Následky SVRABU - viete mi pomôcť???

Príspevok v téme: Následky SVRABU - viete mi pomôcť???
lllll

Prosím o radu/pomoc. V novembri sa mi objavili v priebehu 5 dní štipance, začalo ma kde tu svrbieť telo, kožná to diagnostikovala ako svrab. Dala nam sírovu masť 20% a dieťatu 10% tak sme sa natierali okram manžela, ktorý tomu neveril a odmietol. Medzitým som zašla ešte ku 2 kožným, ktoré povedali, že to svrab nie je. Jedna že to je koprivka, druhá že skôr od nejakých mušiek alebo blchy. Kedže tá prvá povedala svrab, tak mi to nedalo a všetko sme podstúpili, natieranie, dezinfikovanie, prezliekanie, žehlenie, prantie....atd čo s tým súvisí, asi týžden aj viac som toto ako šialená robila. Či to bol svrab alebo nie to už neviem, ale čo je dôležité, že mám odvtedy hrozné problémy s pokožkou, ktorá ma štípe, svrbí, pichá a to v rôznych intervaloch. Už som si myslela, že je to stále ten svrab ale ked som bola na kontrole, tak vraj to isto nie je svrab a mám sa natierať excipialom a takým olejom do kúpela. No stále sa toho neviem zbaviť, niekedy mi to prejde na týžden, a opäť 1-2 dni ma to pichá, svrbí.... Potom znova mi to prešlo skoro na mesiac a teraz ma to už zas 3 týdne trápi. Idem aj na alergologiu, či to vlastne bol svrab a či namám iné problémy, alebo môže to byť zničená koža po tej sírre???? Nemáte s tým niekto skúsenosť? Rada by som to už vyriešila, lebo ma z toho ide už naozaj poraziť. Nikomu nič nie je len mne. Síce dcérka mala zas 2x také škvrnky po tele ako ekzém ale ju to vôbec nesvrbelo a prešlo jej to.... Naozaj by som prijala nejakú radu a skúsenosť. DAkujem.

Súvisiaci obsah

jemka

Ahoj, najlepsie ti asi poradi odbornik. Ale ak ti to pomoze, tak tiez som raz mala svrab a po celej liecbe sa mi spravil ekzem. Vraj to je normalne po svrabe. Ale odvtedy uz nemam chvalabohu nic. A ci to nemoze byt po tej sire...ja som nemala nic take ako popisujes. Nedavala si si toho az prilis? Lebo to je dost agresivne.