Moj notebook odmieta vlastnu pamat:(

Príspevok v téme: Moj notebook odmieta vlastnu pamat:(
eweline12

Z nicoho nic obrazovka stmavla, vypol sa a pri opatovnom zapnuti isiel len ventilator a nabijanie.Najskor sme mysleli, ze to bude grafika, ale ukazalo sa, ze je to RAMka.Pri zamene RAM z ineho ntb funguje nadalej, ale svoju akoby odmietal, s nou nefunguje.Vobec tomu nerozumieme, nevie niekto poradit?Fungujeme zatial len na vymenenych RAMkach, ale aj tak dokaze prijat uz len 1giga.Pomoc prosim

AdamKrt

Ze je pamat vadna, nemusi nutne znamenat, ze je uplne nefunkcna. Najcastejsie poruchy su CIASTOCNE poskodenia, t.j. poskodene su NIEKTORE bloky pamate.

Ta ista pamat, ktora sa da do druheho notebooku ako pridavna a je poskodena, moze v notebooku fungovat, ak system ukazuje, ze ozaj pridalo RAMku, nielen to, ze sa notebook spusti. Naviac, system danu vadnu RAM nemusi pouzivat az do doby, pokial ju niecim nezaplni, t.j. prejavenie chyby na inom notebooku moze trvat.

Este je jedna vec, ze RAMka moze byt dobra, len v BIOSe notebooku su nastavene zle jej parametre, alebo zlyhava mu tam autodetekcia. Potom staci v BIOSe nastavit podla vyrobcu pamati menej agresivne hodnoty.

Dalsia vec je, ze niektore RAMky vyzaduju o trochu silnejsie napajanie a nie vzdy to podporuje maticna doska. Vacsinou sa da parameter napajania mierne upravit v nastaveni a potom to funguje.

Alebo sa proste jedna o nekompatibilitu cipov RAMky a maticnej dosky a v inom zariadeni moze fungovat bezchybne.

Ak je teda problem, tak niekomu tie RAMky predaj, alebo daruj a kup si fungl nove, vhodne pre ten notebook a daj si zaroven nastavit dobre parametre v BIOSe pre notebook.

Cize ist do servisu, alebo pocitacoveho obchodu, kde si objednas RAMku aj s nakonfigurovanim.

Ak je to novy notebook a je v zaruke, tak to normalne reklamuj.

eweline12

Takze podla toho, vsetky 3G jeho RAMky su ok.Ja som mala 2G v mojom, 1 je teraz v jeho a druha zostala nevyuzita na stole.

eweline12

Nie, dobre som to napisala.Prave pisem z ntb ktory ma v sebe vsetky 3 z toho druheho a ide jedna radost.Zato ten druhy akceptoval len jednu z mojej, druha je tiez dobra, ale zostala mimo, viac ako 1G spracovat uz nevie.Predtym mal 3.Nechapem, ako je mozne, ze vlastnu odmieta a ine nie.:(

AdamKrt

Jedna z RAMiek sa poskodila a preto ju neakceptuje. Co je na tom divneho ? Ked sa kupuju RAMky v paroch, treba kupovat rovnake, najlepsie KIT, alebo ak sa objednavaju obe - tak jeden druh a sledovat, ci oba moduly maju rovnake čipy. Najlepsie je ist do pocitacoveho obchodu s notebookom a povedat, ze chces kupit RAMky do notebooku. Idealne je vyhodit aj tu staru prec a kupit obe nove. Ked sa pomylia a nebude to fungovat, musia to napravit.

system

ako svoje ramky neberie ? sak preto ich asi neberie lebo su pokazene nie ? preto berie len ine. alebo si to zle vysvetlila.