Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

stratená dôvera

Príspevok v téme: stratená dôvera
larinka001

Partner ma oklamal a mala som pocit, ze podrazil, ked virtulane snival o druhych zenach, ako ich hladi po tele a podobne. Prestal s tym, ale vo mne ostal pocit akehosi sklamania, ktoreho sa neviem pri nom zbavit. Pred tym mi klamal, ked s byvalou riesil rodinne akcie, pretoze ona tam chcela ist s nim. A zistila som to nahodou, inak by mi o tom ani nepovedal, vraj preto, lebo ma nechcel stratit...vycita mi, ako ho nepodporujem v jeho praci a stale sa mu nieco nepaci, zacinam mat pri nom pocit strasne zvlastny, chcela by som tu doveru najst, ale akosi mi to nejde. Je lepsie sa rozist? pretoze trosku mam strach, ze sa zase sklamem...tuzila som mat s nim nejaku otvorenejsiu komunikaciu,doveru,ale je to akesi zvlastne.A vlastne cez tyzden sa ani nestretavame, lebo sme dalej od seba. Som trosku z toho zmatena...

anjelik

Alenka, jasné, že aj ten vzťah je iný, lebo ty si iná. Zmenila si svoje názory a postoje a tvoj partner môže pri tebe slobodne dýchať..Som šťastná, že sa nájde aj niekto, kto porozumel, že prečo on má byť ten dokonalý.
Larinka...to, čo píšeš svedčí o tom, že si ešte stále nepochopila, že to všetko, čo píšem, máš robiť sama pre seba...sama pre seba máš byť príjemná, súcitná, tolerantná a zhovievavá. Nie pre toho druhého. Všetko toto ti totiž dá silu, silu pochopenia a potom môžeš riešiť, či chceš alebo nechceš takého partnera..:o) Rozumieš mi? Nedá sa fungovať v hneve..a ja sa snažím a varím a periem a nohy rozťahujem a on??? On nič. Var, per, nohy rozťahuj, ale pre vlastné potešenie...Teš sa z toho, že si dobrá, že si milá...vytváraš si tak v sebe toleranciu, mier, šťastie. O tom je predsa celý svet..o pocitoch. Tak prečo si nevyberať tie príjemné?? Ak sa nevieš cez priateľove názory preniesť,,,rozíď sa. Ak cítiš, že by to nemuselo byť až tak zlé...zostaň. Ale ako ti písala aj Alenka...buď šťastná sama za seba a pre seba. A sama pre seba sa snaž. A to isté aj pre Salinku...

alenka_maxova

anjelik, dakujem :) Vravim, mne to je vsetko jasne, precitala som o tomto kopec motivacnych knih a akosi som to vzdy mala v sebe. Vzdy som citila potrebu byt sama v sebe stastna, nie cez partnera, rodinu, priatelov...Jeden moj byvaly ma dokonca za tento nazor povazoval za "vadnu" :D Vraj som precitala az prilis Hiraxovych knih a preskakuje mi z toho :)
Vravim, sama som bola v tomto skusana, ci to mam uz pevne v sebe a ukazalo sa, ze to az take pevne nebolo :) Nechcem kricat hop kym nepreskocim, ale mam naozaj uz dlhu dobu pocit, ze som stastna len tak. Nie vdaka priatelovi, ktory je skvely, ale len tak, sama :) A aj ten vztah vyzera inak

larinka001

Ďalší fajn príspevok, ďakujem. Súhlasím, tá dôvera je v nás. Niekedy sa mi zdá, že chlap potrebuje, aby mal vždy niekoho, ku komu sa môže vrátiť, kto mu odpustí, podporí ho, dá mu pocit, že tu je pre neho. Žena musí byť večne spokojná so všetkým, bez problémov, alebo musíme zvládať veľa vecí samé, asi sme predsa len silnejšie? Aj chlap veľa potrebuje, chce, treba ho podporovať, tešiť, atď. Dá sa ho brať aj takého, o ktorého sa dá oprieť v ťažkých chvíľach, keď to nie je niekedy najľahšie, alebo nájde únik od problémov pri nejakej milenke miesto toho, aby riešil skutočné veci,keď aj problém? Aj pekné, ale aj tie problémy. Dá sa to tak urobiť, aby bolo všetko pekné? Ja viem, je to v nás všetko...bojujme:)alebo nechať to plynúť?

anjelik

Larinka, Salimka a Alenka...ešte sa mi aj rýmujete...:o)
Každá z vás chce byť šťastná...to je jasné, lenže. Ono to všetko vždy záleží od postojov, ktoré máte v sebe vybudované. Osobnosť sa to nazýva. A tak, keď máte v osobnosti protokol..vzťah je založený na dôvere, a ja budem šťastná vo vzťahu, keď budem partnerovi dôverovať...tak potom sa je škoda pýtať dakoho, prečo nie som šťastná??
Ja som vám dala návod, ako byť šťastná..ale vy chcete byť šťastné vo vzťahu...to je myslím rozdiel. Takže sa musíte rozhodnúť, aké šťastie chcete??? :o)
Či šťastie osobné, prameniace z vás..alebo to, ktoré pramení zo vzťahu.
Salimanka..to je to, čo je tvoj problém..ideš na to dobre, cestou samostatnosti, ale to je tá ťažšia cesta..preto sa na nej necítiš dobre...Nevieš a nechceš byť bez partnera, tak s ním zostaň, ale prestaň riešiť milenku...ty sama si zodpovedná za svoj stav, tak si ho zlepšuj..:o) Veď ak máš k nemu skutočné city...tak si ich nevyčítaj...
Larinka, svet by bol skutočne ružový, ale nie svet sa sám chmúri, ale my ho chmúrime do čiernobiela...iba my.
A Alenka, ďakujem...každý má svoje priority,, čo chce od vzťahu aj od života..ale platí to vyššie napísané..naše šťastie je len a len v nás..nie v partnerovi. A ak je pre teba toto prvotná zásada...tak sa podľa nej aj správaš a aj podľa nej radíš. :o)
Šťastie je podľa mňa bezpodmienková záležitosť...som šťastná, lebo som..a nie ak...Pokiaľ tam bude vždy to ak....Odpoveď si je ľahko domyslieť.
Podľa mňa si šťastie každý zaslúži..ale vyzerá to tak, že ľudia ho vlastne ani nechcú..oni chcú svoje predstavy, svoje zásady a chcú ich od druhých..a potom sa divia, že ale veď sú správne..Sú. Ale šťastie neprinesú..:o)
Tak pekný dník babenky a hlavu hore..:o))

alenka_maxova

anjelik, ja milujem tvoje prispevky a velmi rada ich citam. Avsak sa chcem opytat na jednu vec. Ja rozumiem, ze partner NIE JE nas majetok, preto si nemozme nanho narokovat. Rozumiem tomu a snazim sa tak zit. No ak mi partner klame v zasadnych veciach, mam sa na to pozerat s usmevom? Ja nehovorim teraz o virtualon snivani, alebo neviem akych malych klamstvach. Ja hovorim o zasadnych veciach, ako napriklad opisuje zakladatelka temy, s tou byvalou priatelkou. Pre teba to mozno nie je zasadna vec, ale teraz si na chvilu predstav, zeby bola. Keby si sa dozvedela, ze partner ti nieco take zatajoval (a je jedno preco), s tvojou doverou by to nepohlo? Lebo ja som cosi podobne zazila a pohlo to mnou. Samozrejme, rychlo sa to vratilo do normalu, kedze mam chalana, ktoremu zalezi na tom, aby sme si vraveli vsetko a aby som mala k nemu doveru. Co vsak zeny, ktore su klamane stale? Aj tie si maju vraviet, ze "ved to je partnerova vec a ja s tym nic nemam?" Myslim si, ze aj v tomto to plati odtial-potial. Sama neznasam zeny, ktore su priatelom neustale v patach, kontroluju ho, za kazdu malickost ho zdrbu a ocakavaju, ze chlap im bude hovorit vsetko. Ale pokial ma byt ten vztah o dovere, tak si prosim aby mi partner netajil pre mna zasadne veci (o ktorych sa treba samozrejme dopredu porozpravat a funguje to i opacne). Co si myslis o tom ty? :)

salimka

anjelik, napis prosim aj pre mna povzbudive slova, som vydata, mame uz vacsie deti a viem, ze mammanzel podvadza, ale stale to zatlka, je to taky herec. Ja ho velmi milujem, bojim sa, ze ked ho opustim, lebo uz mu nechcem tolerovat neveru, ze sa mi zruti zivot. Zacala som viac chodit z domu, predtym som ho vzdy cakavala, teraz mam viac konickov, kamaratky, ale nic ma nenaplna, ako to, ked som s nim. Mam vobec nejaku sancu. Samozrejme, dovera k nemu je na bode nula... Naozaj neviem, ako dalej, bojim sa, ze ked odidem, zacne ma oblbovat a zasa sa vratim do klamstva a iluzii.

larinka001

Anjelik, Ty musíš mať asi všetko v poriadku v živote, rodinu, manžela, deti, priateľov, pretože veľmi rozumne sa to všetko číta, ako tu perfektne vždy poradíš a určite sú to skvelé návody, ako prežiť v harmónii. A Tvoj manžel je isto šťastný muž, že má pri sebe tak úžasnú ženu. A bol by asi raj na zemi, ak by sme všetci pochopili takéto veci. Škoda, že nie je všetko ružové, ale len čiernobiele...:))

larinka001

Dokáže ma vytočiť to, keď mi nepovie niekto pravdu, ale klame do očí. Mám rada úprimnosť, ako milosrdnú lož a len som chcela, aby môj vzťah bol na dôvere postavený. Každý má minulosť, neriešim kamarátky a bývalé, ale skôr postoj, aký k tomu partner má...a tiež si myslím, že ak nedokáže pochopiť, že je to o dôverea nevie mi povedať, tak o čom to je, že akože mám niekoho pre image? Nie som zástancom vzťahov klamania, zatajovania, zatlkania...my to pripadá potom ako nejaké divadielko.

anjelik

Larinka, partner ťa ani nepodrazil ani neoklamal, keď sníval o iných ženách. Robia to milióny chlapov na celom svete, tak ako milióny žien na celom svete snívajú o iných mužoch...:o) Ak ti priateľ nepovedal, že ide s bývalou, dôvodom je podľa mňa to, že by si pravdepodobne robila scény, čo sa dodatočne aj potvrdilo. Neviem, kde si myslíš, že nájdeš muža bez minulosti, ktorý za sebou nebude mať žiaden vzťah....absolútne by som minulosť neriešila. Teraz si taká nejaká zmätená...prečítaj si ešte zo 20 milých príspevkov, že ho máš nechať, že si ťa nezaslúži...a potom budeš smutná a opustená...to si týmto príspevkom sledovala??? Vzťah je o pochopení toho druhého , o tolerancii...a nie iba o požiadavkách, že môj partner má byť taký alebo onaký. Ak ty budeš absolútne dokonalá...potom môžeš čakať dokonalého partnera...:o) Tak prestaň riešiť sprostosti a buduj vzťah. Cez týždeň spolu nie ste....tak aspoň cez víkendy si užívajte jeden druhého a nerieš dokola, čo má robiť a čo ti má hovoriť...Snáď sa vieš baviť aj o inom, ako sú jeho bývalá a " virtuálne ženy " :o))) Snívať o niečom neznamená podvádzať...:o) Pokiaľ budeš mať nereálne požiadavky a iba požiadavky, tak sa sklameš aj v ďalšom vzťahu...Pravda sa dá totiž povedať iba tomu, kto je dostatočne silný ju prijať. :o)

alenka_maxova

nerozumiem ani tomu virtualnemu snivaniu, ani vlastne tomu, preco si s nim. Si si ista, ze si dokaze u teba obnovit doveru? Pouvazuj nad tym... Sice ta nepoznam, ale mam pocit, ze si tu doveru neobnovi, lebo budes mat stale pochybnosti. A chlap, ktory ta klamal v zasadnych veciach nestoji za vela

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

stratená dôvera - Fórum - ZDRAVIE.sk