Úzkosť

charlie89

nikto sem uz nechodi hm sranda a ja som si myslel ze prave na jesen tu je najviac ludi....hm...mozete mi poradit moze sa uzkost prejavovat pichanim v zaludku alebo teda v celom tele psychiater povedal ze na to mam paroxetin aby mi to prejslo... dik

rena23

myself, nech budes brat akekolvek lieky vydrz aspon par mesiacov a svojvolne nic nevysadzuj ani nemen - zaciatky su vzdy tazke, trpezlivost, casom to prejde a bude dobre! Drz sa! :-)

myself

Rena23, sorry, to nemala byt ani ironia ale pokus o odlahcenie. Nechcel som sa tak dotknut a som rad, ze si sa mi snazila poradit.
Ano, mozno to je o psychike, lebo odkedy som prestal uzivat AD (vydzralo mi to zial iba 3 mesiace) mam teraz pri opatovnom nabehu prehnane obavy z vedlajsich ucinkov. Nie je to strach ani panika, iba nemam rad tie zvlastne stavy kym AD zacinkovat. Toto bol zrejme pripad aj Coaxilu. Musim povedat aj to, ze Coaxil bol u mna nahrada za Escitalopram, ktory mi vobec nevyhovoval (po viac ako mesacnom uzivani) a hned jak som s nim prestal som nabehol na Coaxil. Mozno tie moje neprijemne prejavi mali nieco spolocne prave s vysadenim Escitalopramu. No uvidime ako zaberie tento novy liek co mam, zatial to vnimam pozitivne :)
ahoj

rena23

Myself, neriesim, preco si davas coaxil, tak neironizuj. Myslela som, ci psychika nesposobuje tie Tvoje telesne priznaky po uziti tabletky, jednoducho, ci si to nenamyslas. Este som nepocula, ze by niekto pri takychto lahkych ad pocitoval nejake nasledky pred a po uziti tabletky...

myself

Rena23, jasne ze to bude psychika, inac by som bol sa fore "mam sa bohovsky a neviem co od dobroty" :)
Ale nie, zlahcujem. Neviem, ale vcera som si dal prvu davku toho noveho lieku (iba pol tablety na zaciatok) a uplne iny svet. Parada, takmer ziadny diskonfort. A dnes to je znova v pohodicke - a hlavne vydrzi to celych 24 hodin - ziadne dobijanie bateriek v priebehu dna. Neviem, ten Coaxil mi proste asi nesadol.
Ale je to jasne, remisia sa nezadrzatelne blizi :) :) :)

rena23

Myself, po uziti coaxilu (teda po uvodnej faze)by si nemal mat ziadne telesne priznaky - je to jedno z najlahsich ad. Nebude to len psychika? Nech sa rozhodnes akokolvek, zelam Ti skoru, a hlavne trvalu, remisiu. :-)

myself

Rena23, je mi jasne, ze casa potrebny na spravny ucinok AD sa pocita na tyzdne, ale vies, nie som stotozneny s tym, ze budem brat liek 3 krat za den. Keby islo iba o samotne prehltnutie lieku s tym nemam problem, ale mam odskusane, ze vsetky lieky mi po uzity vyvolavaju neprijemne telesne pocity - a toto proste nechcem zazivat 3 krat :)
Coaxil mi dala moja lekarka, ale mosim povedat, ze to nebol jej napad :) Ona na mna vyrukovala s DEPANT Prolong, ktory je postaveny na rovnakej baze ako napr VELAXIN, ktory som bral vyse roka, no dala mi vycsiu davku na aku som bol zvyknuty. Darmo som argumentoval, ze pri uzivani VELAXINu to nebola ziadna slava, proste vytiahla skatulku (myslim krabicku liekov:)) zo suflika a, ze na, tu mas a uzivaj :) No a na to som jej ja povedal, ze chcem Coaxil lebo mam dobre refencie nanho - takze sme spravili taky kompromis, nieco za nieco :) Problem bol len v tom, ze mi nepovedala ako mam Coaxil davkovat. Preto som tahal rady od teba, nakolko na zaklade tvojho info som sa Coaxilu domahal :)
No po precitani navodu na pouzitie DEPANT Prolong mi bolo hned jasne, ze s tymto liekom nechcem ma docinenia. Hned prva informacia, ze liek sa pouziva na liecku stredne tazkych az tazkych depresii ma dost demotivovala a po konzultacii s mojou psychologickou som sa utvrdil v tom, ze ja nie som cielova skupina pre tento liek (pevne verim, ze to tak aj zostane :) Takze DEPANT som bol nakoniec nepouzity vratit. S doktorkou som to v klude prekonzultovat a vysvetlil preco som konal tak ako som konal a myslim, ze to pochopila. Este raz som jej vysvetlil v com spocivaju mojo trable a vylucovacou metodou sme sa dostali na liek, ktory by mohol fungovat a mal by byt postacjuci. Neviem presne ako sa to vola, nieco so Sero......... Tak uvidime, som plny ocakavani a zacinam si robit plany do coho sa pustim ked sa dostavi vytuzena remisia :))

rena23

Myself, urcite Ti nenapisem nic nove, ale ad zacinaju ucinkovat az po par tyzdnoch, takze to vzdavas skoro. Podla Tvojich otazok by som tipovala, ze Ti coaxil nedal lekar, ale ze si si ho zohnal "nacierno". Mam pravdu? ;-)

myself

Rena23 - zacinam si uvedomovat preco sa to berie v davkach 3 x 1. Zistujem, ze jedna tabletka nepostacuje na cely den a preto je potrebne aj v priebehu dna dobit baterky. V mojom pripade to momentalne znamena, ze 3 krat za den musim prekonavat tie blbe telesne pocity, ktore mam cca 1 hod pre uzitim + 1 hod po uziti. Cize namiesto 2 hod utrpenia po uziti mojho predchadzajuceho lieku (Velaxin) si to teraz musim kazdy den zopakovat az tri krat :) Toto mi moc nevonia, idem radsej naspat k Velaxinu :) Dakujem za tvoje rady.

rena23

Myself, tak mi kazal nasadzovat liecbu lekar - postupne zvysovat. 3x1 je obvikla davka. Tiez som mala na zaciatku vselijake "cudne" stavy - zavrate, slabost, unava, derealizacia... ale po par tyzdnoch to preslo, teraz uz ani nezbadam, ze som si tabletku dala.