Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Nikcaa

GoFruit, dnes ráno som si nastavila, že bude úžasný deň a nič mi ho nepokazí. Zatiaľ sa to plní :-)
Aké máte momentálne v Bruseli počasie ?

GoFruit

Pre tych, co sa chcu ucit po anglicky lahko a s radostou a so mnou a zaroven s Abrahamom :)
www.rozkvest.cz
v tejto rubrike budu postupne uvedene kratke ladiace videa od Abrahama v anglictine, s prepisom a prekladom a nasledne s vysvetlenim nejakej gramatiky pouzitej vo videu

Prva mensia "ochutnavka" je tu www.rozkvest.cz

GoFruit

Ocenujem v zmysle cenim si.... I appreciate, alebo sa to da nahradit aj slovom chvalim, je to velmi silny prostriedok ako sa vyladit a vyladit svoje telo na zdravie.

ANo aj chudnutie a priberanie je len v hlave a presne tie myslienky, ake pises.... pocity viny, nemala by som.... a sup a hned ma clovek kila navyse.

Poznam to velmi dobre, lebo som dakedy tak fungovala, pocity viny...z jedla, vsetci sme na ne nauceni vdaka rodicom.... to nesmies lebo sa ti pokazia zuby...atd

Teraz si jedlo uzivam, je mi jedno o kolkej co zjem, vcera som jedla cokoladu asi o 22:30. Proste treba sa zbavit pocitov viny lebo je to len v hlave. Ja vlastne nemam vahu a jedine podla siat viem urcit ci som pribrala, ale vsetko mi je dobre...ale hlavne sa toho NEBOJIM.

Zivot si treba uzivat a nebat sa, vsakze?

Inac ja skor neveceriam ako medzi 8 a 9. A nikto mi nemoze tvrdit ze to bude metabolizmom.... lebo som aj ja mala vahu 63 kil, a priberala zo vsetkeho.... Je to v hlave a hlava urcuje aky je metabolizmus.

Moje telo je uzasne a vzdy si zoberie z jedla to najlepsie a co nepotrebuje prirodzene vyluci :) To bola pred casom moja mantra pred kazdym jedlom.

dobru noc a krasne travenie

Hm ako

Nikcaa

Mňam, chúťky mi robíš :-)
Prečo oceňuješ ?
Inak, myslíš, že aj chudnutie/pribratie je len v hlave ? Lebo v poslednej dobe zjem aj 5-6 banánov, 2-3 mangá večer okolo 8-9 a hovorím si furt, že by som nemala tak neskoro jesť a tak... a minule som sa postavila na váhu a + 3kg.

GoFruit

Nikcaa, stalo za tym vela driny a hladania sa. A teraz som na mieste kde sa mi vsetko dari, veci sa mi menia pred ocami - zo dna na den zazivam uzasne niekto by povedal zazraky. A ja viem ze si to tvorim sama. Ocenujem sa a ocenujem ze davam svojmu telu to najlepsie.
Ja inac teraz dost pojedam raw cokoladky s chilli a cherry.Mavam velke gurmanske vecere a po nich este cokoladku. A ked si predstavim ako som tu bojovala proti tukom. Eee vsetko je v hlave. A ja si v ramci raw food umoznujem obrovsku pestrost a hlavne davam svojmu telu lasku.

R: 7 dl hroznovej cervenej stavy
2dl pomarancovej stavy
O: zelený smoothie asi tak 8 dl (viac uz nevypijem)
Ol: vodovy melon a trochu piel de sapo
V: uhorkove spagety z 1 uhorky velkej plus hraskove pesto
trocha cokoladky mnam

ocenujem ta nikcaa ze sem prispievas :)

Nikcaa

Ďakujem ti. Hneď mi je lepšie, keď čítam tvoj príspevok. Je super, ako to máš všetko nastavené.
Ja sa momentálne neviem dojesť banánov a manga.

GoFruit

Hm Nikcaa. Ked som pred rokom byvala chora - nadcha tak som to neriesila nijak. Resp. citronova sava s medom a propolis do toho - to je taky zazrak.
Uz som velmi davno nebola chora lebo som si uvedomila ze su to myslienky, ktore ju vytvaraju a nie bacily. Preto vlastne ked mas 2 ludi v tom istom prostredi jeden ochoriea druhy nie. Odkedy si toto uvedomujem tak riesim v prvom rade myslienky. Ak citim ze na mna nieco lezie, hned zvysim pozornosť a analyzujem, kde som spravila chybne zmyslanie.
A velmi sa snazim vyvarovat urcitym typom myslienok ktore ako som si vsimla zarucene hned zaucinkuju a privolaju chorobu.
Najviac sa mi osvedcuje ocenovanie svojho tela, svojho zivota a hlavne milovat svoje telo a uvedomit si co pre nas robi, aky je to uzasny nastroj ma vyjadrenie sa v tomto zivote.

Ak chces ale nieco robit fyzicky tak klystir, post ci stavy.
vela stastia

Nikcaa

GoFruit, ako riešiš chorobu (prechladnutie, nádcha) ?
Od stredy furt len smrkám a kašlem. Som na 100% surová, ale nejak sa ma tá choroba drží.

GoFruit

Ahoj Nikcaa, ja sa mam genialne a velmi si to uzivam. Je super, ze sa mas skvele. Parada.

dnes som rano mala aj 7dl hroznivej stavy z cerveneho hrozna, no to som bola v siedmom nebi. Nam na zahrade rastie koren tmaveho a koren bieleho. To tmave krasne zarodilo ale jest ho len tak neviem. Je mi trochu kysele ama male bobule. Tak som supla do ostavovaca s trochoubobul sladkeho hrozna a teda vysledok predcil moje ocakavania. Je krasne pozorovat ako nan chodia drozdy, nechavam im strapce, aby mali co papkat.
Obed som mala smoothie: kel lacinato, trocha kozonohy plus medovky a 2 a pol bananu, 1 nektarinka a OJ. Tiez velmi dobry. Ale zmensili sa mi vyrazne porcie. Ledva vypijem 6dl.

A vecera: uhorkove spagety s omackou paprikovou - vynikajuce, syn velmi lubi.

nech sa ti i nadalej dari skvele a este lepsie!!!