matematicka alebo fyzikalna otazka

chladomor

Môže ešte ísť o inverzný operátor času alebo priestorovej súradnice, podľa toho, čo znamená to s.
Ak ide o priestorovú súradnicu, tak inverzný operátor nájdeš ľahko ako s^-1 = 1/s.
Ak ale ide o čas, tak inverzný operátor by mal byť t^-1 = -t. Neviem na čo by ti síce nejaký časový operátor bol keď máš Hamiltonián, ktorý ti stav transformuje v čase. Možno sa však len snažíš o opis kvantovomechanických systémov bez použitia Hamiltoniánu, takže ti držím palce. Som zvedavý, aká rovnica ti vyjde (ak sa to vôbec bude dať tak urobiť) a čo bude mať spoločné so Schroedingovou rovnicou.
Alebo som sa netrafil a zaoberáš sa niečím iným. Niekedy inak nie je zlé, zamýšľať sa aj nad samozrejmosťami, ako že rýchlosť je dráha za čas. Človek nikdy nevie, k čomu sa dopracuje, ak nad tým bude podrobne morfondírovať.

sweater*

pretoze ta jednotka ma zapis m/s (akoze lomeno :), ta sekunda je menovatel v zlomku) a ked to chces dat do tvaru v sucine, prepise sa to tym sposobom ze sa da nad sekundu exponent -1, je to matematicka uprava :)

jankaaaaaaaaa

to si kolkak ze to nevies???? toto vedia uz ziaci siesteho rocnika na zakladnej
a je tam preto minus, lebo to je meter ZA sekundu