Antidepresívum - Sertralín Actavis

Príspevok v téme: Antidepresívum - Sertralín Actavis
Miško

Dobrý deň,už týždeň beriem tento liek ktorý mi predpisala psychiatrička...

chcem sa spýtať či má s nim niekto skusenosti alebo ho berie dlhšie prípadne či mu pomohol alebo nepomohol,mne len zahnal myšlienky na samovraždu :( ale socialna fobia ma stale trapi,nezmenilo sa to,stale sa hambim rozpravať pre svoj teply hlas a ďalšie problemy spojene so socialnou fobiou sa ani nezlepšili,všetko je ako predtým :( pritom mi tam povedala že sa budem cítiť lepšie...

nik.ka

ahojte. ja som mala par takych panickych zachvatov uzkosti, tak som sla za psychiatrickou, ktora mi predpisala iba neurol 0,5 s tym,ze ho mam vybrat a potom sa uvidi. je mi po nom dobre,beriem ho 2x1/2 na den. ale potom som bola este za dalsou psychitrickou, ktora mi predpisala sertralin s tym,ze sa ma pytala ci ho vobec chcem. ale tak co ja viem. zatial som ho nebrala. a vlastne nemam uz take stavy uzkosti a strachu, ale to asi len vdaka neurolu. nevime co by sa stalo, keby som ho prestala uzivat. ale sertralin nechcem brat zbytocne, ak by tu bola aj nejaka ina moznost. popri tom beriem este B1 a B6. preto som sa chcela opytat ci nestaci bat celu skalu vitaminov B aby som sa z toho dostala??? moj stav vznikol (podla psychologicky) z nedostatku pohybu a neustaleho nervoveho vypätia.

sertralin

Dobrý deň, prosím Vás nemohli by ste mi niekto poradiť, či sa priberá z lieku Sertralín? alebo či naopak, na váhe ubúda? ďakujem :)

bobulina

ahoj,ja som brala sertralin rok aj pol,zabera po 2 tyzdnoch......co pri depresii je pomale,ja som po nom stale zivala,necitila som sa po nom ovela lepsie,take vnutorne chvenie,stale som musela nieco robit,ale pomohol mi.....no clovek si musi prvorade pomoct sa,tbl.ta nevyliecia uplne,

Danilo

Miško aj ja som ho bral a stále ho mám odložený.Podla mna,až po dlhšom čase sa dostavia účinky toho lieku.Ak chcš,kontaktuj ma a popíšeme o tom viacej.

janeette

ahoj ,mne ho včera predpísala psychoška.Dufam,že zaberie po tom neakom čase,som až po uši v tej hnusnej sociofobickej diere

VampDada

xirenka1 ja si myslím že AD určite zaberajú .. predtým som nebrala žiadne takéto lieky .... vitamíny ktoré mám brať ked sa nestravujem som uz uplne vysadila pretoze jem uz normalne a uz sa aj v pohodebavím s kamošmi ;) depka ustúpila ;)

Miško

ďakujem pekne za radu.

Už tu naozaj nikto nie je kto užíva alebo užival sertralín actavis? a či mu to pomohlo alebo nie? či mal niekto nadmernu precitlivenosť a po uživani tohto lieku mu to stiahlo?

RNG

Zaroven doporucujem aj protidepresny vitamin D-3 v davkach az 5000 IU. Ako kontrast s beznym tvrdenim lekarov, ze si ho kazdy vie vytvorit na slnku v dostatku, vyskum na Hawaii dokazal, ze az 20% ludi napriek dostatku expozicie na slnku a nepouzivanie tieniacich kremov mali napriek vsetkemu nedostatok vitaminu D-3 v krvi a s tym spojene problemy, od depresii, cez znizenu imunitu az po slabu absorbciu mineralov a osteoporozu.
Takze pre istotu ho odporucam kazdemu, najma ludi s depresiami a osteoporozou a samozrejme tetaniou.

RNG

Tras moze byt len dosledok nedostatku vitaminu B-12. Odporucam si ho doplnit z formy minitabletiek/lozenges pod jazyk/sublingual. Davky 1000 az 5000 mcg to odstrania za menej, nez par tyzdnov,
Teda ked je to dosledok nedostatku vitaminu B-12.

xirenka1

VampDada,mam skoro ten isty problem ako ty.Ake lieky si brala pred tym? mne nasadila doktorka najprv Citalon,asi po 2 tyzdnoch mi bolo este horsie a tak mi dala teraz PARETIN rano pri uzkosti Oxazepam a vecer aby som dlhsie spala tak mi dala Zopiclon.Moja depresia je sprevadzana tiez velkou nechutou do jedla,schudla som asi 7 kilo za dva mesiace,myslis ze antidepresiva naozaj pomahaju??,dakujem za radu