Zarastajuce nechty

sisa spisakova

Ja mám tento problém už vyše roka a fakt ma to už nebaví.Skúšala som skoro všetko a nič mi nepomáha.Nemôžem nosiť vôbec tenisky aj keď vonku leje ako z krhly.Bude asi chyba v doktorovi ku ktorému chodím.Rezal mi to už 8 krát a stále sa mi to vracia.Nechty mám od máčania v repíku celé hnedé.Ja už neviem

Petqo

Ja om mal nieco podobne, tiez mi chirurg (dost stary, mohol mat okolo 65)vyrezal cast nechtu... ale potom nechcet opat dorastol a zase zarastol... isiel som na chirurgiu a bol tam iny, mladsi cirurg a ten povedal ze vrezavat to je blbost... poradil mi Scholl tinkturu na zarastene nechty a namacal som si tu nohu v harmancekovom a repikovom caji.. . a fakt to pomohlo....

dudinko

No mna tento problem zastihol pred 2 tyzdnami. Bol som na dovolenke, a zrazu citim ze ma pobolieva prst na lavej noha. Po 2 dnoch bolesti sa mi tam zacal tvorit hnis, ktory som si potom vytlacil. Nasledne mi tam zacalo rast zive maso, a to uz zacali ozajstne bolesti. Tak som sa rozhodol s tym ist na chirurgiu. Doktor sa na to pozrel, zobral take klieste a gazu a zarastajucu cast odstrihol. Nasledne sa vynorilo vela krvi ale tento "zakrok" vobec nebolel. Takze odporucam s tym IHNED ist k lekarovi, lebo ked budete cakat a tajne dufat ze sa vam to zahoji tak zbytocne, lebo sa dockate bolestiveho strhnutia.

dudinko

No mna tento problem zastihol pred 2 tyzdnami. Bol som na dovolenke, a zrazu citim ze ma pobolieva prst na lavej noha. Po 2 dnoch bolesti sa mi tam zacal tvorit hnis, ktory som si potom vytlacil. Nasledne mi tam zacalo rast zive maso, a to uz zacali ozajstne bolesti. Tak som sa rozhodol s tym ist na chirurgiu. Doktor sa na to pozrel, zobral take klieste a gazu a zarastajucu cast odstrihol. Nasledne sa vynorilo vela krvi ale tento "zakrok" vobec nebolel. Takze odporucam s tym IHNED ist k lekarovi, lebo ked budete cakat a tajne dufat ze sa vam to zahoji tak zbytocne, lebo sa dockate bolestiveho strhnutia.

dudinko

No mna tento problem zastihol pred 2 tyzdnami. Bol som na dovolenke, a zrazu citim ze ma pobolieva prst na lavej noha. Po 2 dnoch bolesti sa mi tam zacal tvorit hnis, ktory som si potom vytlacil. Nasledne mi tam zacalo rast zive maso, a to uz zacali ozajstne bolesti. Tak som sa rozhodol s tym ist na chirurgiu. Doktor sa na to pozrel, zobral take klieste a gazu a zarastajucu cast odstrihol. Nasledne sa vynorilo vela krvi ale tento "zakrok" vobec nebolel. Takze odporucam s tym IHNED ist k lekarovi, lebo ked budete cakat a tajne dufat ze sa vam to zahoji tak zbytocne, lebo sa dockate bolestiveho strhnutia.

dr.

Tento problem sa da raz a navzdy vyriesit elegantnym chirurgickym zakrokom.Liecba trva po zakroku cc dva tri tyzdne.
A potom uz nikdy ziadna! Ak Vas niekto "lieci"periodicky niekolko krat za rok,tak nevie o tom nic.Clovek sa stava otrokom choroby vlastnych nechtov.
Mozete sa som mnou poradit na :plast@post.sk .

Alternativa

J.Paunggerova,T.Poppe: Lieciva moc Luny, cesta k zdraviu v harmonii s rytmami prirody a Mesiaca
Cit.:"Zarastajuce nechty by sa mali korigovat alebo strihat vzdy za dorastajuceho Mesiaca. Ak sa osetruju za ubudajuceho Mesiaca, dorastaju nespravne. Vseobecne osetrenie nechtov na nohach a rukach /strihanie, opilovanie/ je vhodne robit v piatok po zapade slnka. Nechty osetrovane v piatok su tvrde, odolne, nelamu sa tak. Ked tento cas premeskate, nedohanajte ho v sobotu, to je najnevhodnejsi den na tuto proceduru."

damaxy

moj muž to mal tiež a pomohol si že si pod necet dával papierk alebo čo a nútil ho aby rástol inak,podarilo sa mu to.Už má s tým pokoj

santa

Mne zarastajú nechty na oboch nohách už skoro tri roky a neviem si s tým dať rady... newiem čo robiť nemožem vykonavať niektoré aktivity ako hrať futbal alebo len tak naboso sa prejsť po pláži.... Neviete aký zákrok by vykonali lekári ak by som s tým šiel do doktora? Wiete mam dosť strach z nemocníc a z doktorov...