Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

alkalické batérie

Príspevok v téme: alkalické batérie
sowa

Zdravím, potrebovala by som pomoc ohľadom batérií..chcem vedieť, či v pojme alkalické batérie sú zahrnuté napr. aj lítiové alebo li-ion..z článkov na nete to vyzerá tak, akoby alkalické a lítiové boli dva typy a lítiové nespadajú pod alkalické..aj sú rozdielne v zložení, ale neviem, či alkalické sa nevolajú alkalické nesprávne..pretože aj lítium je alkalický kov a tak by sa tiež mohli nazvať akalickými..neviete o tom niečo bližšie?

sowa

Matyo, veľmi pekne ďakujem..vôbec som si nevšimla, že v jednom je soľ a v druhom hydroxid..pozerala som len na to, že je tam Li a K a oba sú alkalické kovy..a vlastne alkalickými sa nazývajú len tie so zinkom, uhlíkom a elektrolytom KOH? alebo namiesto Zn a C sa používa aj niečo iné?

Matyo

Alkalické batérie dostali pomenovanie podľa elekrolytu, ktorý je použitý v týchto batériách, t.j. hydroxid draselný (KOH), ktorý je zásaditý (alkalický). Li-ion batérie používajú ako elektrolyt lítiovú soľ, soľ nie je alkalická, ale neutrálna, teda Li-ion sa nepovažujú za alkalické batérie. ; )

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

alkalické batérie - Fórum - ZDRAVIE.sk