Kedy je vhodny cas na spolocne byvanie?

Príspevok v téme: Kedy je vhodny cas na spolocne byvanie?
mysicka11

Mam komplikovanu situaciu a toto leto si budem musiet zhanat byvanie.S partnerom sme spolu 8mesiacov, ked som mu povedala, ze by som asi isla byvat do podnajmu so segrankou, div sa neurazil, ze preco nie s nim.Ale sam od seba to nenavrhol, jedine o com sa rozpravame je nas vysnivany domcek, na ktory vsak budeme mat az tak o 5 rokov.A co dovtedy? Ja uz musim zacat pomaly hladat v inzeratoch.Vcera som sa s nim o tom chcela porozpravat, ale on povedal, ze chce so mnou byvat a vsetko ukaze cas.Ale ja porebujem vediet uz teraz, ci chce a ako to planuje, lebo on stale byva u rodicov.Vcera nadskrtol nieco v zmysle, ze by sme mohli unho, ale priamo nepovedal nic.Ja som povedala, ze budem byvat u cudzich v podnajme a on na to, ze ja cudzi nie som.Preco sa nedokaze normalne porozpravat? Ja zacinam mat pocit, ze spoliehat sa nanho az tak nemozem...

zuzi74

po 8 mesacnom vztahu ist byvat s priatelom do podnajmu nie je az tak malo...to predsa neznamena, ze sa do 2 rokov zoberu a budu mat deti...idu spolu len byvat a nie do vlastneho...pri spolocnom byvani sa praveze ukaze ako si ti dvaja budu vyhovovat po viacerych strankach.
A k priatelovi domov by ma to tiez netahalo...nie je nad vlastne byvanie.

hop

bibisa, mas uplnu pravdu co sa tyka tej postupnosti.
ale sama vies, ze je to individualne. myslim, ze vseobecne sa dneska mladi do manzelstva a do deti nepustaju, do sposobu ich zivota toto zatial nejak nezapada. ale to byvanie si myslim ze nie je naskodu. tiez to zalezi od toho, aky vztah s partnerom mas. ak si s nim malo, resp. nemas absolutne ziadne sukromie, a naskytne sa ti takto moznost, preco to neskusit. jeden znamy taktiez zil s priatelkou v jednom meste, a bavyt spolu nechceli. takto fungovali vyse roka. teraz funguju sami dvaja v byte a nevie si to vynachvalit. ovplyvnje to vsak neskutocne mnozstvo faktorov. odsudit by som spolocne byvanie naozaj neodsudzoval :)

mysicka11

Uuu to ja sa do deti veru nehrniem...A ani do svadby nie, myslim, ze po 3-4 rokoch spoluzitia je tak akurat.Ale my sme spolu uz teraz ako keby sme byvali, takze rozdiel ani nejako nepocitim, co sa tyka pritomnosti partnera.Ide o to, ze sa toho kroku sama trocha bojim.To, ze sa musim stahovat, veci len urychluje...

User_37597

oo ano 8 mesiacov je malo ;)

aj rok a aj dva roky je malo.
nechapem preco si v dnesnej dobe vsetci tak rychlo vsetko prejdete...nic si neuzivate dlhsie.miesto toho aby bola urcite postupnost u vas (partnerstvo,byvanie,svadba,dieta) v priebehu napr 8 rokov vy si vsetko odbijete za 2 roky...a ptoom sa divite ze je vysoka rozvodovost...ale vsak dobre toto moj nazor ;)

mysicka11

Viete, ak mam pravdu povedat, strasne sa bojim samoty. Doteraz som byvala s mojim ex. Mame spolu kupeny dom, ktory prave predavame. Moj priatel ma vsak doma cely komfort. U nich sa nevari, len cez vikend, lebo mama je kucharka a kazdy den maju nieco ine, full servis co sa tyka prania a tak. Cez vikend sa vypeka. On dobre vie, ze ja mu toto neposkytnem, mam svoj system, varim mozno raz za 3 dni, ked o 5 prijdem z prace a este robievam preklady, tak u mna ten komfort mat nebude a ja sa prisposobovat jeho navykom nemienim. Cez vikend vacsinou chodim von a uzivam si vylety, ja proste nie som typ gazdinky a viem, ze on si to asi uvedomuje a preto chce aspon zatial byvat unho. Ale ono sa fakt neda niekomu robit mamu ked este aj v sobotu doobeda je clovek v praci a to nehovorim o celom tyzdni od rana do vecera =/

dana660xz

ja som zacala byvat s priatelom po 3 mesiacoch, stahoval sa do podnajmu navrhol mi ci do toho nejdem s nim a ja ze hej. ono, ak by mal byt na mne zavisly tak do toho nejdem, vedela som, ze ten byt si prenajme so mnou aj bezo mna. takze som stale mala pocit ze ked budem chciet idem odtial prec. a sme spolu uz nieco cez tri roky, z toho rok byvame uz vo vlastnom. vlastne spolu byvame presne tri roky. mysicka musis sa s nim otvorene porozpravat, daj mu navrh, chces so mnou byvat? ked este nevie, daj mu nejaky cas na premyslenie. a uvidis. mozno o pol roka budes vediet, ze to nie je clovek pre teba. a bolo by vhodne to zistit teraz nez o 5 rokov vo vlastnom, nie?

hop

bibisa,
8 mesiacov ti pride kratko?
myslim ze za taku dobu uz vies ci s tym clovekom byvat chces ci nie.
a presne ako povedala brunetka, "vytiahnut" to z neho. ako si to vsetko predstavuje, aky je jeho pohlad do (blizkej) buducnosti. ak sa zacne vykrucat, potom je vsetko uplne jasne :)

User_37597

aka vazna poziadavka ze balkon a psik :D
pokecaj s nim boze.ved s teba neodkusne.je to skuska pre vas ci by ti bol schopny pomoct a ist s tebou byvat..ale cakaj ze to nebude ruzove..

mysicka11

So sestranicou, ale take jednoduche to uz nie je, lebo ona sa rozhodla, ze ide do zahranicia.Takze nemam nikoho.Na vsetko zostanem sama, nemam ani rodinu, ani kamaratku, ktora by bola slobodna a s niekym cudzim byvat nemienim.Popravde u neho sa mi moc byvat nechce, je to 4clenna domacnost, plus keby som tam bola ja, neviem si to predstavit.Ziadne sukromie, spolocna kupelna a kuchyna.Aj ked su super, ale ja od 18 byvam sama alebo s kamaratmi.Nie som na to zvyknuta.Je tam este pristavba, to bola jedna z moznosti.Avsak do nej treba dat asi 10tisic na prerabku a co ak nam to nevyjde, on chce staviat dom a kto nam potom vrati peniaze z pristavby, jeho rodicia veru ziadni bohaci nie su.Plus na autobus je celkom daleko, aj ked do mesta len 10minut.Neviem, co bude najlepsie riesenie.Po 26 rokoch v domoch si neviem predstavit byvat v garsonke alebo jednoizbovej kralikarni, potrebujem balkom a chcem psika.Asi ma picne...