odsávanie energie

Príspevok v téme: odsávanie energie
zolka

Vo vzťahu s niektorými ľuďmi cítim, že ma oberajú o energiu a nedokážu vypočuť moje problémy,alebo ich nezaujímajú a riešia vždy len seba a čakajú odo mňa podporu, že ich vypočujem a vlastne sa aj zaujímam a vypočujem, poradím. Ale mám pocit, že moje problémy a záležitosti nikoho nezaujímajú. Strácam niekedy energiu...

anjelik

Wreck, to je úplne jednoduché. Predsa s trochou fantázie, žiadne zlo ti neunikne..:oP Predstavíš si, za hlbokého sústredenia mysle, že plameň sviečky spáli na popol všetko zlé a negatívne, čo sa ti do bytu práve dorúbalo...a máš to. Stačí ako vysvetlenie? :o)))

wreck

Gabča, zaujimal by ma sposob akym dochadza k zabranovaniu odsavania energie svieckou. uvital by som mierne rozsiahlejsiu analyzu na tuto temu.

vsevedka

zolka, tak som pochopila, ze tvoj vysavac energie je vlastne asi tvoja "dobra" priatelka

naschval tie uvodzovky, pretoze urcite dobra (teda aspon pre teba nie je), kedze teba pripravuje o cas a energiu, pritom urcite tvoje problemy nevypocuje a nezaujimamju ju, nie je pre teba podporou, nepomoze ti a ja teda by som sa na takeho cloveka nespoliehala

kamarat ma byt clovek s ktorym si vzajomne doverujeme, sdielame spolocny cas a zaujmy a toto priatelstvo nas naplna

ako vsak naplna teba, ked citis nielen odliv energie ale i to, ze ta len vyuziva a sama pises, ze citis len falos

rozhodne take priatelstvo, kedze pre teba nie je prinosom ukonci a je na tebe, ci mas "gule" povedat to na rovinu, alebo ho nechat postupne upadnut s tym, ze sa budes dookola vyhovarat na nedostatok casu

namiesto takychto kamaratiek si urcite najdes ine, priatelstvo moze skutocne vela davat, ale priatel by mal by clovek, ktoremu sa mozes so svojimi problemami zdvoveit a ak je skutocny priateľ, podpori ta, ci pomoze a v takomto pripade nebudes citit ubytok energie, ale naopak narast

Gabča

Ak viete, že taká osoba príde k vám predtým zapálte sviečku. Zabráni odsávaniu energie. Keby sa pýtala, načo tá sviečka horí, povedzte, že za niekoho zomrelého z rodiny.

zolka

Najlepšie, keď sa tvári niekto ako kamarátka, ale pri tom sa len naciciava a zvyšuje si svoje sebavedomie, pretože nič iné ako jej vlastná osoba ju ani nezaujíma. A to herectvo a tá faloš. Dá sa obmedziť stretávanie, ale asi nie úplne zrušiť kamarátstvo, ako sa dá stále vyhovárať, že nie je čas. Narovinu povedať, že je odciciavacka energie?
To s tou riťou je asi niekedy aj pravda...

alenka_maxova

Nieco podobne som zazivala aj ja. Nehovorim, ze uz ma nestretavaju taketo situacie, ale je ich ovela, ovela menej. A to preto, ze si vyslovene vyberam a selektujem s kym sa stretnem, s kym komunikujem...Neda sa to vzdy, ale ak uz o niekom viem, ze "vycuciava" zo mna energiu, viac sa s tym clovekom nestretavam. Pokial su to tvoji najblizsi, je to tazke, ale pokial su to daki kamosi, kamosky, susedia, spoluziaci, da sa to. Prosto staci, ak s tymi ludmi nekomunikujes.