Liek Perphenazin na psych. problemy

cONA

mam schizofreniu a vsetky lieky ktore som doteraz brala mi zvysili vahu, nemyslim si ze je liek od ktoreho sa nepribera na schizu

pasazierka

maruska, predpokladam, ze ho predpisala lekarka v zahranici. Z isteho hladiska ma pravdu, tieto starsie typy AP (1.generacia) nemaju az take negativne ucinky na metabolizmus a hmotnost ako novsie lieky. Znasanlivost a neziaduce ucinky su individualna zalezistost, niekto ani neciti, ze nieco uziva, iny ani nevstane z postele. Perfenazin bol este pred cca 10 rokmi i u nas hojne pouzivany, aj ked sa na schizofreniu vyrazne castejsie predpisuju uz AP druhej generacie. Perfenazin vsak posobi len na tzv. produktivne (pozitivne) priznaky sch., ako su halucinacie, bludy a pod., minimalne ovplyvnuje negativne priznaky, ako je apatia, citova plochost, strata zaujmov a emocii atd.

maruska007

pasazierka, predpisala ho psychiatricka s tym, ze je to liek, z ktoreho sa nepribera na vahe. Diagnozu este nepovedala, ale asi je to schizofrenia.

J111

Ja som zistil, ze mi moja doktorka dava lieky, ktore su rok po expiracii. Ja neviem, co mam teraz robit? Vsak sa dobrovolne nebudem travit.