Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prosim poradte ako pribrat :(

Príspevok v téme: prosim poradte ako pribrat :(
henyy

ahojte prosim poradte co mam jest a ako casto aby som pribrala ?
nikdy som nebola tlsta mala som max 48 kg, ale teraz mam ubohych 42kg(28r) :( nevyzera to pekne :((
skusala som sa ,,prejedat,, z toho ma len zaludok bolel a hodinu som sa nevedela z gaucu postavit, potom som sa zamerala na pizzu a mc donalda, no nic :( diety som nikdy nedrzala, anorexiou ani bulimiou som netrpela.
pred tyzdnom ked som dostala menstruaciu mi aj zle zostalo, slabe nohy, naval tepla,zavrate.. odvtedy mam aj nechut do jedla:( jem raz za den, aj to sa musim donutit. neviem co sa to deje prosim poradte.
vopred vam dakujem za kazdu radu !!!!

Magy

henny nepises aku mas vysku, ale zrejme budes daleko nad 160, ak je u teba vyska okolo 45kg primalo.
prejedat sa neznamena este zakonite priberat. su vynimocni ludia, podobne ako ty, ktori maju ten "dar", ze ich metabolizmus spali vsetko co do seba natlacis.
sposobov, ako pribrat je viacero, kazdy ma svoje uskalia.
prvym moze byt cvicenie. paradox, ze? ale cvicenie cielene s presne vyvazenym jedalnickom zameranym na velky prisun energie, vela proteinov, sacharidov, vlakniny...
tymto sposobom naberies najme svalovu hmotu (a teda aj vahu), zvacsis svoje proporcie celkovo a najme sumerne, ziskas lepsiu fyzicku, budes sa citit silna, plna zivota, energie, elanu. akurat to chce zo zaciatku zatat zuby a prekonat to prve hluche obdobie, kym si telo a metabolizmus na cvicenie zvykne a pomeni doterajsie procesy.

druhym sposobom je ten klasicky civilizacny - nehybat sa a prejedat. nie vsak narazovymi davkami, ked zaludok naplnis do prasknutia a mnozstvom, na ake nie je zvyknute. ale trvale nieco chrumat, mat stale so sebou cokoladu, keksy, colu...
ano, pojde to pohodlne, bez namahy, ale bohuzial to bude mat aj tie negativne vedlajsie ucinky suvisiace s nezdravym priberanim. budes pomalsia, menej energie, lenivsia atd. a pokial si nedas pozor, velmi lahko s amozes prehupnut do neestetickej ( a samozrejme aj nezdravej) obezity.
dalsim sposobom su lieky. je zname, ze niektore antidepresiva, HAK a podobne ovplyvnuju metabolizmus a spomaluju ho, silnym vedlajsim efektom mnohych lieciv je priberanie.
bohuzial, toto je nejnebezpecnejsia a najmenej schodna cesta, neviem ci by sa ti vobec podarilo najst lekara, ktory by bol ochotny ti predpisat nejake take lieky aj keby si ich brala pod jeho odbornym dohladom za ucelom vyuzitia prave tychto vedlajsich ucinkov - navysenia hmotnosti.

mimochodom - mas dieta? metabolizmus sa casto uplne rozhodi po porode, takze pokial si mlada a bezdetna, este by som si nezufal.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prosim poradte ako pribrat :( - Fórum - ZDRAVIE.sk