zubarka-postup

Príspevok v téme: zubarka-postup
ja40

Caute,poprosim vas o rozlustenie mojho problemu so zubami.
Takze v nov.2008 som si u "mojej"zubarky nechala urobit korunky konkretne 5. Na jednej strane 3 na druhej strane 2,cize take mostiky celoporcelanove. Lenze odvtedy mam s nimi problemy. Este aj teraz. Platila som nieco cez euro 800 vtedy. Tato zubarka je sice skolska,ale robi aj dospelych. Velmi ti teraz lutujem,ze som si to u nej dala robit,ale nemohla som vediet a asi ani ona,ze to takto dopadne. Ona je fakt mila aj sestricka,su velmi ludske a priatelske,ale to mi je na prd,ked teraz musim riesit to,co som jej cele tie roky hovorila. Chodila som k nej velmi casto a vravim jej,ze este stale ma to boli,ked ma nebolelo,tak som to mala aspon citlive,ked nie to tak mi to krvacalo,ked nie to tak mi to zapachalo a mne nebolo jasne,ze preco,len som vedela,ze to nie je v poriadku.
Minule leto uz konecne uznala,ze ano mam tam nejaky problem a ten bol to,ze mi musela snat na jednej strane tam,kde mam tie 3 mostik a osetrila mi kanalik na jednom koreni,trvalo to 3 mesiace! Potom mi to nasadila naspat a samozrejme tym,ze som ten mostik mala tak dlho dole,tak dasno sa zahojilo a po nasadeni som to mala vysoke. Tak mi musela obrusit zuby nad tym cize horne zdrave. Tak uz som to mala akoze nasadene,trvalo zase mesiace,kym som sa s tym zzila,lenze neslo mi do hlavy preco ma to dasno v celom okoli,kde mam ten mostik boli aj mi kravaca a este aj smrdi! Fakt na nervy,lebo som dost citliva na taketo veci. Takze toto bolo minule leto az do vianoc som to znasala. Teraz vo februari som bola na preventivke a vravim jej,ze mam to citlive na studene a boli ma dasno a kravaca mi. Ona ze,kupte si meridol pastu aj ustnu vodu,tak som kupila a az po vela tyzdnov sa mi to ukludnilo. Len ukludnilo,ale problem pretrvava. No a tiez asi od vianoc citim to iste na druhej strane. Totizto ja mam vsade pod mostikom okrem toho jedneho korena zive svoje a na tom mam tie mostiky. Som jej to povedala a ona,ze no to ide aj vekom taketo veci...ale ze mozme to urobit. ALE...ja vravim jej kuknite sa mi este na to poriadne,lebo aj to co ste mi uz robila ma stale boli. Ona e nic tam nie je,mate to v poriadku blabla...takze kravaca mi dasno,pachne mi zu zuba ci od dasna mam to citlive a ja to mam v poriadku??? Rtg mi nerobila,takze okom to asi nevidela hoci......min.tyzden som sa rozhodla,ze najdem inu zubarku a poviem jej co mam za problem...tak som jej povedala to,co pisem vam tu...ona ale predtym nez som jej to povedala mi hned urobila rtg celeho chrupu a vravi: Necudujem sa,ze mate problemy. Totizto ten mostik tie plosky previsaju cez dasno,cize mam ich vacsie nez mali byt. Tak korunka mi tlaci na tie dasna a preto su permanetne drazdene a krvacaju. Jedlo sa mi tam dostava a preto to pachne aj ked hygienu mozem mat akokolvek dobru. Je nevyhnutne,aby snali obe strany a urobili nove,ale predtym osetrili tie korenove kanaliky,vytiahli nervy atd...naviac treba mi este 2 ci 3 plomby nakolko tym brusenim zdravych hornych mi praskla sklovinka,ci ulomilo sa zo zubov. Takze takto.
Tato zubarka,kde som bola je sukromna cenovy navrh mi poslala emailom a skorom som odpadla euro 3400 pytali!
No takze pokracujem s hladanim dobreho zubara/zubarky,ale za normalne ceny. Poprosim o recenzie k mojmu problemu a plus,rozmyslala som,ze ci by som to nemala tiez riesit na urade pre zdrav.starostlivost...Lebo aj ked by nepochybila "moja" zubarka,tak co zubny laborant? Ved on mi tie zuby vyrabal z otlackov. Podotykam,ze ked som ich uvidela prvykrat,hned som jej povedala,ze nejak sa mi nezdaju,su velke a ani mi to tam nesedi,no ale takto to dopadlo...skoda...najhorsie je,ze nevyhnem sa rieseniu a musim s tym nieco urobit,lebo nemozem takto existovat,bude to este horsie ak to oddialim....
Dakujem za rady a recenzie a nazory a za to,ze ste si to precitali

ja40

Ved prave,ze ja ku nej uz nechcem v ziadnom pripade ist. Oni tam ani rtg nemaju a je to predsa len skolska.Bala by som sa znova,ze mi to urobi zle...
Dakujem za reakciu

J111

So zubami je obcas riadny kriz. Najlepsie by bolo, keby ti zuby spravila povodna zubarka a nemusela by si hladat dalsie a znovu platit.