Prečo sa chudnutie zastavilo? Je toto cvičenie správne? Prosím poraďte!

Príspevok v téme: Prečo sa chudnutie zastavilo? Je toto cvičenie správne? Prosím poraďte!
ivankaa

Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Pred viac ako 2 týždňami som sa začala zdravo stravovať, jesť 4-5 krát denne, nakoľko by som potrebovala schudnúť asi 10-15 kg. 1. týždeň mi váha pekne išla dole, ale približne v polke druhého týždňa sa mi chudnutie úplne zastavilo a tak to trvá už týždeň napriek rovnakému stravovaniu.
Už týždeň cvičím každý deň 50 minút na elipticale, prejdem okolo 17-18 km, ale žiadne výsledky. Keďže eliptical mi meria tepovú frekvenciu akosi zle, neviem odhadnúť či cvičím pri optimálnej tepovej frekvencii. Zvyčajne mi ukazuje vyše 130 až do 155 max. Keďže aj v pokoji mi ukazuje 100, tak si myslím že ukazuje viac. Myslíte, že tými 18 km za 50 min. dochádza k spaľovaniu tukov?
Neviem kde robím chybu. Nemyslím si, že by to bolo kvoli vysokému al. nízkemu príjmu potravy. Napíšem príklad jedálnička:
Raňajky: 1 celozrnný rožok, asi 50g tvarohu, 3 plátky šunky, surová zelenia.
Desiata: jablko, asi 120 g tvarohu s malou lyžičkou medu alebo iba ovsená kaša alebo 1 ks ovocie + biely jogurt
Obed: trochu bielej ryže, kuracie prsia (100g) udusené so zeleninou
Poobede: zvyčajne to isté čo na raňajky
Večer už nezvyknem jesť.

Prosím poraďte mi, ak vidíte v stravovaní alebo v niečom inom chyby :)Zabudla som vek. Mám 21 rokov.
Ďakujem.

sewie

suhlasim s tym striedanim cvicenia-mozes ist trebars aj plavat, alebo ja osobne milujem tae-bo cardio-staci najst video na youtube s billym banksom a nemusis sa pohnut z obyvacky:)

flegma

ako som spominala, cvicenie kazdy den nie je idealne, ak cvicis stale to iste... skus zaradit aj nieco ine, trebars beh alebo rychla chodza, bike, posilovacie cvicenia
ak chces ostat len pri tom elipticale, tak skus aspon menit tempa, nech mas zmenu
inac ta tepova frekvencia je pri chudnuti dolezita, mala by si byt tusim okolo 70% maximalnej...ak ti to ukazuje zle, kup si sporttester

sewie

zdrave chudnutie ide pomalsie ako to nezdrave..ale za to aj dlhsie vydrzi:) vaz sa raz za tyzden alebo za dva.
mala by si jest ryby-aspon dva krat tyzdenne-tuniakovy salat na veceru napr:) alebo ryba na masle resp. olivovom oleji a dusenou zeleninou, alebo si daj na veceru zeleninovu polievku. hlavne sa bacha na alkohol!:)a snaz sa mat stravu co napestrejsiu-nech ta nechyti abstak:)hlavne sa tolko nestresuj-zistilo sa ze chudnutie sa zacina v mysly, ked budes verit ze ziskas soju vysnivanu postavu tak sa to podari, naopak pri strese sa vylucuje nejaka latka co zabranuje spalovaniu tukov-takze s usmevom do toho....

ivankaa

Takže myslíš, že mám aj naďalej pokračovať v každodennom cvičení 18 km/50 min? Je to efektívne? Zatiaľ cvičím len týždeň ako som spomenula.

flegma

tuniak so zeleninou na veceru je fajn, alebo tvaroh, cottage a podobne...
nepanikar, ides na to dobre, skus obmedzit vazenie, je to potom demotivujuce, skus sa vazit tak raz - dvakrat do mesiaca, iba rano nalacno...dobre by bolo odmerat si miery, lebo nie vaha, ale ubudajuce centimetre ti viac povedia...
svaly ti isto este nerastu, to by si musela inak makat a krmit :) a hlavne podstatne dlhsiu dobu
mozno si prave pred menstruaciou a telo zadrziava vodu
hlavu hore, pohne sa to dole, len treba vydrzat :)

ivankaa

Pitný režím sa snažím dodržiavať...pijem výlučne čistú vodu.

Povodná váha bola 74... takto to išlo 1,5 týždňa a potom to chudnutie prestalo. Nejde mi o to schudnúť čo najskor, stačilo by mi 3-4 kg za mesiac, ale mám pocit že sa to už nepohne, preto ma to demotivuje.
Na raňajky a aj poobede jem čerstvú zeleninu ( šalát. uhorky, paradajky, papriku a pod.), na obed zvyčajne iba dusenú v jedle. Na večeru si zvyknem dávať napr. aj tuniaka so zeleninou.

Neviem kolko je tej ryže, keďže jej varím viac, tak si ju neviem odvážiť za surova, ale naozaj jej nie je veľa.

A na tom elipticale necvičím na vysokej záťaži, aby som naberala svaly po pár dňoch, takže naozaj neviem.

sewie

jo je mozne ze si zacal proste naberat svaly z tolkeho cvicenia a tie su tazsie...prestriedaj to obcas jogou alebo nieco take-zostihluje a dobre si pretiahnes svaly a nebudu sa ti skracovat:)

flegma

a aka bola tvoja povodna vaha? ked pises, ze isla pekne dolu... to mohla byt na zaciatku len voda
co je to trochu ryze? lyzica, dve, dva kopceky? neviem, kolko je tej zeleniny a ci je tiez udusena alebo cerstva, uprednostnuj cerstvu a kludne vela, obed vyzera takto chudobny, a pridaj veceru, bielkoviny so zeleninou
cvicenie kazdy den a este aj to iste nie je idealne, bud si daj pauzu, alebo to prestriedaj s inym