Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Starosti so starou mamou

Príspevok v téme: Starosti so starou mamou
Miska_O

žijem len s matkou, so surodencami a so starymi rodicmi.. ked som bola malá so starou mamou som si velmi rozumela..no teraz si vobec nerozumieme.. stale jej nieco vadi,nadava mi, rozkazuje (taktiez aj mojej matke-vravi jej kedy mam prist z vonku, kam mam ist, kam nemam ist)... uz ma to nebavi.. som z toho uplne na dne.. moja matka nema ziadne slovo u nas doma.. o vsetkom rozhoduje stara mama... aj o surodencoch.. jeden cas sme s nou vsetci zadobre a jeden cas stale nadava a vsetko jej vadi.. neviem co mam robit aby sa vsetko zmenilo a menej rozhodovala o nasom zivote....predsa mam na to matku. prosim vas o radu.. dakujem velmi pekne!

AdamKrt

Ludia vekom dementneju a casto sa im meni aj povaha. Navyse nadobudaju dojem, ze ked maju tolko rokov, mozu sa vsetko dovolit. Tiez to poznam a cim je ten vek vyssi, tym je to horsie.

Ked je clovek dospely je samostatna jednotka. Druhy clovek mu moze povedat svoj nazor, ale nemoze byt tlaceny do niecoho co nechce. Pokial sa to da dotycnej osobe vysvetlit a akceptuje to, neni problem.

Lenze takyto clovek vie byt zurivy, ako male dieta. No a ked nepomozu normalne slova, treba sa spravat k nemu ako k malemu decku.

a/ nevsimat si ho, ignorovat uplne
b/ skusit dohovorit, ale to vacsinou nepomaha,
c/ moznos je posluchat starsieho, ale to je cesta, ako clovek strati vlastnu sebauctu, uctu deti, svoje nervy a zdravie.
d/ spravat sa rovnako. Cize ak osoba nieco nalieha, treba naliehat tiez, ale po svojom. Ak krici, kricat tiez.

U mna funguje to, ze 10x mozem takeho pribuzneho odmietnut a na 11ty krat povie to svoje. Potom uz zvysujem hlas a tak zrevem, ze sa pusti do placu, alebo sa tak zlakne, ze zmlkne. Potom urobim to, ze k tej osobe nejdem dlhsie a zrazu som ten najmilsi clovek. Ako som zistil, cim viac chcel clovek urobit dobre, co takej osobe na ociach videl a chcel viac pomahat, nakoniec zo seba urobil sluhu, paholka, ktoremu nikto neni za nic vdacny a berie to ako povinnost.

Niektori ludia nechapu, ze ked chcu aj pomoct staremu cloveku, ze nerobia dobre, lebo je v stave ako male dieta, ze ten jeho mozog uz funguje inak a musi sa niektore maniere ucit znovu.

S niekym sa da jednat milo a bez problemov, druhy je problemovy stale. Chce to mat len pevne nervy, nenervovat sa, ale vediet s kludom anglickeho dzentlmana a revom africkej gorily mu ukazat poriadny akusticky zazitok, ktory ho vtlaci do kresla :)

Zdravie mame len jedno a ina osoba nema pravo nam ho nicit len preto, ze je stara.

Beriem to tak, ze ked som bol decko, mna sa tiez nikto nepytal na nazor a ked sa z takeho stareho cloveka stane mentalne decko, musi sa pristupit k podobnym praktikam. Lepsie to uz s nimi nebude...

roza

To sú teda rady! Ale asi v každej je zrnko pravdy, len ho nájsť.
Nič nie je čierno-biele. Miška by sa mala občas zamyslieť, či aj ona alebo oni nie sú niekedy príčinou takého správania starej mamy.

Jefitto

Kolko maš rokov? Ak viac ako 15, tak si nenechaj skákať po hlave... mne nerozkazovali ani rodičia, tobôž nie starí rodičia... samozrejme, hlupe reči maju, ale je im to málo platné :)

chladomor

Treba sa podriadiť, vzdor nemá zmysel, lebo by celú situáciu len zhoršil. Poslúchaj mamu aj babku na slovo a netráp sa, ak si tvoju oddanosť nebudú vážiť. Sú to tvoji predkovia, ktorí ti dali život a musíš si ich vážiť ako svojich Bohov. Ak si oni nevážia teba, musíš sa s tým zmieriť, nič na tom nezmeníš. Keby si na to upozorňovala, boli by len problémy. S niektorými ľuďmi sa dá dobre (v rámci možností) vychádzať len takýmto spôsobom.
Samozrejme len do rozumnej miery, keď ťa budú nútiť skákať z okna, alebo niečo podobné, tak vzdor v zmysle pudu sebazáchovy je prirodzený. Ale to snáď nebude tvoj prípad.
V starovekom Grécku žilo mnoho otrokov istotne v omnoho horších pomeroch ako ty a nesťažovali si.

wurva

obavam sa, ze ty osobne s tym nic nenarobis, jedine ak by zasiahla mamina... Musis byt silna a pretrpiet to.. Mysli si o tom vsetkom svoje, raz to prejde (alebo sa casom osamostatnis a v tvojej domacnosti to bude inak)
Drzim palce...aby to bolo znesitelne.. :)

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Starosti so starou mamou - Fórum - ZDRAVIE.sk