ZŤP a práca na nočných zmenách

Janica5

Dobrý večer chcela by som sa opýtať či zamestnávateľ môže vyžadovať odo mňa prácu cez víkend a nadčas v týždni keď som na čiastočnom invalidnom dôchodku.

karolza

žiadna vyhláška,nariadenie a ani zákon neexistuje,ale v zákonníku práce § 98 je to trošku zapracované,ja som vytiahol len dva odseky,možno postačí:

(2) Zamestnanec pracujúci v noci je na účely tohto zákona zamestnanec, ktorý
a) vykonáva práce, ktoré vyžadujú, aby sa pravidelne vykonávali v noci v rozsahu najmenej troch hodín po sebe nasledujúcich, alebo
b) pravdepodobne odpracuje v noci najmenej 500 hodín za rok.

(3) Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť, aby sa zamestnanec pracujúci v noci podrobil posúdeniu zdravotnej spôsobilosti na prácu v noci
a) pred zaradením na nočnú prácu,
b) pravidelne podľa potreby, najmenej raz za rok,
c) kedykoľvek v priebehu zaradenia na nočnú prácu pre zdravotné poruchy vyvolané výkonom nočnej práce,
d) ak o to požiada tehotná žena, matka do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiaca žena.

(4) Náklady za posúdenie zdravotnej spôsobilosti podľa odseku 3 uhrádza zamestnávateľ podľa osobitného predpisu.

takže,všetko má svoje pre a proti,záleží na tebe a lekárovi či chceš pracovať aj v noci a potom je tu aj proti-to nechám nenapísane
s pozdravom karol