Robenie si záderov

Príspevok v téme: Robenie si záderov
winki

Ahoj, má niekto tento istý problém? Nechty si obhrýzam, mám ich krásne dlhé len si stále robím zádery. Ako s tým bojovať? Kožičku okolo nechtov si strihám denne pilníkujem to dokonca pílnikom na päty, nič nepomáha furt si tie zádery robím a šprtám minútu čo minútu do kožičky. Prosím pomoc

Meretseger

Podstatné je nájsť príčinu a s tou sa popasovať, a myslím si, že to pokojne platí aj pre vyrábanie záderov, ako aj pre rezanie, alebo napr. branie drog, za všetkým je niečo viac...

winki

asi nejde ani tak o nervozitu ako o vnutorny nepokoj...lebo inak mam fajn zivot len je tam stlale nieco co ma zerie vo vnutri a asi preto si to ventilujem tymto a fakt neviem ako to ovladat.

winki

hm ono to nejde..kedze to robim vacsinou vtedy ked nemam nic napraci cise cestou na bus alebo cestou z neho....alebo pocas cesty busom...ja uz neviem co s tym

Meretseger

No vidíš, tak skús ovládnuť najmä tú nervozitu... hoci som tu tuším dakde zahliadla, že máš pred štátnicami, v tom prípade sa ti fakt nečudujem!
Vieš ju ovládnuť? Aj takým niečím triviálnym ako hlbokým dýchaním? Táto rada by mi znela smiešne, ale lekárka mi to radila aj proti rezaniu, tak na toto by to mohlo zabrať lepšie:)

Meretseger

Vždy lepšie než rezať si ruky:) Možno aj toto je mierna forma SP (aspoň moja psychiatrička si to myslí). Robíš to, keď si nervózna, alebo už len tak?

luciano

Tomuto zlozvyku som podľahol aj ja. Robím to už od útleho dectva. Kožu okolo nechtov mám celú posiatu jazvami. Nepovažujem to však za nič zlé. Je to pomerne neškodný zlozvyk. Rýpanie do kože a následné žmolenie vytrhnutej kože ma totiž veľmi upokojuje.

winki

ale mna to sere...lebo už cestou zo školy sa neviem dočkať kedy prídem domov a dám si to doporiadku ...a toto každý deň. Gélové som mala aj ja, ale pre m%na su to zbytočne vyhodené peniaze keďže mávam dlhé nechty a nalakovať ich viem tiež krásne do roznych tvarov a kvietkov....

Jefitto

To robím aj ja a ešte aj so špenlikom... vyzera to jak jatky, alebo ako keby ma trapili nejaké juhoamerické indianske kmene...

A vôbec mi to žily netrhá :D