Úzkosť vyvolaná hudbou

Príspevok v téme: Úzkosť vyvolaná hudbou
Meretseger

Rada by som vedela, či je to vôbec možné, alebo či mi len zase raz riadne hrabe:) Jedna konkrétna skladba vo mne vyvoláva silnú úzkosť, niečo na hranici paniky. Je to len melódia, mám z nej cca 2-minútový úryvok - ináč netuším, čo je to zač - a za tú chvíľu ma načisto vynervuje, až by som vyskočila z okna. Čítala som čosi také, že veľmi hlboké tóny môžu v človeku vzbudzovať nepríjemné pocity, ale nemyslím si, že by tu bolo také čosi :-/
S jej počúvaním sa nespája žiaden negatívny zážitok, jednoducho vo mne od samého začiatku vzbudzuje úzkosť.
Is it possible?

adrenalin

toto je trocha jemnejsie:

www.youtube.com

a toto celkom jemne:

www.metacafe.com

tento styl nemusim, ale toto sa niekedy da:

www.youtube.com

ale aj tak mam najradsej styl tych prvych dvoch co som ti poslal. tu sa azijska hudba velmi nepocuva, co je skoda, lebo je vyborna.

adrenalin

jasan, oni su skveli, tu ti hodim jednu moju superoblubenu, je to orchestralka, zlozil a hra hizaki - spickovy japonsky gitarista. tie zenske saty nech ta nemylia, oni nie su gayovia, je to taky styl visual kei, v japonsku velmi popularny. ak vydrzis, pocuvaj cele, melodia sa meni, nieco unikatne:

www.youtube.com

wreck

ty koxo, adrenalin, to nie je vobec zle! japonsky symfonicky power metal jemne strihnuty epicou a cradle of filth? a namakane solo na 6-strunovej base k tomu? celkom popicofka, som poteseny.

maju aj ine dobre veci?

adrenalin

toto sa vam asi nebude pacit, ale z tejto skladby som hotovy. uplne ma to nabija energiou, rano cestou do prace zapnem a cely den mam super naladu. ale je to specificky zaner, kazdemu nevyhovuje:

www.metacafe.com

Meretseger

A čo s tým, mám začať slintať? :P :D
Pohodová muzička na zaspávanie?! Jedine ak naozaj si otrieskať pri tom hlavu o stenu a odpadnúť:)

wreck

meretseger, stiahol som si mikinu. :))

nic to so mnou nerobi. ten zaciatok mi naozaj trochu pripomina cestu na smrt, je to take stredoveke. ale inak pohodova muzicka na zaspavanie. :)

ddana

Hudba môže vyvolávať nepríjemné pocity, pretože môže svojou intenzitou pripomínať nepríjemné zážitky z minulosti napr. strach pri hlbokých tónoch, pri rýchlych zmenách tónov zase napätie apod.

majulinka

myslim, ze je to mozne, tiez sa mi to stava. niektore skladby na mna tak divne posobia,tazko sa to vysvetluje, niekedy akoby to vyvolavalo depku, uzkost i radost naraz,alebo sa zrazu citim ako v inej dobe.a pritom su to obycajne pop ci rock skladby, nepocuvam ziadne take psychedelicke zantre, ci ako sa to vola, co su vlastne na to zamerane. ale zaujimave je, ze casto sa mi aj nejaka skladbe paci, aj by som ju rada pocuvala castejsie ale nemozem lebo tak psycho posobi, ze nevydrzim a radsej si inu pustim

Meretseger

Tak som si to napokon stiahla, beztak nemám čo na práci :D wreck, je to skladba číslo 108.
Čo ty na ňu?