Výpočet materskej

Príspevok v téme: Výpočet materskej
Shirley

Ako sa teraz vypočítava výška materskej? Našla som na nete nejaké "kalkulačky", len neviem, ktorá vlastne platí, či sa niečo nezmenilo.
Existuje nejaká forma "pripoistenia", ktorou sa výška materskej dá ovplyvniť?

Zaujímam sa o to, lebo v budúcna planujeme bábo. A nedávano som si MHD vypočula rozhovor dvoch dievčat - obidve cca 23 ročné, jedna je na materskej 5 mesiacov a tá druhá zrovna zistila, že čaká bábo a preberali tému peňazí. A tá, ktorá už je mamou hovorila, že jej tá materská vyšla cca 700 EUR. Čo sa mi zdá veľa, lebo je to mladá holka, ktorá pracovala asi cca 4 roky pred materskou, myslím že ako sekretárka. Preto by ma zaujímalo, od čoho všetkého závisí výška tohto príspevku.

3nttt

vyska materskej je 65% s tvojho platu.
a co sa tyka toho pripoistenia (dobrovolne nemocenske poistenie),tak treba ist do socialky a tam to povybavovat.po novom sa plati od vyse 100eur (mesacne) smerom hore.podla toho co ti oni vyrataju podla platu.potom si mozes uzivat vyse 700eur matersku.ale iba 7 mesiacov.ALE ak porodis skor ako je 270 dni odo dna podpisania zmluvy tak dostanes ... ak porodis predcasne detto.
ja si myslim ze teraz je to uz tak drahe ze sa ovela viac oplati setrit si do prasatka :)