Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Analog wobenzymu - RNG

Príspevok v téme: Analog wobenzymu - RNG
AlexSandra

Chcela by som sa vas opytat, aky enzymaticky doplnok stravy by ste doporucili? Nieco podobne ako wobenzym, alebo, samozrejme, ucinnejsie. Alebo vytazky bylin s protizapalovym ucinkom. Vdaka

PS: Kedysi som si myslela, ze Candida je najhorsia vec, co ma mohla postretnut. No teraz mam uplne iny problem. Od chladu ma vzdy rozboli podbrusko (zrejme VAJECNIKY), hoci som teplo oblecena. Ked som to mala minule, sono bolo ok, ziaden zapach. vytok, ziadna horucka. Netusim, co to moze byt. Chcela by som sa vyhnut lekarom, uz som ich pobehala dost, nikdy na nic neprisli a teraz som v usa, bojim sa toho uctu :/

RNG

Bolesti v podbrusku mozu byt nielen z vajecnikov, ale aj z criev.
Ucinna davka GSE je 60 kvapiek do litra vody.
Pouzivaj extra mikrovlakniny, bez nich sa probiotika nemozu dobre rozmnozit a aj najsilnejsie kapsule neobsahuju ani tisicinu toho, co creva potrebuju, tj probiotika nasadis a pestujes/zivis mikrovlakninami.
Pouzivaj probiotika, ktore su odolne proti teplu a kyselinam, aby si ich iz nekupila mrtve, alebo aby ti ich zaludocne kyseliny neznicili.
Na poskodene creva okrem mikrovlkaknin a probiotik pomaha brat hojive triphalu,DGL a aloe vera.
Niekedy su crevne bolesti z divertikul, vybulenin v crevach, kde sa materialy zdrzuju pridlho a premnozia sa rozne mikrovy a vytvara miestny zapal. Aj na to treba najma kopu cistiacich a absorbujucich mikrovlaknin a probiotika.

AlexSandra

Nakoniec na natlak pribuznych som sa ocitla v ER. Urobili sono a rozbor mocu. Vsetko v poriadku. Co mi teda je?? Zistim to niekedy a budem vediet s tym bojovat?

Velmi tymto problemom trpim, skoro non-stop. A hlavne, nevidim ziadnu cestu, ktorou sa mam pobrat.

AlexSandra

Moje problemy neprechadzaju, chcela by som sa opytat na niekolko veci, vopred dakujem za precitanie:

1. Viem, ze nie ste jasnovidec, ale stretli ste sa u pacientok (zrejme cez web, clanky..) s podobnymi priznakmi, ako su moje? Tupa bolest podbruska, niektore dni ostrejsia a citelna pri zatlaceni, par dni v mesiaci slabsi krvavy/hnedy vytok (inak ziaden nezvycajny). Menstruacny cyklus OK, bolest pri sexe nemam. Spustilo sa mi to od chladu, vzdy ked zafuci, mam neprijemny typ bolest, ktora mi sposobuje podrazdenost a obcas nechut do zivota.

2. Uzivam denne

Platinum Digest 3-4 cps
Best Curcumin C3 2-3 cps
Ultra cordyceps 2 cps
Zinok 22 mg
Selen 200 mcg
Malinove listy cca 3 cps x 300 mg (neviem kolko a akej ucinnej latky je v nich)
I3C 200 mg
wild Yam kvapky

Mimochodom aj:
GSE 20-30 kvp
Oreganovy olej 15 kvp
Kokosovy olej
Pau D Arco kvapky
Gr8 Probiotics 1 cps

3. Mam nieco doplnit, resp. zmenit davkovanie? Za aku dobu mam cakat vysledok?

4. Podla toho, co som si nacitala, zapaly vajecnikov a vajcovodov mozu sposobit: e. coli, streptokoki, stafylokoky, chlam. trachomatis, mycoplasma hominis, ureaplasma urealiticum.. Este aj nejake ine?

5. Co najlepsie pre mna doktor moze urobit? Urobit stery a zistit povodcu, prip. citlivost. Je vsak iste, ze co mi najdu v krcku, ozaj mi sposobuje aj zapal vajecnikov? Na sone by malo byt nieco vidiet? Resp. v krvi, co by znamenalo, ak by leucocyty boli ok?

6. Z vlastneho popudu som uzivala 10 dni ciphin, ktory pokryva asi najviac zo spomenutych bakterii, no nezdalo sa mi, ze citim zlepsenie. Neviem, ci ma zmysel ist k lekarovi, ale asi budem musiet.. Ked nic ine, aspon mi povie, ze nic nezistil, podobne ako na SR a budem kludnejsie spavat (?)

Viete mi globalne nejako poradit?

Dakujem!

RNG

S pominane su vsetky dobre vazby na ucinnu absorbciu.Z bielkovinne viazanych(aminoacid chelate) asi najucinnejsi je bisglycinat, ale aj druhe su dost dobre. Ale aj citeraty a maleaty sa pomerne dobre absorbuju.
Zle formy su oxidy, hydroxidy, sirany, a uhlicitany.

AlexSandra

Este by som mala otazku, podla coho sa mam riadit pri kupe zinku a selenu? Opat, su rozne, ziskane roznym sposobom. Nevyznam sa v tom. Napr. kupila som Se from Albion® amino acid complex, je to ucinne, ci slabo? Alebo Zinok - gluconate, citrate alebo picolinate?

AlexSandra

Vdaka za odpoved. Tie enzymy som si vsimla hned, tie vsak beriem osobite, cize to by ma este netrapilo. Niektore zlozky som vsak nepoznala, ci pomahaju a ake by mali byt davky.

Veru som si uz vsimla na viacerich vyrobkoch, ze obsahuju desiatky zloziek a davky malicke. Asi preto, ze vascine ludi cisla moc nehovoria ;)

RNG

2 tablety uvadzaju
Pozri si tie enzymi, na 2 tablety 25 miligramov? Na smiech.
Ked napr odporucam na bolesti pancreatin, odporucam 6000 mg, tj 6 gramov.
Serrapeptazy 120 000 IU, co je tiez vyse gramu.

RNG

Pozrel som si tu antiinflamatory formulu, obsahuje sice spravne veci, ale primalo na naozajstny klinicky ucinok.
@ tablety uvadzaju 200 mg(95%) curcuminoidov, ja odporucam oskusane 3 x 1500 mg curcuminoidov
Ked hovoris o salicile a aspirine, to su synteticke nahrazky salizinu z vrby. A tu je toho 135 mg s obsahom 15% salicinum, tj dokopy 20 mg salicinu. Nuz jw ri jasnew, ze silknewjsi aspirin nepomoze ani v davke radove vacsej, casto.
Holy basil je tam na dve tabletky len 100 mg a tvrdia, ze kvoli nemu po 3 MESIACOCH pouzicania citis ulavu.
Nuz ulava bola pocitovana pri davkach 1500 mg glukosamionu alebo 2000 mg MSM uz za 2 tyzdne....
Naviac na ten malicky obsah ucinnych latok je koruna ta vysoka cena.

RNG

Pozrite najma na jeho karotenoidy, 200: 1 praskove aloe vera, yam s obsahom 10% Diosgeninu, extrakt z olivovych listov s kapsulami obsahujucimi az 150 mg oleuropeinu a podobne.
Ma aj popularne zelene, ako rozne riasy, susenu stavu(vymrazenu) z mladych trav(barley grass, 90 gramov pod 10 dolarov)atd.
Problem je len z postovnym, kedze nechce pouzivat najlacnejsie postovne na Slovensko, ktore nezarucuje dodavku, takze to Slovak musi riesit cez organizacie ako shipito.cz, aby sa vyhol vysokemu postovnemu alebo dokonca aj clu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Analog wobenzymu - RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk