, urcite Ti nenapisem nic nove, ale ad zacinaju ucinkovat az po par tyzdnoch, takze to vzdavas skoro. Podla Tvojich otazok by som tipovala, ze Ti coaxil nedal lekar, ale ze si si ho zohnal "nacierno". Mam pravdu? ;-)

myself

Rena23 - zacinam si uvedomovat preco sa to berie v davkach 3 x 1. Zistujem, ze jedna tabletka nepostacuje na cely den a preto je potrebne aj v priebehu dna dobit baterky. V mojom pripade to momentalne znamena, ze 3 krat za den musim prekonavat tie blbe telesne pocity, ktore mam cca 1 hod pre uzitim + 1 hod po uziti. Cize namiesto 2 hod utrpenia po uziti mojho predchadzajuceho lieku (Velaxin) si to teraz musim kazdy den zopakovat az tri krat :) Toto mi moc nevonia, idem radsej naspat k Velaxinu :) Dakujem za tvoje rady.

rena23

Myself, tak mi kazal nasadzovat liecbu lekar - postupne zvysovat. 3x1 je obvikla davka. Tiez som mala na zaciatku vselijake "cudne" stavy - zavrate, slabost, unava, derealizacia... ale po par tyzdnoch to preslo, teraz uz ani nezbadam, ze som si tabletku dala.

myself

Ahoj Rena 23 - dik za info. Mozem sa este spytat preco si davky zvysovala ? Bol to zamer, tak ako ti to naordinovala doktorka, alebo si sa citila zle a preto si davky zvysovala ? Ja som sa snazil zistit viac info k davkovaniu ale informacie k tomuto lieku su dost strohe.
Ja teraz beriem od nedele 1 tabletku rano a je to celkom ok - trosku take blbe pocity (telesne) co prisudzujem nabehu na novy liek, ale inak to ujde. Tak teraz neviem, ci mam aj ja davku po tyzdni zvysit alebo este skusim nejaky cas pockat ako sa to bude vyvijat. Ako to vidis ty ? Nedostavia sa pri zvysovani davky nejake vedlajsie ucinky ?
dakujem

katkaxxx

Ahojte, zdravim vsetkych starych znamych, ako sa mate? :)

po strasne dlhej dobe som zabludila na tuto stranku, a pozeram ze tu chyba trosku povzbudenia, tak vam pridam jednu "infosku"

"Úspech liečby: Asi 90 percent ľudí s úzkosťami a fóbiami, ktorí vyhľadajú pomoc, sa môže úplne alebo čiastočne vyliečiť a žiť ďalej zdravým spôsobom života. "

zdroj:LIGA ZA DUSEVNE ZDRAVIE
www.dusevnezdravie.sk

rena23

sunnie, ja na lieky neverim a nie je terapia ako terapia. Poznam ludi, ktori sa z toho dostali, aj takych, co sli ku dnu, ale ked to zosumarizujem, vzdy to zalezalo od pristupu k liecbe. Ja som asi skor mala stastie na vynikajucu terapeutku. Viem, ze KBT natrvalo nepomaha, ale dynamickej terapii verim, pretoze jednak hlada a odstranuje pricinu (ale asi naozaj musi byt terapeut velmi dobry odbornik,) a ked je terapia dobre zvladnuta, nauci Ta atakom predchadzat. Neviem povedat, ci uz budem ok cely zivot, neviem, co bude, ked pride nejaky velky zivotny otras. Ale viem, ze zatial, ked na mna siel aj velmi zly atak, dokazala som ho, s pomocou toho co som sa naucila v terapii, odvratit a to mi dava nadej. JEDNODUCHO SA TO DA!!! Pred par mesiacmi som bola na pokraji samovrazdy a teraz uz zijem uplne normalne, aj ked vtedy som neverila, ze sa mi to este niekedy podari. Ked sa to da mne, urcite sa to da aj inym. Citila som potrebu zareagovat na Tvoj predchadzajuci prispevok, pretoze nabadal k rezignacii, to nikomu vela chuti bojovat neprida a to urcite nie je to, co potrebuju ludia, ktori tuto temu otvoria. Sila a chut bojovat s uzkostou je zakladom uspechu, a potom, samozrejme, aj vonkajsia podpora. Drzim palce vsetkym!!!

monika99

ahojky,nebola som tu dost dlhu dobu..zmenila som pracu,bydlisko a podobne tak ten cas rychlo ubiehal..uzkost sa ozyva potvora stale ale lieky neberiem,aj ked sem tam o tom uvazujem,mam dojem ze podlieham vykyvom nalad a niekedy ako keby som mala vypadky pamate...cudne ale predpokladam ze je to z uzkosti...a co ty tani,jako psik?? a co pracuj??

charlie89

myself mas velku pravdu v tom co si napisal...su dokonca ludia ktory sa dostanu z horsich veci ako je uzkost a depresia...su ludia ktory sa vyliecili dokonca z maniodepresie a dneska ziju plnohodnotny zivot to ze Peter Muk to zdal a znicil sa sam to je velka skoda...a dalsia vec taky clovek ako je Jan Kroner trpel depresiami a silnou uzkostou a ten clovek normalne funguje zije a je dokonca stastnejsi nez bol pred tym .....a zo vsetkeho sa da vyliecit ked clovek chce a veri v to! mysiak mi velmi dobre poradil na zaciatku ked to prepuklo u mna....a ludia tu je jedno video pre nas co sme tu prosim ludia pozrite si ho nebudete to lutovat www.youtube.com

misiak

myself klobuk dolu.
presne ako hovoris.
sunnie mam rad ale po tomto prispevku sa z toho asi naozaj nikdy nedostane.(bohuzial)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk