Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Schudnem takto ?

Príspevok v téme: Schudnem takto ?
Bea000

Ahoj.....prosim niekto,kto sa vyzna v chudnuti : pomoc :-)
Som novačik v chudnuti.....potrebujem dat dole cca 10 kg.....chcem sa opýtat,či to robim spravne,lebo všeliake diety mi pripadaju na nic :-)
takže :
ranajky : celozrnny rožok alebo aj 2 s light syrom a zeleninou
okolo 10:00 - jablko
14:00 obed(dietny...napr.ryža,kuracie maso,zelenina....alebo celorznne cestoviny so syrom)
okolo 16:00 - ovsene vločky+ovocie

+ denne asi 2 km behu a 30-40 min.cvičenie :-)
Pojde to takto ? alebo jem vela,či malo cvičim ? :-)

Dhkjhkjgnlhm

A zásada čím menej budes jest tým viac schudnes ide ruka v ruke s tým že tým viac a rýchlejšie naspat priberes :)

Hffhjkkbgjjv

Pecivo by si mala vynechať úplne, ryžu mozes kľudne ale nie na veceru, ten olovrant si daj na desiatu, ovocie len do 15:00, syr len tvrdý, mala by si jesť každé 2,5 az 3 hodiny, celozrnne cestoviny niesu veľmi dietne, veľa vody, musíš aj vecerat(bielkoviny), cvic 3x v týždni, to čo si napísala by si zvládla tak tyzden, musíš viac jesť, lebo príde vlčí hlad. Ked budes poctivo dodržiavať za 3-4 mesiace určite, ale rátaj s tým že jesť nebudes môcť tak Jak doteraz uz nikdy, držím palce :)

balance

niektore rady su ok, no vsak pre novacika je to asi chaos informacii. Ja ti do toho hrnca trosku prilejem.
Kazde jedlo musi obsahovat bielkoviny (rastlinne aj zivocisne- viac informacii o tebe a zdravotnom stave nemam, tak predpokladam ze si zdrava), porciu bazickej zeleniny, dalej ako porciu skrobu pridaj chlieb- avsak cisto razny. NIE ryzu a zemiaky... Po jedlo este ovocie ktore nema vysoky podiel fruktozy. Idealne je jablko (zabranuje vstrebaniu cholesterolu z potravy)
-Jedz len 3x denne- zabezpecis tym klesnutie inzulinu a tym podporis spalovanie tukov.
- Sacharidy vol podla Glykemickej zataze
- Bilekoviny podla vyuzitelnosti tela- biologickej hodnoty - avsak vzdy len plnotucne a s prirodzene nizkym obsahom tukom- NIE ODTUCNENE!!!
- Bielkoviny NIKDY nekombinuj- predides tak prekysleniu a zatazeniu pecene
- Jedz pestru stravu, zamienaj bielkoviny a druhy zeleniny ako salatovej korenovej tak aj horkej- ta reguluje chute napr. na sladke
- A PI VEEEEELA VODY
vela zdaru

youki

ada1991: na tej stranke je tolko diet, ze hroza ale zle mi prislo z tej "dieta pre deti". To uz nie je normalne, co ludia nevymyslia, ked si v mladosti pokazis metabolizmus, budes priberat cely zivot.

Bea000: podla mna takto velmi neschudnes, a uz vobec pri tvojich mierach (nechce.
Posledne jedlo ovocie? A o 16tej? Kedy chodis spavat?
Energia z ovocia ti vydrzi tak na max. 2 hodiny (aj to asi prehanam). Ak chodis spavat napr. o 22:00 tak si 6 hodin bez jedla + celu noc: zaruceny recept na spomalenie metabolizmu (nehovoriac o tom, ze ovocie a ovsene vlocky maju vysoky glykemicky index).
Zakladom chudnutia je pravidelny prisun potravy, aby si telo nemuselo ukladat zasoby, primerana strava, primerany pohyb, primerany oddych (spanok)...
je kopu webov o tom, ak najdes slovo dieta, chod inam.

ada1991

ahoj, miesto chaotickych zmien jedalnicka ti odporucam uz vyskusanu dietu - bud 90 dnovu alebo dukanovu - hlavne ta druha sa ti hodi :) info najdes napriklad na -odkaz odstránený- - drzim palce!

milena8

Ahoj, ako sa ti dnes darilo? Mne celkom fajn, len nemala som vobec cas na pohyb, bola som v skole, praci...ale zajtra si zabeham urcite.

milena8

Ahoj, ja by som sa pridala k tebe, mame aj podobne miery, ja mam vysku 173cm a vahu 75kg, chcem sa drzat podobnym jedalnickom :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Schudnem takto ? - Fórum - ZDRAVIE.sk