ta praca na slovensku :(

Príspevok v téme: ta praca na slovensku :(
smola19

dobry! je toto na slovensku normalne? od skoncenia strednej skoly som zacala pracovat. chvilu v ovb, potom na brigadu ako postova dorucovatelka. ale vzhladom k tomu, ze chcem aby mi to islo do dochodku, som zacala zhanat pracu na tpp. a tu sa teda vyskytol problem. clovek chodi po pohovoroch a nic z toho. aj simyslim ze zeny su trocha v nevyhode, pretoze sa mi par krat stalo, ze sa nas zamestnavatel spytal, ze sa chystame o par rokov na matersku a vyjadril sa tym, ze nas nemoze zobrat, lebo budeme chcet mat deti. Starsim zenam vraveli, ze si maju vybavit uz dochodky. Aj ked niekedy hladaju na tpp, po pohovore sa z toho vykluje na dohodu. aj teraz uz som nemala na vyber a zobrala som pracu na tpp. nakoniec vyskytlo, ze zobrali inu a mna dali na dohodu s tym, ze budem zarabat do tych 139 eur. Bolo mi povedane, ze budem pracovat este s jednou panou, takze to vyjde na tych 139 eur a potom ma daju na tpp.. a skutocnost je ze chodim 3 razy do mesaca do prace a moja vyplata cinila 28eur!!!!! a to som doma z nezamestnanou matkou a ja mam zivit rodinu??? z coho??? do peugeotu mali ze vraj volne, ale uz zahadne neberu, samsung ma problemy ale ze za tie peniaze sa to neoplati lebo budem otrok a zavse ma tam nezobrali. Jeden obchod mal brat od aprila, ale uz nebere, lebo zistil, ze nema na to peniaze, jedine ak ZADARMO!! AKO SA MAJITEL VYJADRIL TAM MAME CHODIT UPRATOVAT!jedine do fabriky, ale jedine, kde maju v tomto meste volne robia zeny za 250 eur!!! tak premyslam ze tam pojdem....a tento mesiac budem mat vyplatu az 18 eur! bude mat niekedy SLOVENSKO rozum a da Slovakom plnohodnotnu pracu???? to fakt mame ist na E 55??? ani to uz pomaly nevynasa....a ked vidim kolko mladych ludi takto o.......u, az je cloveku do placu. a nielen mladych. jedine ist naozaj do zahranicia. potom nech sa necuduju, ze mladi odchadzaju. za takychto podmienok? o zdravotnych sestrach ani nevravim.....neuveritelne co sa tu uz deje.....

sad2

ked sa ta nabuduce zamestnavatel spyta, ci sa chystas na matersku, tak mu rovno odpovedz, ze na zaklade pracovneho zakona zamestnavatel v predzmluvnych vztahoch sa nesmie pytat na informacie o tehotenstve, rodinnych pomeroch atd. ide o jasnu diskriminaciu!!!

J111

To zamestnavanie na dohodu by mali zakazat, je to dost o nicom, ak za teba nebudu platit ziadne odvody. Sto eur ma byt akoze nejaky prijem? Vsak to je na smiech.