Chyba mi traviaci enzym

amsterdam

iskra
vsetko je v tele previazane,preto by nebolo na skodu ist za endokrinologom,povedat mu to,ako je to u teba z tym vitaminom D a mozno usudi sa poziert na parametre tvojej stitnej zlazy,iba ti vezme na lacno krv a je to...ak budu hodnoty hormonov olrajt (v norme),tak problem bude inde,ten kliest je svina,ale via co nom nic neviem...a mas dost ovocia,zeleniny a pohybu?...wobenzym si kupujem obcas aj ja ked uz je velmi zle :) co tam po peniazoch,hlavna vec ze na cas pomoze no nie? :) alkohol nepijem,nefajicm,tak komu dam peniaze?....smejem sa,lebo ja to potreujem lebn obcas,ale kto to potreubje stale (wobenzym atp.),tak to uz nie je sranda

iskra

A len tak mimochodom nepotrebujem opakovat 100x jednu vec.Som človek ktoremu stači povedat 1x a ja to pochopim.
Takže aj MACCU som včera pochopila na 1X.
Tak prosim ta nerieš tu na mojej teme veci ktore pre mna su nepodstatne a ktore su už davno vyriešene.

iskra

-vt-
To už je davno phase.Včera sa to vyriešilo.Nevidim dôvod prečo sa v tom dalej vrtat.
Ak si si nevšimol MACCE som dokonca podakovala že tam dala link na RNG.
A len ma to trochu zarazilo že som hladala temu ktoru som založila a nenašla som.Ale ked som si prečitala čo napisala MACCA nenamietala som nič.Tak neviem prečo sa nad tym pozastavuješ.Už je to davno vyriešene.

-vt-

iskra, tvoje obavy ohľadom zmeny názvu tvojej témy boli bezdôvodné. RNG si všíma aj ostatné témy ohľadom zdravia, nielen tie, v názvoch ktorých sa nachádzajú jeho iniciálky. A je to už na jeho samom, v ktorej téme odpovie skorej. Napokon na tvoju otázku odpovedal za menej ako jeden deň. Navyše admini dôvodne zmenili názov tvojej témy, keďže názov vôbec nebol smerodajný a pomenovaný čo najpresnejšie v súlade s podmienkami fóra.

iskra

RNG dakujem ti velmi pekne za odpoved.No mne lekar povedal že stolica ak je mastna aj PISE ked sa tuk nerozklada.A to mam.Ale to čo ty popisuješ nemam.Farba bleda to nie.
Mňa len tak napadlo či to nie je tym enzymom.
Prave ja mam problem s tym už treti rok a tri roky sa napchavam vit.D kvalitnym/aj jem všetko čo obsahuje vit.D i ked vela potravin vit.D neobsahuje,opalujem sa v lete stale/ a aj tak mi stale v krvi chyba/nasledok toho je osteoporoza.
Takže môže byt problem bud v pečeni,v obličkach alebo štitna žlaza.
Alebo nemôže to suvisiet s klieštom?Pretože do tej doby kym som nemala kliešta tak stale hladiny vit.D som mala dobre.Nemôže to byt nejak spojene s tym?mala som zapalene miesto kde bol kliešt.Brala som silne antib.a od tej doby mi chyba vit.D
No a potom som este čitala že to može byt spôsobene ako nejaka dedična vada.Ale u mňa to nepripada do uvahy/kedže som ho mala ešte do doby kym som nemala kliešta.
Je to velka zahada a na toto musim prist prečo mi chyba ten vit.D inak sa mi osteoporoza bude nadalej prehlbovat.Kde by som sa mohla este podla teba RNG obratit?

RNG

Je to mozne, teoreticky. Ale ked ti chyba lipaza, musel by si to vidiet na stolici, je bleda a mastneho vzhladu.
Nie kazdemu sa tvori v tele dostatok vitaminu D-3, vyskumom na Hawaii zistili, ze ludia ktori su viac hodin denne na slnku bez natierania sa kremami s vysokym faktorom tienenia, az 20 % z nich, najma starsich, malo nizke hodnoty vitaminu D-3 v krvi.A preto odporucaju doplnat vitamin D-3. Ak mas nedostatok lipazy, to je velmi lahko doplnit roznymi enzymatickymi doplnkami.

Inac doplnok vitaminu D-3 sa okamzite neukaze v krvi, lebo ho pecen skladuje a vydava podla toho, kolko ma na sklade do krvi.Takze az po niekolkych tyzdnoch dodavania sa v krvi ukaze dostatocna hladina.
Podobne je to napr aj s vitaminom B-12

iskra

Takže jedine taku hlupost mohol povedat lekar.Ale asi tažko je to hlupost.
Hladam dovod prečo mi chyba a nie ludi ktory budu spochybnovat vysledky lekarov.A snažim sa o to aby som nejak doplnila a prišla na pričinu chybajuceho vit.D

Lolotka

Moja milá nie len vitamín D je rozpustný v tukoch :D.. to by ti aj ďalšie vitamíny chýbali... určite ti nič také nechýba preboha ako ťa taká hlúposť mohla napadnúť ?:D...

iskra

Alebo sa spytam takto.Ak mam nedostatok vit.D aj napriek tomu že si ho dodavam doplnkami a aj sa opalujem.Može ten nedostatok vit.D spôsobit že mi chyba TRAVIACI ENZYM ktory rozklada tuky?
Kedže je vit.D rozpustny v tukoch.