Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zákonitosti chudnutia

Príspevok v téme: Zákonitosti chudnutia
pierko

chudnutie a udrzanie linie asi nie je jednoduche, ale ma svoje zakonitosti. nepoznam ich vsetky, ale prave som si precitala na slovenskej stranke alternamedica tuto pasaz a tiez to je zaujimave. je zname, ze zo sladkeho sa pribera, tak co keby sme ho konzumovali iba vtedy, ked nam neskodi? mozno vam to niektorym pomoze, tak som to sem skopirovala. je to tam pod organovymi hodinami vpravo:
9 – 11 hodín – aktívna je slezina a pankreas, pasívny trojitý ohrievač
Vrcholí práca pankreasu a sleziny, je to teda jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti. Táto informácia má význam najmä pre tých, ktorí majú nadváhu a milujú sladké. Konzumovanie sladkých pokrmov a maškrtenie, ak sa ho nedokážu zrieknuť, by si mali naplánovať práve na tieto hodiny. V žiadnom prípade sa neodporúča konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med, sladké ovocné šťavy. Keďže práve v tomto čase sú naše duševné schopnosti na vrchole, môžeme ich povzbudiť aj kúskom čokolády. Konzumujeme však iba kvalitnú čokoládu, nie náhrady obsahujúce stužené rastlinné oleje. Naozaj kvalitná čokoláda sa skladá iba z týchto štyroch zložiek: z kakaa, kakaového masla, lecitínu a cukru. Kvalitná čokoláda, ktorá neškodí zdraviu, nikdy neobsahuje glukózo-fruktózový sirup, ale vždy je sladená iba čistým cukrom! Neobsahuje ani žiadny rastlinný olej, ale len pravé kakaové maslo. Okolo 11. Hodiny dopoludnia naše duševné schopnosti dosahujú vrchol. V tomto čase by sme sa nemali venovať fyzickej činnosti.

sirup

glukozovo-fruktozovy sirup je nielen humus, ale aj casovana bomba. treba si o tom precitat clanky renomovanych zahranicnych odbornikov. je naozaj pravda, ze v niektorych krajinach je jeho pouzivanie zakazane. u nas sa toho tak skoro nedockame, pretoze znalosti o niektorych prisadach do potravin su mizive. stale tu rozhoduju stare struktury, ktore maju nedostatocne vedomosti o vycinoch novodobych potravinarskych bossov.

Lulu2011

poznam babu, co schudla vdaka tomu, ze po cca 14 hodine uz nejedla sacharidy, inak jedla vsetko a schudla dobre :)

ja uz drzim dietu 11 dni a stale mam pocit, ze zo mna nejak neubudlo, dlha to cesta

doubledog

nie je to ziadny humus.
je to sirup s vyssim obsahom fruktozy, takze nepodliehaj panike.
oproti beznemu cukru tam az tak velky rozdiel nie je.

pierko

teraz som si o tom citala na internete, vyrobili to americania z kukurice, je to velke svinstvo a sposobuje to epidemiu obezity. pouziva sa namiesto cukru, je velmi lacny a niektore krajiny uz zakazali dovazet nielen ten sirup, ale aj potraviny, ktore ho obsahuju. takze to musi byt naozaj poriadny humus. uz sa necudujem, preco su amici taki nechutne tucni. doplatili na to hlavne oni sami. chceli nahradit cukor lacnym produktom a obratilo sa to proti nim. len bohuzial sa to pouziva uz na celom svete. az na tie krajiny, ktore uz pochopili co to je za jed a zakazali to.

doubledog

podla mna si to mylis s HFCS
to je sirup, co obsahuje viac fruktozy ako glukozy
co sa povazuje za nie moc vyhodne, aj ked ako velmi skodlive by sa to asi oznacovat nemalo, kedze mezi nim a beznym cukrom nejaky extra velky rozdiel nie je

problem je skor v tom, ze je lacny a teda ho je mozne pridavat do jedla vo vacsom mnozstve.

pierko

neviem, ja som raz citala v nejakej knihe o vyzive ze ten sirup vyrobili americania aby nahradili cukor a ze im to sposobilo tu strasnu obezitu a je to velmi skodlive. tak asi je to nieco ine ako cukor. uz si to presne nepamatam ale viem ze to tam ten autor dost kritizoval prave tento sirup. ja si odvtedy dost pozeram zlozenie potravin a ked tam vidim namiesto cukru tento sirup tak to nekupujem. ma to nieco spolocne s tucnotou len kedze nie som odbornik tak som si to presne nezapamatala.

doubledog

mna by celkom zaujimalo, v com je taky obrovsky rozdiel medzi glukozovo-fruktozovym sirupom a obycajnym cukrom?

ved obycajny cukor sa tiez sklada z glukozy a fruktozy.

pierko

prave som si dala kusok cokolady. ved v tejto hodine by mi to nemalo skodit. cinska medicina je stara ako matuzalem a myslim ze ti cinania vedia o tele viac ako zapadni lekari.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zákonitosti chudnutia - Fórum - ZDRAVIE.sk