Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rehabilitovanie s pacientim po úraze mozgu.

Príspevok v téme: Rehabilitovanie s pacientim po úraze mozgu.
Tatianka1

Môj otec mal úraz mozgu, samozrejeme sa to neobišlo bez operácie, vybratia kosti kvôli opuchu mozgu a krvácianiu, po tomto všetkom bol prevezený do LDCH ( liečebňa pre dlhodobo chorých ) potom sme mu vybavili zariadenie kde sme ho chceli dať na zotavenie nakoľko ho v tom LDCH postavili na nohy a jeho stavca sa výrazne zlepšil. No čo čert nechcel úplne nové, luxusné zariadenie ho dalo do totálneho ľahu v priebehu mesiaca a pol sme ho mali tri krát v nemocnici podotýkam vždy sme my museli vyjadriť nejaké podozrenie na zhoršovanie stavu, dva krát sa do nemocnice dostal s vysokou dehydratáciou a tretí krát so zápalom močových ciest, ostal totálne ležiaci, znova sme ho dali do LDCH no tam sa im opútovný zázrak postavenia na nohy nepodaril a rozhodli sme sa ho vziať domov, Teraz sa jeho stav zlepšuje len mám obavu že ľavá strana, ktorá bola postihnutá sa nám nedarí rozhýbať ...ľavú nohu má stiahnutú, troška sme mu s ňou začali hýbať ale zatiaľ ju ešte nevystrie úplne a preto by som chcela poprosiť o nejaké cviky ako to pôjde lepšie a aby som mu neublížila. Ďakujem

Ivka 1

Tatianka kľudne mi napíš ak budeš chcieť, mám ocka po mozgovej príhode už viac ako rok. Prešli sme už kadečím , od liečby dekubitov, prekonávanie hnačkových stavov...Je určite toho viac, v čom budeš potrebovať poradiť a možno poradíš Ty mne.

Tatianka1

Ďakujem za rady, googlim radím sa tak hádam to pomôže, len teraz neviem ktorá masť by bola vhodná, nakoľko je s týmto masážnym sortimentom veľký trh. Rozmýšľala som nad to masážnou masťou z konope na svaly ale neviem... nemáte niekto konkrétnu skúsenosť s masťami na zohriatie a rozmasírovanie? ĎAKUJEM

jankaaaaaaaaa

ak mate trocha viac penazi, tak odporucam rehabilitacie v nemecku ci v rakusku. tam su specialne rehabilitacne centra pre ludi po takychto prihodach, su spickovo vybavene co sa so slovenskom porovnat neda. no bohuzial pre priemerneho slovaka to je financne velmi narocne

Ivka 1

Tatianka nohy je potrebné rozmasírovať až do zahriatia svalstva a potom veľmi pomaličky vystierať a krčiť, dvíhať hore -dole, nezabudnite natierať hlavne päty výživným krémom, aby nevznikali dekubity.
Veľmi dobrá je nechtíková masť alebo modrá indulóna. Ak si netrúfate na rozcvičovanie sami, požiadajte službu ADOS o pomoc. Máte polohovaciu posteľ?

odpovedam

skuste sa informovat na rehabilitacnom centre alebo u skuseneho ortopeda. Rady z internetu nemusia byt tie najvhodnejsie...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rehabilitovanie s pacientim po úraze mozgu. - Fórum - ZDRAVIE.sk