Bolest chodidiel

Príspevok v téme: Bolest chodidiel
pinki

Dobry den, uz skoro 2 mesiace pocitujem bolesti oboch chodidiel.
Zacalo to nadmernim potenim neskor bolestou hlavne pri stati zo spodu chodidiel. Neskor opuchom pri klembe smerom k pate a pod kotnikmi. Zacal som sa liecit na zapal sliach. Po ustupeni bolesti som sa vratil do prace ale bolest sa o par dni vratila. Vsimol som si ze okolo obeda a poobede mam nohy uplne studene a blede (asi malo prekrvene) zilky skoro
nie su vydiet. Vecer to mizne chodidla su opat teple. Pride mi,ze lekarom je uplne jedno co mi je, len mi predpisuju lieky. Neskor ma zacala boliet prava strana zadku(zapal sediaceho nervu?)a nevydrzim ani sediet.
Viete mi prosim niekto poradit?

mliečko

Tak na tu bolest nôh/päty.Skus si zistit kolko vapnika maš v krvi.Alebo celkovo mineralov /ale podstatny je vapnik.

pinki

U ortopeda som bol, vlozky mi predpisal, spravil mi aj rentgen, povedal ze je ok ze vyrastky tam nemam, tie vlozky som chvilu nosil ale tlacili ma tak som prestal ale zacnem znovu.
Ta firemnu obuv vymenim ale uz som ich nemal dlhsie na nochach, nosim tenisky a v tych bolest niak nestupuje.
Skusam prechadzky aby som to rozchodil a po dlhsej cca. 2 km pocitujem bolest, ako keby mi ich dobre neprekrvovalo.
Cievna mi povedal ze mi do nich ide krvi dost ale spat uz asi nie.
Takze sa mi asi prekyslicuju. Neviem.
Vsade kam som prisiel na vysetrenie ma len tak "odpinkli" ako by to nebolo nic vazne. Som sklamany s pristupu lekarov.
Chcel som skusit plavanie, ale cital som ze voda rozsiruje zapal,ak to je niaky. Bolest je hlavne v patach, akoby som vazil 200kg ked stojim na mieste.

mliečko

Pišeš že maš aj ploche nohy treba zajst k ortopedovi a ten ti presne predpiše vložky do topanok.Potom sa ti dost ulavi pri bolesti chrbta a chodidiel.Chodidla možu zo spodu aj boliet/paliva bolest ked je malo vapnika.
Detralex je dobry na cievy ktore mas oslabene a aj preto možu boliet nohy.
K tym ponožkam a k ich hygiene.Možeš dostat plesen a to je tiež velmi neprijemna vec.Ak nebudeš ich poriadne prat/a je doležite aby obuv bola vždy sucha ked ju berieš na nohy.
K niektorym veciam sa vyjadril MAGY takže sa k nim vyjadrovat nebudem.

Magy

vdaka za podstatne lepsie informacie.
takze nevhodna obuv, to za prve.
tie boty su dobre na to, ak ti nieco spadne an nohu, aby si z prstov nemal placku, poznam tento druh "bezpecnostnej" obuvi. ale tie nikdy nevynikali ergonomiou. chcelo by to minimalne ortopedicke vlozky do nich a dobre, najlepsie bavlnene a hrube ponozky.
tu nesmies setrit a kupovat nejake lacne tenke polosynteticke cinske smejdy!
hygiena je samozrejme dalsia vec, ktoru nesmies zanedbavat.
pohyb - preslapovat, natahovat sa na spicky a pod. jednoducho robit cokolvek, aby si nemal nohy strnule v necinnosti. tie zilky su uz prve varovanie.
skolioza je samozrejme len dalsi "klinec do rakvy". okrem prace by si si mal najst nejaku cinnost na precvicovanie chrbta, rozhybat sa cely. plavanie, tanec, bojove umenia... cokolvek co ta bude bavit.
(mimochodom, tanecnikov chlapov je vzdy nedostatok ;) )
ten chlad som tiez spominal - takze hrube ponozky a ak je fakt chladno, tak kludne aj teple spodne pradlo pod nohavice. velmi dobre a cenovo dostupne najdes napr. na ebay pod nazvom "thermal long johns".

pinki

Na vcerajsom cievnom vysetreni mi zistila doktorka, male krcove zily pri achylovej slache, pri kotnikoch na oboch nohach s vnutornej strany.
Mozu tieto male krcove zily vyvolat bolest v chodidlach resp. Na patach az do takej miery ze nemozem " poriadne fungovat" chodit do prace a podobne?? Beriem na to Detralex a pijem pohankovy caj.
Mimochodom mam len 24 rokov.
A som stoho dost uz dost psychicky zniceny.
Dakujem za kazdu radu.

pinki

Robim kontrolora kvality vo vyrobe zo zelezom 4 roky.(lisy,zvaranie atd.)
Dost prasne,hlucne a spinave prostredie. Cez zimu byva aj chlad na dielni ani nie ale na chodbe a dole v sklade, kde sa otvara brana dost casto a vtedy to tam dost prefukovalo.
Pracovnu obuv mam boti s ocelovou spicou tzv." sandale" ktore su dost prevzdusne.
Musim sa priznat ze som dost zanedbaval pranie ponoziek, ktore ked som si sem tam opral s mydlovou vodou, tiekla z nich cierna hnusna voda.
Nemohol sa mi tento bordel dostat cez pori pri poteni do chodidiel?
Mam aj krivu chrbticu a trochu ploche nohy.

Magy

tak ako to opisujes mi to pripada, ze na vine je velmi zle ergonomicky a zdravotne riesene prostredie na pracovisku, ci uz tam musis stat, alebo sediet. dlhodobo nepriaznivo vplyva na stale rovnake miesta na tele, ci uz chrbticu, alebo na chodidla (chlad odspodu, zla alebo neprimerana pracovna obuv apod).
mozes popisat presnejsie aku mas pracu a vsetko okolo toho?
aka je teplota na pracovisku, podmienky pre pohyb, fyzicka zataz atd...