Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jest 3 x alebo 5 - 6 krat denne? Čo je správne?

cuketka

ja som čítala, že muži 3x, ženy 5x, ale prikláňam sa k názoru "jedz kedy chceš a ako často chceš", podla toho či si hladná alebo nie, každá vedecká štúdia je nanič, keď si hrozne hladná ale nedáš si nič, lebo podľa nej by si "nemala" ... bazálne inštinkty nikdy nesklamú ...

matolog

Skus si pozriet na tejto stranke uzitocne rady k spravnemu stravovaniu. Co ja som pocital, tak som zistil, ze lepsie je jest viackrat denne po menej. abc-dieta.sk

balance

doubledog, mozes mi dat link na dane porovnavacie studie. Je to zaujimave, ja som zahranicnych zdrojoch nasla rozne udaje, no v ramci redukcie ale aj udrzania si nerizikovej hmotnosti mi vychadza jedenie 3x denne vyhodnejsie ako castejsie jedenie. Caste jedenie suvici s vylevom inzulinu a ked je jeho hladina neustale zvysena, moze sposobit hlad, ukladanie tukov... 3 kaloricky primerane jedla so spravnym zlozenim, nie vsak tym co doporuciuju spolocnosti pre vyzivu, by podla mojich inform. mali stacit a dokonca by mohli mat aj pozityvny efekt v suvislosti s redukciou hmotnosti.

doubledog

studie, ktore toto porovnavali, dosli k takemuto vysledku:

ak je celkovy kaloricky prijem pri oboch metodach rovnaky, je to skoro jedno, dokonca lepsie je jest menej krat denne (3x).

castejsie jedenie je vhodne len preto, ze pri nom nema clovek tendenciu prekracovat/navysovat nadmerny prijem.

cize pre zdraveho cloveka je lepsie jest 3x denne a medzi tymito jedlami pocitovat mierny hlad, pre chudnuceho je lepsie castejsie, kedze ten by pocit hladu zazivat nemal.

winki

podľa mna treba jest tak ako to človek cíti....žiadne tabuľky....ked chcem jem ked nie nejem. Kolkokrát po troch hodinách ani niesom hladná. Ja jedavam 2 niekedy 3 krat a v pohode. netreba sa prejedat a je to ok

Romča

Ahojte. Malo by sa jesť každé tri hodiny v menších dávkach. Môžeš jesť aj 10 krát za deň a ked ješ menšie porcie to nevadí. Keby si jedla hned aj 3 krát za deň a naješ veľké porcie odzrkadlí sa to na tvojom zdraví,ale aj kráse

majulinka

ja musim povedat ze ja som ten pripad pre ktoreho jest viackrat ako 3krat denne vobec nevyhovuje. ja na to aby som sa citila naplnena a aby som mala z jedla aj nejake uspokojenie, tak potrebujem poriadne porcie, nie tie zmensene. ja kolkokrat som skusala jest 5-6 krat denne male porcie, tak z toho fakt nakoniec bolo tych 5-6 velkych porcii, pretoze ked toho nezjem tolko kolko sa mi ziada tak ani nie o hodinu sa mi chce jest zase a nie to zeby som cakala este dalsie 2hodiny. takze uplne najefektivnejsie je pre mna najest sa rano, asi tak medzi 8.00-9.OO a najlepsie ked su ranajky ozaj bohate, potom vobec nemam hlad, az tak o druhej mam normalny obed a potom nejake ovocie alebo sladkost a na veceru nieco drobne najneskor o siedmej. a vlastne odkedy takto jem, tak aj chudnem. ak ta zasytia male porcie, tak kludne jedz viackrat denne,mozno to je zdrave ale ja to tak robit nemozem, lebo nakoniec sa aj tak prejem, ked sa nenajem poriadne

xy:)

no neviem, myslim ze jest velakrat denne je podlozene tvrdenie uz davno a docela logicky vysvetlene, teda pokial sa nebavime o slonich porciach.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Jest 3 x alebo 5 - 6 krat denne? Čo je správne? - Fórum - ZDRAVIE.sk