Rakovina alebo pankreatida

Príspevok v téme: Rakovina alebo pankreatida
lew1s

Dobry den,

Mame diagnistikovali pred dvomi tyzdnami vraj rakovinu pankreasu a mozno uz aj metastazi na plucach.

Asi 3 posledne dni sa jej uz tazko dycha. Je unavena ked prejde zo spalne do obyvacky. Dnes ju premiestnili do Bratislavy. Zajtra ma operaciu. Idu je zobrat vzorku a zistit co jej vlastne je.

Ako tak citam tak mozno nema rakovinu ale pankreatidu. Lebo vsetky naznaky vyzeraju na pankreatidu. Ale ze by sa tak doktory pomylili? Slovenske zdravotnictvo... takze neni sa comu divit.

pred dvomi tyzdnami sme jej nasadili alkalicku stravu, sodu bikrabonu a tak dalej. Len teraz ako tak citam na pankreatidu musi sa drzat hladovka na detoxikaciu tela. Alebo strava vnutrozilne.

Dakujem za nazory
Michal

lew1s

teraz to uz je jedno.
chemoterapiu sme neodsudili. teda ma zacat nabuduci tyzden. Dnes mala byt operacia ale zhorsilo sa dychanie a dali ju do umeleho spanku. zajtra letim domov za nou. tak idem jej pomoct. ona je silna . verim ze sa z toho dostane. myslienky su silnejsie nez cokolvek.

pasazierka- ja som vela ludi nasiel co sa vyliecilo z rakoviny pankreasu. neni to nemozne !

churchil1986

Ahoj michal mozem ti odporučit jedno podla mna zazracne ovocie ktore sam pijem kedze je v tekutej forme, ktore pomaha mne a pomohlo aj mojim blizkym, ktori maju problem s rakovinou. pomohlo im to detoxikacne vycistilo telo pecienku, creva a krv co je pri tychto chorobách velmo dolezite. aj lekari ktori liecia mojich znamych boli z toho prekvapeny ze to ma take ucinky mozem ti to len poradit z vlastnej skusenosti nemusis to prijat. -odkaz odstránený-
ak mas ake kolvek otazky cernak.pavel@post.sk rad zodpoviem aj telefnicky ktore ti mozem poslat mailom . vela zdaru a drz sa s maminou netreba sa vzdavat.

RNG

Hladovka je stary navod, aby sa vsetky enzymy, ktore telo vyrobi pouzili na odburanie materialov v tele, tj hlavne nefunkcnych a rakovinnych, plus zamorenia, ktore prispieva k tvoreni poskodenych bujnejucich buniek.
Dnes sa to da uskutocnit ovela ucinnejsie dodavanim masivnych davok enzymov ako potravinovych doplnkov a posilnenim vyroby enzymov doplnkom jodu. A to aj bez oslabenia tela hladovkami.
Oslabenie totiz znizuje schopnost tela bojovat. Preto aj oslabenie napr zamorenim chemoterapeutickymi jedmi ma len maly uspech v lieceni rakovin. Ked sa totiz aj podari im znicit nador, v oslabenom a zamorenom tele sa velmi rychlo vytvoria nove.
A chemoterapia sa neda do nekonecna pouzivat, lebo nici aj zdrave bunky.

pasazierka

mna by zaujimalo, ci sa Lew1s vobec opytal, akym sposobom sa chce liecit, alebo jej rovno naordinoval liecbu sodou bikarbonou a zrusil chemoterapiu...(podla mna chudatko matka).
Na druhej strane, ak ma naozaj karcinom pankreasu, tak je to asi jedno, este som nepocula o pacientovi, ktory by tuto chorobu porazil.

sasanka111

niekedy ma dost hneva, ked sa nadava na nase zdravotnictvo, lebo casto to zavisi nie od statu, ale od ludi, ktory v tych nemocniciach pracuju. nevies si predstavit, kolko zdravotnickeho materialu sa stale este kradne. napriklad na geriatrii - kde pracuje moja sestra - fasuju pre pacientov aj vitaminy, ale ani jeden pacient ich nedostane - vsetko si berie stanicna sestra a lekari. tak sa necuduj, ze tu nic nie je. ludia nadavaju, ale pritom to robia sami.
k tej liecbe tvojej mamy: nemyslim si, ze chemoterapia je len zla. aj sama poznam cloveka, ktory sa vyliecil rovno na klenovej a bral len chemoterapiu.
ak ale si na takuto liecbu alergicky tak potom by som sa na tvojom mieste obratila na nejake pracovisko kde sa zaoberaju alternativnymi metodami. vela som citala o doktorke albertovej u ktorej sa liecila aj moja kolegyna z ochorenia stitnej zlazy. ludia ju velmi chvalia ale ja osobne ju nepoznam tak z vlastnej skusenosti nemozem povedat aka naozaj je a v com spociva uspech jej liecby. to uvadzam iba ako priklad, urcite je tu na slovensku viac podobnych pracovisk a odbornikov. len treba riesit veci asi co najskor lebo diagnoza asi nebude cakat kym sa rozhodnete.

llek

No vies, robi sa v takych podmienkach ake su. Ja som robila aj v zahranici- iste budovy su tam krajsie, aj celkove podmienky v akych sa robi, ale bola som tam rovnako dobra ako oni. Nie vzdy mozes podla vonkajsich znakov budovy a prakoviska hodnotit aj kvalitu prace. Ved si z tejto krajiny odisiel, tak vies velmi dobre ake su tu podmienky. Ked bude kazdy z nas platit zdravotnu poistku tych cca 400 Euro, co som ja platila v zahranici, tak aj budovy a vybavenie bude ine. A co sa tyka liecby- kazdy sa moze slobodne rozhodnut, ako a cim sa chce liecit.

lew1s

tak akoze k tomu zdravotnictvu. Narodny onkologicky ustav a parkovanie 2eura na hodinu a parkuje sa na chodnikoch. Keby to nebol aspon narodny! Zachody ako za komunistov a ani ziadne mydlo tam nebolo. Zijem uz dost dlho v zahranici a toto som este nevidel. Ja len preto to tak sudim.
Tak sa tu hned nejedujte vsetci.

A k tej sode bikarbone. pozrite si tuto stranku www.curenaturalicancro.com

som prehladal cely net a vela ludi sa pomocou NaHCO3 vyzdravilo. Chemoterapia je podla mna zlo. je to len cisty bizniz farmaceutickych spolocnosti. 80% ludi zomiera na chemoterapiu a nie na rakovinu. Nase telo si hubu vytvorilo a vie ju aj znicit pomocou zdravej stravy a kontroly Ph. Ja silno verim ze na 50 idem s nou do Thajska a tak aj bude. Moja maminka je velmi silna ! :)

llek

Lew1s, nesnaz sa hned kritizovat nase zdravotnictvo. Stanovenie diagnozy karcinomu pankreasu nemusi byt take jednoduche. Hlavne vo vcasnejsich fazach nemusi byt nalez pri zobrazovacich vysetreniach uplne jasny. Chce to kvalitne CT a skuseneho radiologa a aj tak to este nemusi byt jasne. Nezriedka sa aj stane, ze su v pankrease zmeny obojakeho charakteru -svedciace aj pre chronicku pankreatidu aj pre karcinom. Len histologicke vysetrenie jedine moze jednoznacne povedat, ze co tam je. Su aj take pripady, kde sa histologia robila aj opakovane, kym sa podarilo dokazat aj nadorovy proces. To nesuvisi so Slovenskym zdravotnictvom, ale ochorenim ako takym. A co sa tyka postupu- pri akutnej pankreatitide uplna hladovka, vyziva do zily a potom pomaly prechod na vyzivu cez usta. Pri chronickej pankreatitide specialna dieta a pri nadorovom ochoreni-ak sa da operacia, inak chemoterapia. Co sa tyka vasich vlastnych dietnych opaterni - soda bikarbona je uplne od veci. Snazte sa teraz riadit radami lekarov a potom tym ako sa bude mama citit a na co bude mat chut. Niekedy totizto pribuzni naordinuju chorym pribuznym specialne hladovky a casto neymzselne diety a zabudnu sa spytat tych chorych ci im to skutocne robi dobre. Vzdy sa jej spytajte.