Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

závislosť na sladkom

Príspevok v téme: závislosť na sladkom
Miska_O

Ahojte :) chcela by som vás poprosiť o radu... od malička neviem vydržat deň bez sladkého.. každý deň musím mať aspoň dva krát za deň nejakú čokoládu.. pokial nemám, som velmi nervózna a bez nálady... vždy ma tento zlozvyk chytá hlavne na večer, kedy je jedenie sladkostí najhoršie a potom to je vidno na postave.. ako sa tohto zlozvyku zbavím?... pomôže mi len pevná vôla?... :(

- mira

O pôsobení jednoduchých cukrov by si si mala zistiť zýňákladné veci. Pôsobia tak, že náhle zvyšujú hladinu glukózy v krvi. Zdravý pankreas vylúči dávku inzulínu, ktoré ho odstráni do tela. Následkom hladina glukózy prudko klesne a ty pocítiš potrebu ju zdvihnúť, čo cítiš ako silnú chuť na sladké. tento kolotoš pretneš len tak, že miesto jednoduchých cukrov budeš jesť polysacharidy z obilnín / najlepšie neobrusovaných s vlákninou a B vitamínmi/. Polasacharidy sa POMALY trávia a pomaly uvoľňujú glukózu, nespôsobujú prudký pokles hladiny cukru a sú liekom na nervový systém tým, že obsahujú B vitamíny v obaloch zrn.

Druhá vec, ktoré ti pomôže je radikálne znížiť množstvo soli a všetkých jedál, ktoré ju v nadbytku obsahujú, a mäsa. Tým predídeš ďalším chutiam na sladké.

flegma

no ano, pevna vola je zaklad :)
ak mas naozaj taky silny navyk na sladke, zacni postupne... nahrad mliecne cokolady kvalitnou horkou (cim viac %, tym lepsie), keksiky susenym ovocim, vyborne su figy, datle...
ked ta prepadne chut, skus postruhane jablko so skoricou, banan s medom a ovsenymi vlockami a podobne, moznosti je vela
ked toto zvladnes, postupne prejdes na cerstve ovocie, a jest ho skor v skorsich hodinach

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

závislosť na sladkom - Fórum - ZDRAVIE.sk