Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ph- mocu

Príspevok v téme: ph- mocu
zea

vie mi niekto poradit ci som si spravne zmerala ph? kupila som si univerzalne lakmusove papieriky ktore maju farbu okrovu stupnicu maju od 1-12. po omoceni ci je to rano, alebo ktorukolvek hodinu papierik len stmavne o trochu viac ako je jeho povodna farba ,cize je tmavsi okrovy .v porovnani zo stupnicou mi vychadza cislo 6. co by nebolo az take zle , len neviem ci je to spravne zmerane kedze
PH sa v priebehu dna meni. akmi vie niekto poradit dakujem vopred

fitipald

tiez si ho davam na biely papier pri odcitavani. odporuca sa merat prud stredneho ranneho mocu. mne sa tiez ph nejako vyrazne nemeni cez den po zjedeni takeho ci onakeho jedla ako to pisu kade-tade.

mozes si urobit taky pokus, ze na lakmus kvapnes cistiaceho pripravku na wc a on ti ukaze vyraznu kyselost okolo ph3. ak ho pomoris do roztoku sody bikarbony, tak bude zasadity ph 10 a voac.

barunka

pH sa ti síce mení, ale nie v takých extrémoch, aby si to zbadala na lakmusovom papieriku, však nechci mať pH 4. To by si musela mať laboratórne stanovené hodnoty, ak by si chcela sledovať rozdiely.
Vidíš, a ja mám vždy zásaditý moč (laborat.), ani neviem ako to robím ;-)

zea

dakujem . v lekarni mi povedali aby som ten papierik polozila na biely papier aby so m lepsie videla sfarbenie aj ty si takto postupoval? Dik

fitipald

ak si dodrzala postup, tak ti to ukazalo spravne. ked som si prvy krat kupil lakmusove papieriky, tiez som bol na pochybach, ale merali vzdy spravne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ph- mocu - Fórum - ZDRAVIE.sk