Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Baktérie na mandliach Streptococcus Angina sa akým liekom liečia?

Príspevok v téme: Baktérie na mandliach Streptococcus Angina sa akým liekom liečia?
rika22

Už dlhé roky (22 rokov) mám mandle zapálené a hnisavé. Teraz mám 35. Ročne som mala hnisavé angíny liečené antibiotikami. Ale po dobratí antibiotík ma hned' začali znova boliet',a už ma bolia chronicky dennodenne. Krčný lekár nevedel príst' na diagnózu, posielal ma za psychológom, že to predsa nie je hnis. Až teraz prišiel na to môj imunológ, čím to bolo spôsobené. Streptococcus Angina. Nerozumiem, ako mohli byt' krčného lekára výtery vždy negatívne, pričom Streptococcy tam roky boli. Až teraz uznal krčný, že to je hnis. Hovoria, tieto baktérie sa nedajú vyničit', sú vel'mi hlboko v sliznici. Vybrat' mandle mi tiež neodporúčajú kvôli alergii.

rika22

D'akujem vám všetkým za užitočné odpovede, škoda, že môj krčný lekár mi nevedel takéto odpovede dat', bohužial' mi dlhé roky nedal žiadnu odpoved'.

rika22

D'akujem všetkým za užitočné odpovede, škoda, že môj krčý lekár mi takéto odpovede nevedel dat', bohužial' žiadnu odpoved'mi nedal dlhé roky.

anonymkacolett

Mne to zistili tiež, doktorka mi predpísala antibiotika, ale nepamätám si, ako sa už volali, a k tomu túto vodičku STOPANGIN stojí 3e , tú si dávam každé ráno , a už je to v poriadku. Aj keď som to nemala v takom štádiu ako ty, možno by ti to pomohlo.

RNG

Streptokoky znici mapr citricidal v koncenteacii 60 ppm, tj 60 mg na kilogram vahy. Takato koncentracia sa da dosiahnut pitim roztiku GSE alebo branim kapsul GSE bez problemu.
Pre istotu by som bral aj dostatok carvacrolu(3 x 200 mg), lebo infekcie na mandliach su sposbene casto viacerymi mikrobami a niekltore nie su citlive na citricidal/GSE, ale skor na carvacrol z oreganoveho oleja.
A co je dolezite, caste infekcia hrdla su sposobovane infikovanymi hlienami, ktore sa tvoria v prinosnych dutinach, kde infekcia moze prebivat aj roky, lebo ustne brane lieky na nu neucinkuju. Na to treba kvapky, napr roztoku citricidalu/GSE, kvapkat do nosa v leze s hlavou zaklonenou co najviac do zadu, aby sa to dosta.lo aj do celnych dutin. Roztok ma mat koncentraciu zhruba 60 kvapiek GSE na liter vody, co je zaroven aj obvykla denna davka, pota postupne cely den po malych glgoch. V pripade ze to bezaberie a treba citricidalu viac, su kapsule s obsahom ekvivalent 25 kvapiek a ked zoberies takych 4 x 2, dostanes do tela ekcivalent 200 kvapiek,. covytlcie vsetko, na co teba koncenteraciu pod 120 ppm.
Na tabulky ucinnosti citricidalu pozri na google.sk zadanim mojho nicka a slova citricidal. Ja som si ich kedysi stiahol a zachoval si, z netu medzitym zmizli, asi sa to niekomu nehodilo v poslednom case do bussinesu....

Aleya

Streptokok je najsvinskejsia bakteria, ktora sa "zaryje" do tela a len tak nevyjde von.... Mala som s mandlami to iste a jednoznacne ich treba dat von, lebo problemy este len nastanu.... Ja som sa dostala do stavu, kedy mi tato bakteria zasrala cele telo a lezala som kazdy tyzden v nemocnici - ked mi mandle odstranili, odvtedy, prisambohu, som nebola chora ani raz a to som bola este na zakladnej skole, teraz som vysokoskolacka.... Prave tie "vady", ktore sa zdaju byt obycajne, vedia sposobit velke problemy

AdamKrt

Mozno by to slo vynicit.

Uzivanie kvapiek z kapucinky vacsej, alias lichorerisnice, cca 2 mesiace minimum. Zabera to aj na taketo silne kmene. Ale musia sa uzivat tie 2 mesiace minimum, aby sa to nevratilo.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Baktérie na mandliach Streptococcus Angina sa akým liekom liečia? - Fórum - ZDRAVIE.sk