Schizofrenia, mozno sa uzdravit?

Príspevok v téme: Schizofrenia, mozno sa uzdravit?
J111

Zacal by som asi tak, ze mi cirka pred rokom preskocilo. Neviem, ako je mozne, ze si to uvedomujem, asi mi nepreskocilo totalne. Zacal som pravidelne brat lieky od psychiatricky a takmer uplne som prestal pocut hlavy a vidiet duchovne bytosti, co sa bezprostredne potom dialo. Bolo to sialene. Je mozne, aby som sa uzdravil uplne? Dakujem za Vase rady a skusenosti.

Meretseger

Tak teraz som zmätená:) No, neklesaj na duchu, milý J111:) Keby si teoreticky musel brať lieky do konca života, nevidím v tom nejaký extrémny problém (bo som diabetička, že jo), a očividne ti zaberajú.

J111

Momentalne ma uz ani tak netrapia hlasy ako depresie. Napr. dnes, ked malo prsat, tak som dostal brutalnu depresiu, hned som bezal do lekarne kupit si antidepresivum, lebo moja doktorka mi AD nechce predpisat, neviem kvoli comu.

Meretseger

Max. raz denne, a to sa pokladáš za vyliečeného? 0_o Schizofrénia je jedna z mála psychických chorôb, aké nemám :D, takže nedokážem presne posúdiť, ale z hľadiska zdravého človeka by si nemal počuť nič, čo povieš?

J111

Lieky beriem pravidelne, ani nemam tendenciu ich prestat brat. To povazujem za stastie:D
Ja uz tie hlasy ani nepocujem, stava sa mi to max. raz za den, predtym to bolo permanentne.

Meretseger

Je nepríjemné počuť hlavy:):) (Sorry, musela som si rypnúť :D) No podľa mňa to možné je, pokiaľ viem, aj mániodepresia sa dá u niekoho vyliečiť vlastne natrvalo, prečo nie aj schíza. Však sa poraď s lekárkou. Určite ti však nemusím hovoriť, aby si nevysádzal lieky svojvoľne, že jo?:)