Ako odhadnut hmotnost praskoveho vitaminu C

lost

pocul som ze to co telo nevie vstrebat, z C vitaminu, proste vyluci, cize aj ked to prestrelis, davkovanie, tak OK ci nie? :)

Ceckar

nebolo k tomu nic akurat na nete pisali, ze cajova lyzicka je asi 300mg ale to sa mi videlo nejak malo..

no a co je denna odporucana davka, to uz je ina tema na dalsiu diskusiu, na nete sa o tom pise kopec, tak si myslim ze take 2-3 gramy denne ma nezabiju..

Heatherka

a nebola k tomu taka mala naberacka plastova? ja mam doma a ta mala je denna odporucana davka a poviem ti, ze je toho fakt malo, kedze je to cisty vitamin C. to mnozstvo je asi tak spicka noza. o lyzickach sa tu ani neda bavit. ale ked som chora beriem aj 3 taketo naberacky, cize to bude mozno tak na dno malej lyzicky.

ale to je cisto len moj odhad.

Ceckar

no dobre vediet, lebo ked som si dal vcera do caju taku stredne plnu kavovu lyzicku do caju, tak sa mi to zdalo trocha moc kysle :)

lost

sol, ked som nozom zarovnal pomaly, cize vizualne to mohlo byt nie uplne plne, ale dost pri "hrdle" lyzicky, tak v priemere 3,1gramu.. :)

ale raz to bolo 2,7 a raz 3,8.. ale priemer tak 3,1 priblizne..

lost

neviem ci ti to pomoze a neviem ako celke su "zrnka" toho tvojho prasku, ale moj odhad je ze zarovnana lyzicka nozikom moze mat tak 2,5 az 3 gramov toho prasku

(dal som si 4x500mg celaskony na lyzicku a ak by som ich rozdrvil, mozno by sa tam zmestilo este 1,5 tablety..) od toho som to odhadol :P (a samotna tableta nemala 0,5gramu ale 0,66gramu)

ale mozem byt uplne mimo, cize sa na to nespoliehaj..

Ceckar

zrnitostou sa to podoba na sol, hustota urcite bude ina, ale tak aspon tak orientacne mi mozes odvazit cajovu lyzicku soli. Dik.

lost

hmm, no skusil som CUKOR, a lyzicku (kavovu) som nabral totalne naplno a potom s nozom zarovnal (nie az po okraj, tak ako mi to noz narovnal)

a vysledok 1,88gramov

s lyzicou (polievkovou) mi vyslo 5,6g priblizne

ale skusil som co najviac cukru na lyzicku, z troch merani priemerne som dostal 7,6gramov (tak vela ako sa na lyzicku zmestilo)