Náklady na domácnosť pre pár

Príspevok v téme: Náklady na domácnosť pre pár
Fero M.

Viete mi niekto len tak zbežne povedať, koľko vás vídu náklady na doslova život.
Teda okrem nájmu. Chcem sa sťahovať v blizkej dobe s priateľkov do nájmu a zaujíma ma čo a ako. Ona robí na smeny 12cky a ja v práci mám obed, takže riešim len ranajky a večeru.
Len ma zaujíma koľko tak víde strava a ja lubim jesť :P a ostatné veci od čist. prostriedkov, stravy, kozmetiky a všetko ostatné.

Dakujem vopred :)

rea115

strava - 250
benzín - 60
oblečenie - 100
kozmetika - 30
šeky - 200
a samozrejme kopec iných výdavkov s ktorými ani nerátaš niekedy ako darčeky, návšteve lekára, u nás aj zverolekára, granule,keď sa napr. niekam ide zabaviť a tak, čiže vždy je dobre mať ešte nejakých 100, 150 eur v rezerve..

Fero M.

Nontak pocitsm ze asi tych 200 strava isto lebo ja rad jem a nekupujeme lacne veci. Ono ak chce clovek zdravo jest tak to fakt... A nehovoriac syry atd...
Strasne fsmt jedna vypalta len strava najom. Krajina hrozy :-)

dana660xz

u nas je to takto:
jedlo 150,-
benzin (obaja chodime do roboty autom, takze 2 auta) 200,-
drogeria a cistaice cistaice 30,-
oblecenie niektory mesiac 0,- niektory 100,-
telefony 60,-
darceky (vzdy ma niekto narodeniny- meniny) 50,-
zabava 50,-
cca nejako takto to vychadza.
ale vedela by som vyjst aj z mesieho obnosu penazi, napriklad elektricenka pre oboch by bola 50 eur namiesto benzinu.

suns

ja planujem to iste !
Takze BA okolie najom 400 - 450€ aj s energiami

strava - 250 az 300€ podla mna..
da sa setrit, ale ak sa chce clovek stravovat zdravo, tak si nekupi paradajky v akcii za 0,50€ ale si kupi normalne.. proste setrit, neminat zbytocne, ale nesetrit na zdravi predsa !
Telefony, internet - 50€ ..
Doprava do prace 40€
Kozmetika drogeria 50€
ine vydaje - oblecenie atd. 50€
a to som este povedala malo.. :/

podla mna..

Fero M.

No tak ranajky mlieko a vlocky a vecera ako obed :-) No a ak mam chut na jogurt za 1 tak si kupim tak.. Neviem len by ma zaujimal taky odhad priemerny l. Ak bude

slnecnica

Záleží aj od toho, kde bývate, či je tam monopol jednych potravín alebo máte možnosť pri nákupe si vyberat, či ste zvyknutý nakupovať alebo zhrabnete prvú vec, nehladiac na cenu. Záleží aj od toho, čo si jedávaš na raňajky a večeru, či ti stačí jogurt za 50 centov alebo šnicla so šalátom za 2 euri.