Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

OOO Rosemary, pekne pekne. Ocenujem ta, si skvela. Tak ja som si uz konecne uvedomila svoju hodnotu. Ja som raw food studovala peknych par rokov, fakt som drela, hltala rozne pristupy, resersovala kde sa dalo, investovala som do knih nemale peniaze.
Tak ak to tu niekto preberie zadarmo za mna, kludne, ja uz nie som ochotna, aj tak si ludia nevazia informacie ZADARMO. A my dve uz vieme rozdiel medzi ZDARMA a ZADARMO. A ja ZA DARMO robit nechcem a citim sa z tohto rozhodnutia skvele :)

Cize velmi rada pomozem ludom s prechodom na zivu stravu, ak su o tom presvedceni, rozhodne nemienim ja nikoho presviedcat :)

Ozaj, Nikcaa ty si ma tak fajne inspirovala, ze som sla nakupit raw cokoladky no a velmi dobre som pochodila, kupila som si aj matovu, mnaaaam, aj take raw cokoladove gulicky.

A dnes dalsie krasne synchronicity, dostala som DAR, ale az som sa rozplakala, lebo to bolo presne to, co nam dnes Jirka z neurorestartu radil aby sme si zaobstarali este dnes a ja som si myslela, ze no zbohom, to dnes nezozeniem ani keby co bolo a kamaratka mi to dala a este v akom vyhotoveni a priamo z Indie. Takze dnesny den je na jednotku s hviezdickami u mna.

Rosemary

Evca, tak to je super. :)
A ako sa ti darí? A malému?
Simonetka, ono to možno vyznelo trochu tvrdo ale Gofruit má pravdu. Ja som ju veľakrát obdivovala, že sa jej chce donekonečna vypisovať dookola to isté. Pocit prázdneho žalúdka majú zo začiatku asi všetci, to časom prejde , hlavne sa najedz dosýta. Teraz je pre teba nezvyk mať po jedle taký pocit ľahkosti, ale po určitom čase to je práve naopak a ten pocit ľahkosti po jedle je úžasný, žiadna ťažoba ako po varenom jedle. A ten pocit ľahkosti máš potom stále a nielen na tele ale aj na duši. Len treba vydržať počiatočnú nepohodu. Ja by som určite už nemenila. Som celé dni na nohách, starám sa o tri deti, varím, nakupujem, starám sa o domácnosť, o záhradu, všetko väčšinou sama, a keď stihnem ešte aj cvičím. Spávam 4-5 hodín denne, niekedy sa pritrafí aj viac ale málokedy. A energie mám na rozdávanie. Na varenej strave by som sa asi tak super necítila, to viem, stačí mi dať si večer napríklad varenú polievku a hneď príde ťažoba, únava a už potom jediné čo sa mi chce, je spať.
Ale ešte jedna vec - keď chceš prejsť na raw stravu, tak najskôr musíš byť presvedčená, že to čo robíš, je správne a to najlepšie pre teba. Pretože ak budeš o nej pochybovať, tak to nemá zmysel. Ak si budeš myslieť že budeš mať málo vit B12, železa a vápniku a čo ja viem čoho ešte, tak potom ten nedostatok aj pocítiš. A okrem toho každý prvý človek ťa hneď presvedčí o tom, že táto strava určite nie je dobrá a dá ti aj milión dôvodov prečo to tak je. Takže študuj, na nete je kopec stránok o raw strave a aj s receptami, a keď budeš presvedčená o tom, že je to to najlepšie pre teba, tak potom do toho choď. Ja si myslím, že je...

GoFruit

Ahoj Simonettka, viem ze je tu uz vela stran zaplnenych ale stoji to za to si ich precitat, ak ta to vazne zaujima. Mna uz nebavi stale dookola to pisat, hlavne ma nebavi robit to zadarmo. Povodne som chvela pomahat, ale vazne cenim si svoje vedomosti a svoj cas a samu seba a teda uz len za peniaze.
Mas tu všetky info co potrebujes vediet, milionkrat dokonca niektore omielane. Tak len v skratke do hlbky uz len za ocenenie.

Vit B12 nie je len problem vitarianov, takisyo aj masozravci yrpia nedostatkom. Vit B12 sa da doplnat uplne v pohode na raw strave, ci uz potravinami ci dokonale cistym prpstredim v crevavh - potom netreba nic doplnat.
Energia - to nechapem ze ludia vobec riesia - to je nieco cosi staci vyskusat a vysledky sa ukaze ihned. Mame ovela viac energie ako ludia co jedia varene .
Ak si stale hladna, robis nieco zle. Jes malo. Treba navysit kalorie a dostat prec z hlavy tu blbost ze z ovocia sa pribera. Lebo je to loz resp. Ak si na raw strave sanca ze priberies z nej je minimalna...Ale jasne ze ked jes ovo popri inej strave tak z neho priberas urcite.
Cize cvicit sa da na tejto strave perfektne - je kopec sportovcov bezcov a dokonca aj kulturistov na tejto strave.

Simonettka

Ahojte.. Nie som síce vitariánka ale mala som problémy s bulímiou.. Stále hľadam sposob stravovania, ktorý by bol pre mňa ideálny no zatiaľ sa mi ho nepodarilo nájsť...páči sa mi Vaše stravovanie, skúšala som to pár krát no stále som sa vrátila k varenej strave pretože doma to robíme stále,'v podstate ani nemám na výber..no keď som na pár dní vylúčila len sladkosti a pečivo cítila som sa perfektne .. Chcela by som v tom pokračovať no nedarí sa mi.. Vedeli by ste mi povedať ako sa do toho dostať? A ešte som na internete čítala o tom, že vitariáni možu mat nedostatok niektorých vitamínov napríklad B12.. To ma trochu odradilo... Ďalšia vec ktorá ma odradila bolo to, že RAW potraviny sú strašne drahé a že keď jem len ovocie a zeleninu mám potom skoro vždy pocit hladu (bola som zvyknutá skor na preplnené brucho takže je to pre mňa veľky skok)..Neviem ani to, či budem mať pri takom stravovaní dostatok energie na cvičenie..Tak čo mám vlastne robiť? Je to naozaj správna cesta?

Simonettka

Ahojte.. Nie som síce vitariánka ale mala som problémy s bulímiou.. Stále hľadam sposob stravovania, ktorý by bol pre mňa ideálny no zatiaľ sa mi ho nepodarilo nájsť...páči sa mi Vaše stravovanie, skúšala som to pár krát no stále som sa vrátila k varenej strave pretože doma to robíme stále,'v podstate ani nemám na výber..no keď som na pár dní vylúčila len sladkosti a pečivo cítila som sa perfektne .. Chcela by som v tom pokračovať no nedarí sa mi.. Vedeli by ste mi povedať ako sa do toho dostať? A ešte som na internete čítala o tom, že vitariáni možu mat nedostatok niektorých vitamínov napríklad B12.. To ma trochu odradilo... Ďalšia vec ktorá ma odradila bolo to, že RAW potraviny sú strašne drahé a že keď jem len ovocie a zeleninu mám potom skoro vždy pocit hladu (bola som zvyknutá skor na preplnené brucho takže je to pre mňa veľky skok)..Neviem ani to, či budem mať pri takom stravovaní dostatok energie na cvičenie..Tak čo mám vlastne robiť? Je to naozaj správna cesta?

Simonettka

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk