Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Nikcaa, my mame v bxl aj v lete bezne 16 max 18 st a dazd. Takze to by som nebola vitarianka ani nahodou. Ale uznavam - vie to riadne deprimovat. Teraz v auguste 2 tyzdne lialo ako z krhly a bolo tak okolo 15 st. Ale stale sa mi viac dari ignorovat to a zameriavat svoju pozornost na to aby som sa citila dobre nezavisle od pocasia.
Tak snad sa ti podari najst si vlastny sposob ako sa citit dobre aj v zime a dazdi :)

Nikcaa

Ahoj, no tebe je super. U nás stále len prší, prší. A aj keď neprší tak je strašná zima. Čiže nič moc. Možno aj kvôli počasiu som par krát porušila stravu... hm

GoFruit

Zdravim nikcaa. Az dnes som sa pripojila na net. Posielam pozdravy zo Sète. Slnko, more, teplo, sucho. Aj kelove cipsy su suche a chrumkave ako maju byt. Proste ten Brusel uprsany je velmi vlky.
S domom je snad vsetko ok. I ked su nejaké prace co na nom treba postupne spravit. Ale aspon je uz krasne vymalovany. Uroda pohnila z dazdov. Ale zihlavu som zasadila a tej sa dari krasne. A mam aj velmi chutnu burinku - kozonohu - je vynikajuca a rastie ako z vody. Netreba sa o nu starat. Mam aj kopce maty a rukoly a obrovske medovky zkrizene asi s matou, no a uz 4krat som vysadila kel - tak snad tentokrat kedze ho mam v dome - mi ho nic nezozerie.
Pa

GoFruit

Ahoj Nikcaa, tak na Vianoce dajme stretko :)

Ja sa mam dobre, zajtra ideme na dovolenku zas na juh Fr, ja to tam milujem :)
Teraz som nasla zalubu v robeni kelovych cipsov - musim edte najst sposob ako ich balit tak aby nezvlhli - tu v Be je velmi vysoká vlhkost a mohla by som ich zacat predavat :) Zatial tu v obchodoch predavaju len od jednej znacky a su vynikajuce ako aj tie moje :))

Male náučné okienko o keli (listovom - kuceravy, lacinato atd....)
Ma skoro tolko proteinov ako hovadzie maso - vau isnt that phantastic?
Ma viac vapniku ako mlieko - uuuuuuha no toto
je to protizapalova potravina - mmmmmm
Znizuje cholesterol - coze? Úúúíííááá :)
DETOXIKUJE!!!☆ proste super potravina, awesome

Ocenujem mnam

Nikcaa

Škodaaa, že som nemala možnosť ísť na pc. Tak nabudúce, keď budeš na Svk sa ozvi skôr. A ako sa ti darí inak ?

GoFruit

Ja sa tam este chystam buduci piatok alebo sobotu. Dame stretko? Pripadne ak by tu boli daki vitariani co by sa chceli stretnut v Bembe koncom buduceho tyzdna.. tak mozeme spravit vacsie stretko.