doktorantske studium

swistica

realita je taka, ze primaci pohovor je formalita a dopredu vedia koho zoberu. Preto je dobre vybrat si za skolitela diplomovej prace niekoho kto ma na katedre slovo, dalej riadne makat na diplomovke, mat dobre studijne vysledky aby si na neho zaposobila a ukazala ze na to mas a on sa za teba na primacom pohovore prihovori
Za denne studium dostavas stipendium, externe studium je spoplatnene.

2481036634

dakujem za odpovede:)

sweater*- no jasne ze je doktorantske i po medine, preco sa ti to nezda...koncime ako doktori ale da sa dalej studovat a ucit zaroven, som este len vo 4. rocniku, ale tak treba mysliet dopredu...napadlo na ze by to mohlo byt fajn, preto zistujem viac...

este raz dakujem:)

ojka

tiež na medine nie som, ale tak zvyčajne to funguje tak, že doktorandi poplatky neplatia ale dostávajú každý mesiac "štipko"....
niekde možno akurat tak pýtajú poplatky za podanie prihlášky na príjímačky, ktoré sa týkajú doktorandského....k prihláške treba vypracované tézy na danú tému v slovenčine i cudzom jazyku....
u nás, ak si dobre pamatam, tým pádom sa extra neprihliada na výsledky dosiahnutné na predchádzajúcom stupni.
takžeeeeeee koniec koncov je to na každej škole asi inak, tak sa popýtaj na študijnom, resp. by ste mali mať ako my, vyvesené podmienky na školskej stránke alebo kde (:
každopádne, ak sa chceš na niečo také dať, tak držím palce (:

sweater*

to vazne na medice existuje doktorantske studium? divne sak uz kocis ako MUDr. tj. doktor mediciny... sa mi to nejako nezda

2481036634

dakujem za odpovede:)

ja som na medine a rozmyslam nad doktorantskym studiom...jasne, je to individualne od fakulty, univerzity...kazdopadne dakujem

flegma

Neviem, ako na medine, ale vseobecne na doktorandske studium treba splnat urcite kriteria co sa tyka hlavne studijnych vysledkov v predchadzajucom studiu.
zalezi od fakulty, ci je to za cele studium, alebo len studium II. stupna.
ak toto uchadzac splna, moze si podat prihlasku a robia sa normalne prijimacky: u nas boli dvojkolove, z cudzieho jazyka (hlavne gramatika) a z vybrateho odboru (ustny pohovor)

a poplatky pokial viem, nie su ziadne, naopak, doktorand dostava stipendium :)