Obličkove kamene

Príspevok v téme: Obličkove kamene
lilaa99

chcem sa opytat ci mate niekto skusenosti s oblickovymi kamenmi teda s oblickovym zachvatom???ako dlho to trva co je na to dobre co pomaha a podobne?? mate skusenosti?? a ako prebieha odstranenie laserom a kolko je clovek v nemocnici??ja mam 3mm kamen a robi mi sarapatu.v noci sa zobidim na krce ktore po cca minute prejde, mam taketo navaly...trva to uz 5 dni :(

maťkova

ja mám obličkove kamene už 19 rokov a bola som operovaná laparoskopický 10 krát 7 krát ľavu obličku a 3 krát pravu.
Pred dvoma rokmi som sa dostala k berry nectaru z aloe vera a odvtedy sa mi tvorba kamenov pozastavila a mám aj dobre výsledky z urologie a nefrológie.Som z Nitry a doporučujem tel. 037 7731792

RNG

Inac az ked toto nepomoze, prvy medicky vyber je razova vlna, a az ked ta je neucinna sa pouziva holmiovy laser.
Reci, ze to rozbija len kamene a inac neskodi su samozrejme loz, lebo pri tychto procedurach su casto poskodene vystelky ladvin a mocovodov, preto maju pacienti krvacania a casto musia zostat dlhsi cas v nemocnici.

RNG

Ucinnost rozpustania oblickovych kamenov je az 94% za dva mesiace pitia caju zo 7 gramov(kopcom lyzica) byliny chanca piedra.
Takze nevidim dovod na rozne brutalne medicke zasahy ako prvu volbu.
Ten caj je zaroven aj ciastocne antimikrobialny, takze pomoze potlacit rozne mikrobialne zapalove procesy, ktore pri poraneni kamenami v oblickach mozu nastat.
Ale kamene su obvykle oble a poskrabanie moze nastat hlavne pri roztlkani razovou vlnou, kde sa kamene rozstiepia a mozu vazne poskrabat sliznice a mocovody.

evellina

ahooj....ja som mala uz dva krat oblickove kamene
prvykrat ma zachvaty chytili na dovolenke v grecku,bola som v nemocnici asi tyzden,davali mi infuzie a nakoniec som musela prvym lietadlom letiet domov,ale doma mi uz nerobili nic,uz len som mala kontrolu.Vtedy som lepsie povedane mala piesok,ktory sa plavil v moc.cestach alebo neviem kde a strasne skrabal a to boli tie oblickove koliky.Inac grecku nemocnicu neprajem nikomu zazit.Fuj-humus,pripadalo mi to ako po vojne,noo strasne nieco.
A tak po neviem kolkych rokov,som sla jednoducho na zachod a zacala som cikat krv.Ked to neprechadzalo a to som vobec nemala nijake bolesti,nic.....sla som k lekarke,ta ked uvidela moj moc,tak sa tvarila a cele laboratorium s nou,ze ma uz pochovavaju...
takze musela som do nemocnice,tam mi museli urcit presnu diagnozu,tak mi davali do zily kontrastnu latku a potom povedali,ze sa chvala bohu nejedna o ziadny nador,ale kamen mi tam cosi upchal a tak preto som mala v krvi moc.Nakoniec mi kamen rozbijali laserom,noo mna to dost bolelo,ale ja som strasna citlivka...ale dalo sa to prezit,najhorsie bolo po tom rozbijani laserom,potom prisli hrozne koliky,krvave mocenie ale az takej cierno cervenej krvy....:(..potom sa mi este pridruzilo ako neziaduci ucinok tohto lasera zapal obliciek,dostala som vysoke teploty a bola som len koli tomu asi mesiac v nemocnici,nakoniec ma aj s teplotami prepustili domov a az potom tie teploty presli.Ale teraz uz som po tomto zakroku asi 7-mi rok a chvala bohu do teraz som nemala ziadne kamene...
Takze ked mas kamen a robi ti sarapatu,tak to uz asi lepsie nebude,asi by bolo dobre sa ho zbavit,pretoze on ti tam moze rast a v buducnosti mozes mat vecsie problemy...ak ta este nieco zaujima ,tak kludne napis,rada odpoviem,ja som tento zakrok mala robeny v presovskej nemocnici v monobloku na urologii...prajem vsetko dobre...pa:)