Úzkosť

fida

a čo je to ta dynamická terapia??my tu terapie nemáme

renik a nenapísala si....či ti bývalo tiež tak zle..aj pri srdci...aj s dýchaním si mala problémy???hlavne pri ataku
niekedy keď sa zľaknem..alebo počujem niejakú zlú správu....celé telo mi obleje****taký čudný pocit....a aj mozog..akokeby mi voda zalievala..neviem,,,či to je tá úzkosť alebo čo

a tiež ma trápi,,že keď sa zle cítim..hneď sa bojím,,odmeriam si tlak..a ten je niekedy vyšší..a ja už potom neviem,,,čo mám robiť....či sa mi nič nestane..ak tlak stúpa..hlavne pri atakoch a strachu

preto sa tu chcem s ostatnými radiť...ako to zvládajú

rena23

A viete, co mi pripada na tejto diagnoze jedna z najhorsich veci? Strach zo strachu. Myslim, ze prekonanie tohto prepojenia je minimalne 1/3 uspechu, lebo bez toho je to zacarovany kruh...

rena23

Nemam. ;-) Fida, uz som tu a na pribuznych temach pisala viackrat, mne pomohla dynamicka terapia - pomaha odhalit potlacene emocie, prezit ich a "poslat prec", s nimi miznu aj uzkosti. A co je najlepsie, uci aj ako zvladat tie sucasne prezivania, takze mame dobre vyhliadky az do dochodkoveho veku. :-)

fida

ena 23...poraď mi...ako to odstrániť,,
ja už som zúfala...už keď si myslím, že to snáď bude okik..príde mi zas tak zle...že si myslím,,,že to už nevydržím
a neviem..ako odhaliť príčinu v úzkosti....či nejaký dávny zážitok, alebo to že som trpela v manželstve....mala som aj bulímiu...
teraz sa všetkého bojím.....bojím sa niekde ísť, bojím sa ako mi bude zas zle
zas mi je potom divne pri srdci,,aj tebe tak bolo???? ja sa bojím o srdiečko.....mne je zle hlavne tam..by som povedala,,ale mravenčenie,,chvenie pociťujem tiež

nemáš skype alebo icq?

rena23

Fida, ako to tak sledujem, len s liekmi bez terapie sa tu nikto nevyliecil. Obcas pochybujem, ci ma zmysel ich brat, ale, na druhej strane, este by som si ich netrufla vysadit... Svoj pribeh som pisala pred chvilou. Na zaciatku som mala nie ze niekolko atakov za den, ale bez prestavky (!!!!!) s vynimkou cca 10 dni som mala nepretrzitu uzkost az paniku 3 mesiace (!!!!!). Uz som myslela , ze to nevydrzim, ze to nikdy neprejde. Okrem toho strasne vela silnych telesnych priznakov - trpnutie, mravcenie, triaska, bolesti svalov, chudnutie, nevolnost, poruchy rovnovahy, slabost, zavrate... No hroza!!!!! A teraz zijem uz skoro pol roka uplne normalne, ale o tom som uz pisala. Boj nad uzkostou sa da vyhrat, ale treba odhalit a odstranit pricinu. Jasne, ze aj potom sa v kritickych zivotnych situaciach moze objavit, ale uz aspon viem, ako sa s nou bojovat! :-)

fida

ahojte
písala som tu veľakrát
myslela som, že som s úzkosťou trošku pobojovala a že bude dobre..ale kdeže

poslednú dobu počas troch týždňov...som mala ataky..aj opakovane viackrát za deň?? má to niekto tiež takto opakovane??
nechutilo mi jesť, schudla som, potom mi bolo trošku lepšie a teraz mi je zas biedne.....beriem Frontin a Citalec a pomaly mám pocit akokeby mi tie lieky už nezaberali

tí ktorí mávate stavy úzkosti a a ataky ako vám vtedy je..keď to príde????mávate tie ataky aj keď beriete lieky??? lebo mne moja lekárka povedala,,,že ataky sa vracajú...aj keď sa lieky berú,,,,že lieky len úzkosť trošku tlmia..ale nevyliečia

inak ak mám atak...cítim chvenie v celom tele,,je mi hrozne zle....líca akokeby mi horeli...automaticky mi stúpa tlak....ste na tom podobne???
už som tu dlho nepísala.....ale chcem aby sme si navzájom pomáhali..a povedali si,,kto sa ako cíti,,,a či máme podobné príznaky..
mňa napríklad aj na hrudi často bolí aj páli..a každý vraví,,,,že je to určite chrbtica...ach ti dnešní lekári
taktiež sa mi často ťažko dýcha..bolí a pichá ma okolo srdca-môže toto spôsobovať fakt psychika??????

pekný večer všetkým...aspoň keby to počasie bolo pekné

pre kvetinku...napíš icq..alebo nejaký kontakt...rada popíšem

rena23

Kvetinka, v poslednej dobe tu bola dost ziva diskusia, v ktorej sme pisali o svojich skusenostiach, tak sa asi len nikomu nechce pisat stale to iste. Stacim ked si precitas poslednych mozno 5 stran tejto diskusie, pripadne temy Panicka porucha alebo Depresia, najdes tam toho o nas, nasich problemoch, ale aj pokrokoch az-az... Aspon v skratke, ja som mala stastie, ze mna rodina poslala k psychiatrovi par tyzdnov po prepuknuti ataku. Liecim sa na uzkostno-depresivnu poruchu so somatizaciou, a kedze sa mi na zaciatku prejavila silnymi telesnymi priznakmi, dlho ma vysetrovali "normalni" ;-) doktori. Az ked sa na nic podstatne neprislo, poslali ma k psychiatrovi. Mala som asi aj stastie na lekarov - jedneho mam na predpisovanie liekov a okrem toho este terapeutku. Beriem coaxil, ale kym som nezacala chodit na terapiu, nepomahal. Terapia (dynamicka) zacala zaberat po par sedeniach. U mna to malo rychli a silny priebeh, u inych sa tato diagnoza postupne stupnuje, (aj ked "uzkostne ladena" som bola od detstva). 23.12.(!)2009 som mala prvy atak, od 18.1. beriaem lieky a od konca februara chodim na terapiu. Posledny naozajstny atak som mala 25.3.. Vdaka terapii sa citim stale lepsie a lepsie. Aj ked sa mi to v najhorsom, kedy som uvazovala o samovrazde nechcelo verit, teraz uz zijem uplne normalne. Sem tam sa vracaju slabsie somatizacie, alebo lahke uzkosti, ale pocas terapie som sa naucila tieto situacie zvladat. Verim, ze ak terapiu absolvujem az do konca, mozem sa uplne vyliecit. Priebeh, ale aj to, co som si doteraz nastudovala o dynamickej terapii to potvrdzuju. .. Nejako som sa rozpisala. :-D Kvetinka, ak budes chciet a poriadne na sebe zapracujes, budes zit zase uplne noremalne. Ak budes mat este nejake otazky, alebo sa chciet poradit ci len tak vypisat, je tu dost ludi, ktori su ochotni podat pomocnu ruku. Drz sa! :-)

kvetinka1

rena23, no všimla som si, že nás je veľa... a ak sa môžem spýtať, ty sa už koľko rokov liečiš? a ako ti to ide? mne dosť biedne a niekedy už aj strácam nádej, že sa z toho dostanem... :((